Přejít k hlavnímu obsahu

Orgasmus nemusíte zažít jen během postelových hrátek. Neobvyklé vyvrcholení zvané coregasmus si můžete dopřát během cvičení

Pořád váháte, jestli se jít mučit do fitka? Motivací vám nemusí být jen dokonalá postava, ale také možnost dosáhnout během cvičení orgasmu - coregasmu! A to už stojí za to, dát si pořádně do těla. Poradíme vám, jaké cviky jsou na ‚‚upocenou rozkoš” nejvhodnější.

Samozřejmě nejde o to, abyste se strhli v honu za coregasmem. Nemusíte zvedat mnoha kilová závaží, ale vyvrcholení nepřijde ani po pěti minutách cviků na podložce. Chce to pořádný trénink především středu těla, tedy procvičování břišních a pánevních svalů. Vědci během studií zjistili, že k coregasmu dochází spontánně a je tedy výlučně spojen s opakovanými pohyby těla. Následující cviky vám pomohou najít cestu k rozkoši během posilování. Ať už doma na karimatce nebo ve fitku. Tak s chutí do toho!

Klasické sedy-lehy umí zázraky

Na prvním místě za cestou k coregasmu jsou jednoznačně sedy-lehy. Klasické cvičení, které můžete provozovat i doma vás mile překvapí. „Když jsme dělali průzkum a vedli rozhovory se ženami, velmi často mluvily o tom, že mají orgasmus vyvolaný sklapovačkami nebo sedy-lehy,“ popisuje pro web Goop.com ředitelka Centra pro podporu sexuálního zdraví na Indiana University Debbie Herbenicková. „Ale není jich jen pět nebo deset. Někdy mluvíme o stu nebo dvou stech žen,“ dodává ředitelka s tím, že coregasmus opravdu není jen pro pár vyvolených. 

Naskočte na kapitána

V každé posilovně najdete takzvané kapitánské křeslo - vypadá jako židle bez sedátka s vodorovnými područkami. Zapřete se horní části těla a přitahujte kolena k hrudníku nebo zvedejte napnuté nohy do úhlu devadesáti stupňů. Pokud si chcete přidat na prožitku a zvýšit šanci na vyvrcholení, můžete si na kotníky připnout závaží. Je jen na vás, kolik kilo si naložíte, ale dejte si pozor, abyste si místo coregasmu nepřivodili kýlu nebo natržený sval. Všeho s mírou. 

Milování v každém věku. Jaké je to ve 30, 40 nebo 60?

V každém věku má milování něco do sebe. Někdy tápeme a hledáme, jindy zkoušíme a blázníme, pak si zase užíváme a jsme spokojení. V jaké fázi se nacházíte právě teď a co můžete pro svůj nejlepší sex udělat?
svetzeny.cz

Vlastní silou za rozkoší

Mrtvé tahy nebo dřepy s pořádným závažím jsou spíš doménou mužů. Ti také uvádějí, že právě při silovém tréninku zažívají coregasmus. A nemusí jít pouze o pocení ve fitku. Vzrušivé pocity pánové zažívají také během práce - například na stavbě nebo na letišti, kde často manipuluji s nadrozměrnými zavazadly. „Když to muži zažijí, obvykle nemají erekci. Od ochablého penisu k ejakulaci přecházejí, takže je to pro ně spíše orgasmus prostaty než orgasmus penisu,” popsala Herbenicková, jak to mají muži. Samozřejmě také některé ženy mohou prožít rozkoš, když posilují s vlastní vahou. Stačí vyšplhat na lano nebo se přitahovat na tyči, jako na základní škole během tělocviku.

Pořádné rozehřátí

Před samotným cvičením je dobré se nejdříve rozehřát, aby bylo tělo připraveno na zátěž.  Ať běháním, poskakováním, jízdou na kole nebo jiným druhem kardia. „Když jsou lidé velmi aktivní, například běhají nebo cvičí na eliptickém trenažéru dvacet minut nebo déle, někdy popisují, že se dostanou do stavu, kdy skutečně cítí orgasmické pocity,“ potvrzuje Herbenicková, že někteří šťastlivci mohou odstartovat coregasmus již na začátku cvičení.

Najděte tu správnou jógovou pozici

Na posledním místě nemůžeme vynechat v posledních letech tolik oblíbenou jógu. Coregasmu sice dosáhnete jen výjimečně, ale najdou se i takové dámy. Vzrušení dosahují zejména u pozic, kde se zapojuje jádro těla a navozuje se pocit uvolnění. U mužů je vyvrcholení během krkolomných pozic dle průzkumu téměř nemožné. 

Zdroj článku