Přejít k hlavnímu obsahu

Původně léčily hysterii, dnes poskytují rozkoš: Na revoluční intimní pomůcku nedá dopustit mnoho žen

Vibrátory mají bohatou historii, která sahá až do starověkých civilizací. Původně byly určeny pro potěšení žen. S technickým vývojem si našly místo dokonce i v lékařské vědě, to když se z nich staly pomůcky při léčbě ženské hysterie. Tato bizarní kapitola nakonec zůstala v propadlišti dějin. Dnes jsou vibrátory opět symbolem ženského potěšení.

Vibrátory, strůjci intimity a potěšení, mají kořeny hluboko v historii. Jejich vznik sahá až do starověkých civilizací. První náznaky jejich existence nalezneme ve starověké Číně, kde byly vyráběny z jadeitu a posléze využívány k léčbě ženských zdravotních potíží. Vyráběly se také ze dřeva, kamene, slonoviny či kostí, což by dnešní ženy zřejmě neocenily, tyto materiály často způsobovaly nepříjemná poranění.

Vibrátor jako lék na hysterii

První novodobé vibrátory ale byly vynalezeny až v 19. století. Ani tehdy však neplnily funkci ženského potěšení, protože o existenci orgasmu se v té době ani nevědělo. K jeho vynalezení vedla v podstatě lenost lékařů. Ve viktoriánském období se totiž věřilo v to, že ženská hysterie je onemocnění, které se musí léčit pomocí masáže ženských orgánů, jež vedla k orgasmu. Tohoto úkolu se směl zhostit jen lékař, jenže u některých žen bylo docílení vyvrcholení běh na dlouhou trať, a tak si lékař ruku velmi často brzy unavil, obzvlášť musel-li takových pacientek obšťastňovat denně několik. A právě první parou poháněný vibrátor jim tuto činnost mohl ulehčit a zároveň také urychlit, což samozřejmě znamenalo i větší výdělky. S revolučním vynálezem přišel v roce 1869 americký fyzioterapeut George Taylor, který si svůj vynález nechal patentovat. 

 

S rozvojem technologie a lékařské vědy se vibrátory staly komerčně dostupnými. První masově vyráběné vibrátory byly poháněny ručními mechanismy nebo parní energií a byly prodávány jako lékařské pomůcky v lékárnách a prostřednictvím poštovních katalogů. Ženy už tak kvůli „léčbě hysterie“ nemusely navštěvovat doktory a mohly si dopřát potěšení v klidu domova. V první polovině 20. století a se zavedením elektřiny do domácností byly vibrátory dokonce k dostání coby součást domácího spotřebiče, který zastupoval funkci multifunkčního robota, jenž dokázal pomocí různých nástavců mimo jiné také mixovat či šlehat.

Největší zvrhlíci historie od Čingischána po markýze de Sade: Jejich úchylky vešly do dějin

Zvrácené choutky a podivné touhy nebyly v minulosti u vysoce postavených osob ničím výjimečným. Patrně také proto, že se tito lidé snáze vyhnuli trestům, nebylo pro ně těžké propadnout svým představám a realizovat je. Které osobnosti naší historie patřily k největším zvrhlíkům bez zábran?
svetzeny.cz

Období vibračního temna

Přestože byly vibrátory stále považovány za léčebný prostředek, postupně se začaly asociovat i s sexuálním potěšením. Společnost však ještě nebyla na takovou emancipaci připravena a považovala ženy za bytosti, které z milování potěšení nemají a tento akt provozují především za účelem reprodukce. Bohaté paničky si tak tajně užívaly s přístroji, které byly považovány za masážní.

Ve 20. letech 20. století se objevily první porno filmy a s nimi i finální odhalení toho, k čemu vlastně vibrátory doopravdy sloužily. Pro milované vibrační přístroje to znamenalo období temna, jelikož ženy se za jeho používání začaly stydět a přestaly pomůcky kupovat. Tento trend změnila sexuální revoluce šedesátých let, kdy se vibrátory staly součástí hnutí za sexuální svobodu a osvobození ženské sexuality.

4 nejslavnější nymfomanky z historie

Hypersexualita je mentální porucha, při které jedinec trpí závislostí na pohlavním styku. Ten ani tak nevyžaduje jeho tělo, jako jeho mysl. U žen se tato porucha nazývá nymfomanie a vyznačuje se vysokým libidem a chtíčem. V historii se pár takových dam, které se za svou poruchu nestydělo, vyskytovalo. A které to byly?
svetzeny.cz

Nástup králíčka

Naprostý boom pak vibrátory zaznamenaly zejména v 90. letech a to díky seriálu Sex ve městě. Zde byl poprvé zmíněn takzvaný rabbit vibrátor, který dokázal ženě způsobit vaginální i klitoriální orgasmus. Tento druh vibrátorů je mimochodem dodnes v prodeji. Hračky pro potěšení žen tak přestaly být tabu a staly se běžnou součástí aktivního sexuálního života mnoha lidí.

Od té doby se vibrátory vyvinuly v různorodé formy, materiály a designy, nabízející široké spektrum možností pro uživatele. Díky technologickému pokroku se na trhu objevily vibrátory s různými funkcemi, včetně programovatelných režimů, dálkového ovládání a interaktivních funkcí. V současné době jsou vibrátory vnímány jako prostředek k dosažení potěšení a sexuálního zdraví, a to jak při sólové, tak i partnerské sexualitě.

Casanova nebyl jediný: Muži, kteří šlapou na paty největšímu milovníkovi historie. Sultán zplodil přes 1000 dětí

Giacomo Casanova je už víc než dvě staletí považován za největšího svůdníka historie. Ostatně o svých sexuálních zážitcích vypráví ve svém autobiografickém díle Storia della mia vita – Dějiny mého života. Nebyl to ale jen on, kdo si dopřával pozornost dívek a žen všech věkových kategorií, národností nebo proporcí. Marocký král Moulay Ismail Ibn Sharif by jej svým harémem z fleku trumfl a těžko říct, zda neměl více sexuálních skandálů na svém účtu i básník George Gordon Noel Byron.
svetzeny.cz
Zdroj článku