Přejít k hlavnímu obsahu

Proč chodí muži za prostitutkami? Známe odpověď!

Info ikona
Prostituce

Z posledního průzkumu vyplynulo, že sex s prostitutkou zažilo zhruba deset procent českých mužů. Co je k tomu vede a proč někdy vykřičené domy navštěvují i muži, kteří jsou se svým sexuálním životem v partnerském vztahu naprosto spokojení?

Je to snadné

V bordelu to funguje jednoduše, co si muž zaplatí, to také dostane. V reálném světě se ženy nechají dobývat, muži se jim musí dvořit a celé to stojí spoustu času a úsilí. Proto někteří muži vnímají návštěvu nočního podniku jako lákavou, své sexuální potřeby zde uspokojí kdykoliv si zamanou. A navíc je láká nezávaznost, pokaždé si mohou užít s jinou ženou a neomezovat se. Je to také sázka na jistotu, zatímco se ženou, kterou sbalí mohou absolvovat několik schůzek a dlouhé namlouvání a stejně se sexu nedočkají, tady jim nic takového nehrozí. Dalším důvodem, proč volí sex s prostitutkou, je sexuální dobrodružství bez následků. Při náhodném sexu se jim může stát, že se to neobjede bez následků, kdežto u profesionálky mají téměř stoprocentní jistotu, že si celou záležitost nechá pro sebe a bude se chránit před nechtěným těhotenstvím i pohlavními chorobami.

Nedostatek sexu i touha vyzkoušet nové sexuální praktiky

Dalším důvodem, který muže vhání do náručí prostitutek, je nedostatek sexu. Často se stává, že partneři mají úplně rozdílnou potřebu frekvence sexu. Obecně mají muži na sex chuť častěji než ženy, ale někdy to bývá i naopak. Pokud veškeré pokusy přesvědčit partnerku k častějšímu sexu selžou, rozhodnou se někteří muži situaci řešit návštěvou vykřičeného domu. Není to tak však ve všech případech, řada mužů navštěvujících tyto podniky je se svým sexuálním životem v rámci partnerského vztahu spokojená, ale hledají zde zpestření a zábavu. Řada z nich také touží vyzkoušet praktiky, ke kterým jejich partnerka není svolná. Proto vyhledají profesionálku, která jejich sexuální touhy splní. Mnohdy jsou jejich fantazie natolik odvážné, že se dokonce bojí se s nimi partnerce svěřit ze strachu, že by je odsoudila a možná i opustila. Proto celou záležitost drží v tajnosti a vyhledají služby profesionálky.

Info ikona
Pouta

Čirá zoufalost

Některé muže přivádí do bordelu zoufalství. Důvody mohou být různé, ale většinou má tato skupina mužů problém seznámit se s „reálnou“ ženou. Mohou se stydět, mají problémy s oslovením žen a navazováním vztahů. Není výjimkou, že se zde ocitnou muži, kteří zde zažijí svoje poprvé. Mnohdy mají obavy z toho, že by byli poprvé příliš nemotorní, a tak si to raději prvně vyzkouší s prostitutkou. Často zde také zahání žal z rozchodu. Sice se zdá trochu bizarní platit za první sexuální zkušenost, ale dle dat publikovaných ve vědeckém časopise The Journal of Sex Research přibližně čtvrtina dotazovaných mužů uvedla, že jejich první sex proběhl s prostitutkou. Důvodem byla právě ostýchavost, stydlivost a pocit trapnosti kvůli tomu, že byli panici. Tento druh mužů prostitutky vyhledává opakovaně, protože na rozdíl od ostatních žen se v jejich přítomnosti necítí nervózně a nejistě. Někteří muži také zmínili, že mají velký strach z odmítnutí, který v těchto podnicích odpadá. Řada z nich měla strach i z toho, že v posteli nebudou dostatečně dobří a jejich sexuální partnerka je už nebude chtít víckrát vidět.