Přejít k hlavnímu obsahu

Žhavé letní románky: Lásky na jednu noc mohou přinést vzrušující prožitky ale i výčitky svědomí. Na co si dát pozor?

Emoce, které v nás vyvolávají lásky na jednu noc či krátkodobé letní románky, mohou přinést příjemné a vzrušující prožitky, dodat sebevědomí a vnést do života trochu zpestření. Letní láska je vzrušující ale i nebezpečná zároveň. Románek si ale můžeme užít se svým partnerem…

K létu patří hřejivé doteky slunce, lepší nálada, jsme aktivnější a toužíme po nových zážitcích. Někdo touží po klidu a odpočinku, jiný po dobrodružství. Někdy nás život zavede k momentu, kdy čelíme rozhodnutí – mám se sblížit s někým neznámým? Nebo raději ne, protože je to příliš riskantní? Co vše můžu získat, a co naopak ztratit?

1. Fyzické uspokojení jako priorita – rizikovost vysoká!

Život bez lásky a vášně by nebyl životem, ale přežíváním. I v přírodě je přirozeným mechanismem lov za kořistí s cílem něco získat. Na rozdíl od zvířat, která potřebují především potravu nebo si vydobýt nějakou pozici ve smečce, lidé chtějí získat nějaký pocit. Muži potřebují zpracovávat stavy, kdy dochází k přílivu a poklesu testosteronu i adrenalinu. Příjemný pocit uspokojení nacházejí kromě jiných aktivit i v sexu. Dobít kořist a uspokojit se jim přináší krátkodobé, nicméně slastné okamžiky, které pak vyžadují znovu. V menší míře po biologické stránce ovlivňuje testosteron a adrenalin včetně dalších hormonů i chování žen. I ty nacházejí uspokojení v tom, že někoho „dostaly“, nebo naopak že byly samy ukořistěny. Fyzické vzrušení a uspokojování nelze zatracovat a odsuzovat. Je však třeba dobře zvážit, koho a za jakých okolností si ke svému tělu pustíme.

Pokud není čas na rozhodování, protože dochází ke spontánnímu: „tady a teď nebo „teď anebo nikdy“, nikdy neopomeňte opatření, která v maximální míře chrání vaše zdraví.

Mohlo by se vám líbit

Máte milence? Tak si ho bez výčitek nechte a hlavně to nikomu neříkejte!

Manželský stereotyp vystřídala nová příchuť a vaše ložnice právě zažívá neskutečný katapult k  nebesům. Máte mít výčitky nebo si užít románek, který vám vlije omlazující krev do žil?
svetzeny.cz

2. Fyzické i emoční uspokojení – rizikovost středně vysoká!

Možná si vzpomínáte na letní tábory, na krátkodobé lásky a první vzrušující chvíle, kdy jsme nemysleli na nic jiného než na to, jak být nablízku druhému. Byli jsme zaplaveni endorfinem, nazývaným hormonem lásky, který uspokojil naše tělo i duši. Tento otisk v nás někde uvnitř zůstal, a proto přirozeně toužíme po tom tyto krásné okamžiky opět prožívat. Zkrátka potkáme někoho, kdo je pro nás zajímavý jako člověk a zároveň nás fyzicky přitahuje. Cítíme jedinečnost, okouzlení, pocit svobody a sílu kouzla okamžiku. Pokud nemáme partnera, není co řešit. Pokud ale žiji s někým, kdo na mě někde čeká, problémem je, že se často krátkodobě „zamilujeme“ a následně rozcházíme s většími nebo menšími šrámy na duši. Co s tím?

 • I přes vášeň a romantické chvíle o situaci přemýšlejte racionálně. Neiniciujte žádné změny, nic neslibujte a neplánujte.
 • Mohu získat ale i hodně ztratit - v případě, že se partner o románku doví, může to mít na vztah nedozírné následky.
 • Pokud do románku jdete, zvažte, zda zvládnete emocionální výkyvy a případné zklamání. Situace se může vyvíjet nepředvídatelně, může vás to hodně zasáhnout. Domů pak přijedete smutní a zmatení. Zvládnete to?
 • I v případě, že se novým objevem cítíte v bezpečí, vnímejte všemi smysly, kde jste a co se děje.

Někdy se stává, že z románku vzklíčí hlubší citové propojení. Intuitivně vnímáme, že se děje něco zásadního. K lásce, která nás hluboce zasáhne, bychom se neměli odvracet zády, ale naopak jí dát volný průchod. Ale i tady platí: nepodléhat emocím a nedělat rychlá rozhodnutí. Čas ukáže, zda nás naše intuice vedla správně, anebo situaci přehodnotíme.

Mohlo by se vám líbit

Alfa muži: Jsou velmi žádaní, ale ulovit je dokážou jen ženy s těmito vlastnostmi. Jste jednou z nich?

Alfa muži jsou velmi žádaní, protože mají vlastnosti, které drtivou většinu žen velmi přitahují. Ulovit je ale není vůbec snadné! Zvládne to jen hrstka žen, která oplývá určitými povahovými vlastnostmi. Jste mezi nimi i vy?
svetzeny.cz

3. Duševní uspokojení – rizikovost nulová, zisk maximální!

K zamyšlení je názor, že smysluplný partnerský vztah je takový, kde je kromě sexuality a biologické podstaty klíčový osobnostní a duchovní vývoj jedince i páru jako takového. K harmonii na vysoké energetické úrovni vede pouze monogamie a věrnost. Co může žena udělat pro muže, aby posilovala jeho lásku k ní, je, že mu dá pocítit, že on je „vůdce stáda“, a to tak, že mu dává najevo, že právě on je ten nejlepší, nejsilnější a nejrozhodnější. Tím rozvine jeho potenci, ale i další aspekty vůdce stáda: ochrana rodiny, teritoria, snahu o materiální zabezpečení. Oživí v muži ale i lásku mateřskou, která je jednou ze součástí lásky erotické. Takto hýčkaný muž neopouští domov, který mu dává možnost odpočinutí v náručí matčině, které zná z dětství. Jestliže žena tento fakt moudře uchopí, dosáhne toho, že bude mít doma muže tvořivého, pracovitého, citlivého a potentního.

Mohlo by se vám líbit

Jsou sny odrazem vaší duše, brána do jiného světa či projekce budoucnosti? Skutečnosti o snech, které jste nevěděli

Už od pradávna považují lidé sny za něco tajuplného. Někteří dokonce věří, že sny jsou odrazem jejich duše, brána do jiného světa či projekce budoucnosti. Jak je to ale se sny doopravdy?
svetzeny.cz

Chci si užít vzrušení a romantiku se svým partnerem

Jak rozproudit lásku v partnerovi, kterého mám vedle sebe a krásné pocity chci prožívat pouze s ním?

 • Buďte spolu pár dnů sami
 • Jeďte na místo, které ve vás evokuje hezké vzpomínky (první seznámení, rande, vydařený výlet)
 • Vypněte mobily i hlavy (aspoň na chvíli nechte starosti stranou, ty vám neutečou, co vám ale uteče a nikdy se nevrátí, je drahocenný čas, který jste mohli strávit s blízkým člověkem)
 • Povídejte si o tom, co jste spolu zvládli a dokázali (do hlubších analýz se ale nepouštějte, dotkli byste se citlivých témat, která jsou v každém vztahu)
 • Oceňte jeden druhého, vyslovte, čeho si na partnerovi vážíte a proč je pro vás důležitý
 • Překvapte ho (ji) drobným dárkem
 • Prožívejte intimitu jinak. Spíše než na erotické prádlo a druh parfému se nalaďte jeden na druhého. Věnujete si čas a pozornost - to je láskyplné gesto, jehož vyústěním může, ale nemusí být sexuální zážitek.

Pocit blízkosti a radost z přítomnosti druhého je intimním prožitkem, který obohatí oba dva, přináší klid a hluboké vnitřní uspokojení.