Přejít k hlavnímu obsahu

Orgasmus omlazuje a léčí bolest: Zajímavá fakta, která musíte vědět, abyste i vy prožila nekonečnou rozkoš

Info ikona
orgasmus, sex

O milostném vyvrcholení už bylo hodně napsáno, přesto zůstává zahaleno rouškou tajemstvím. Poodhalte ji s námi, abyste i vy prožila nekonečnou rozkoš.

1. Je společný orgasmus základ dobrého sexu?

NE. Průběh vzrušení u mužů a u žen rozdílný. Něžné pohlaví k vyvrcholení potřebuje delší čas, a navíc roli hraje i to, v jaké fázi dne se dvojice miluje. Zatímco muži jsou na testosteronovém maximu v sedm ráno, ženy nejsnáze dospějí k extázi večer. Nicméně ohleduplný partner proto vyhoví potřebám svého protějšku, aby oba prožili dobrý sex.

Skutečný příběh luxusní společnice (1.díl): Proč je lepší využít služeb společnice, než věnovat čas milence?

svetzeny.cz

2. Přispívá orgasmus ke zdraví?

ANO. Po vyvrcholení se vám po těle rozlije nejen příjemný pocit, ale zdvojnásobí se také množství obranných látek v těle. Znáte snad příjemnější způsob posilování imunity a přirozenější prevenci civilizačních chorob?

3. Zvyšuje zdrženlivost touhu?

NAOPAK. Dlouhodobá sexuální abstinence vede k poklesu libida. Ale můžete si pomoci docela jednoduše sama. Autoerotika povzbudí a uspokojí milostnou touhu stejně jako samotný styk.

4. Sex prý léči bolesti?

ČÁSTEČNĚ. Hormon oxytocin, který se při orgasmu vylučuje, dokáže tedy zmírnit bolesti hlavy. Výmluva na migrénu je tím pádem passé.

Potvrzeno vědci: Pokud chcete mít dobrý sex, zeptejte se ho, v kolik chodí spát! Muži, kteří ponocují, se totiž chovají v posteli jinak!

svetzeny.cz

5. Mám nevhodného partnera, když s ním nedosáhnu orgasmu?

NE. Na tuhle pochybnost zapomeňte. Pároví terapeuti zdůrazňují, že na orgasmu se podílejí oba. Žena by ale podle nich měla hlavně vědět, co ji uspokojí, a taky to dokázat partnerovi sdělit. Ani ten nejempatičtější muž neumí číst myšlenky.

6. Potřebuje mít žena orgasmus, aby otěhotněla?

NE. Ale pokud má orgasmus v době ovulace, zvyšuje to pravděpodobnost otěhotnění, protože se tím podpoří uvolnění vajíčka. Kromě toho se při vyvrcholení vylučuje oxytocin hormon věrnosti a mazlivosti, což upevňuje pouto mezi a partnerem.

7. Funguje orgasmus jako elixír mládí?

BEZPOCHYBY! Podle výzkumu britských vědců vás jeden orgasmus týdně dokáže omladit až o pět let nicméně každé milování se počítá... Při extázi se odbourává stres a člověk lépe spí. Navíc pleť vypadá zářivější, protože cévy se rozšíří a pokožka se lépe okysličuje. Aktivní sexuální život je proto (hned po sportu) nejdůležitějším faktorem mladistvého zevnějšku.

Žhavé letní románky: Lásky na jednu noc mohou přinést vzrušující prožitky ale i výčitky svědomí. Na co si dát pozor?

svetzeny.cz

8. Musí být člověk zamilovaný, aby dosáhl vyvrcholení?

NE. Sex je koneckonců především fyziologický akt a mnozí si ho užívají i bez hlubokých citů. Co jiného je třeba rychlovka na jednu noc? Přesto i tam musí fungovat chemie přitažlivosti, z níž se pak může vyklubat něco většího. Ovšem pozor, ne vždy, když to klape v posteli, vám to musí klapat i v životě. A co si budeme povídat, především ženy úzce spojují lásku tělesnou s citovým souzněním.

9. Hubne se sexem?

URČITĚ. Po 15 minutách sexu završených orgasmem zmizí až 88 kcal. Tuhle odtučňovací kúru se vyplatí zkusit!