Přejít k hlavnímu obsahu

Potvrzeno vědci: Pokud chcete mít dobrý sex, zeptejte se ho, v kolik chodí spát! Muži, kteří ponocují, se totiž chovají v posteli jinak!

Info ikona
vztahy a sex

Doposud jsme věděli, že takzvaní skřivani a sovy mají odlišné povahy. Nyní přišli vědci se zjištěním, že se chovají jinak i v posteli. Muži, kteří si rádi přispí, prý dokážou rozpoutat pořádnou sexuální vichřici.

Chcete mít dobrý sex? Zeptejte se ho, v kolik chodí spát a v kolik vstává. Tak by podle nových zjištění mohla znít rada pro všechny nezadané ženy, popřípadě pro ty, které si ještě užívají fázi "oťukávání". 

Proč chodí muži za prostitutkami? Známe odpověď!

svetzeny.cz

Nejnovější výzkum vědců z Pennsylvania State University totiž prohlásil ponocování chtivé muže za "sexuální tornáda". Podle našich informací mají více fantazie a delší výdrž. Na druhou stranu ale i více náhodného sexu, což už může být pro budoucí růžový vztah trochu problém. "Tendence sov k promiskuitnějšímu chování a volnější sexualitě je v souladu s jejich obecnými sklony k dobrodružnějšímu životu,“ komentuje výsledky výzkumu odborník na zdravou sexualitu Adam Durčák. 

Aby ale nezůstal opačný chronotyp bez pochvaly, i skřivani mají výhody. Spíš než velkým experimentům sice dávají přednost konzervativnějšímu milování, zato jsou stálejšími a spolehlivějšími partnery. 

Info ikona
Pozitiva sexu

Žhavé letní románky: Lásky na jednu noc mohou přinést vzrušující prožitky ale i výčitky svědomí. Na co si dát pozor?

svetzeny.cz

Máme to stejně, miláčku?

Ať už to má váš protějšek tak či onak, bude to klapat, pokud máte protikladné nastavení. Jiná studie zveřejněná v odborném žurnálu Evolutionary Psychology totiž říká, že ženy sovy jsou ve svém sexuálním chování podobné mužům skřivanům. Souvisí to s hladinou hormonu kortizolu, který je spojován s vysokou energií, ale i vzrušivostí. 

Nic ale není ztraceno, ani pokud jste stejný chronotyp. Jen budete muset na docílení sexuální harmonie trochu zapracovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vrozené biologické nastavení, je důležitá vzájemná a otevřená komunikace a pochopení představ a přání toho druhého. "Klíčem ke spokojenému intimnímu životu může být v tomto případě plánování sexu,“ radí závěrem odborník.