Přejít k hlavnímu obsahu

Potvrzeno vědci: Pokud chcete mít dobrý sex, zeptejte se ho, v kolik chodí spát! Muži, kteří ponocují, se totiž chovají v posteli jinak!

Info ikona
vztahy a sex

Doposud jsme věděli, že takzvaní skřivani a sovy mají odlišné povahy. Nyní přišli vědci se zjištěním, že se chovají jinak i v posteli. Muži, kteří si rádi přispí, prý dokážou rozpoutat pořádnou sexuální vichřici.

Chcete mít dobrý sex? Zeptejte se ho, v kolik chodí spát a v kolik vstává. Tak by podle nových zjištění mohla znít rada pro všechny nezadané ženy, popřípadě pro ty, které si ještě užívají fázi "oťukávání". 

Nejnovější výzkum vědců z Pennsylvania State University totiž prohlásil ponocování chtivé muže za "sexuální tornáda". Podle našich informací mají více fantazie a delší výdrž. Na druhou stranu ale i více náhodného sexu, což už může být pro budoucí růžový vztah trochu problém. "Tendence sov k promiskuitnějšímu chování a volnější sexualitě je v souladu s jejich obecnými sklony k dobrodružnějšímu životu,“ komentuje výsledky výzkumu odborník na zdravou sexualitu Adam Durčák. 

Aby ale nezůstal opačný chronotyp bez pochvaly, i skřivani mají výhody. Spíš než velkým experimentům sice dávají přednost konzervativnějšímu milování, zato jsou stálejšími a spolehlivějšími partnery. 

Info ikona
Pozitiva sexu

Máme to stejně, miláčku?

Ať už to má váš protějšek tak či onak, bude to klapat, pokud máte protikladné nastavení. Jiná studie zveřejněná v odborném žurnálu Evolutionary Psychology totiž říká, že ženy sovy jsou ve svém sexuálním chování podobné mužům skřivanům. Souvisí to s hladinou hormonu kortizolu, který je spojován s vysokou energií, ale i vzrušivostí. 

Nic ale není ztraceno, ani pokud jste stejný chronotyp. Jen budete muset na docílení sexuální harmonie trochu zapracovat. Vzhledem k tomu, že se jedná o vrozené biologické nastavení, je důležitá vzájemná a otevřená komunikace a pochopení představ a přání toho druhého. "Klíčem ke spokojenému intimnímu životu může být v tomto případě plánování sexu,“ radí závěrem odborník.

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.