Přejít k hlavnímu obsahu

Sex může být po přechodu ještě lepší než ve třiceti. Takto si ženy po 50 zesílí sexuální prožitek

I když se všeobecně menopauza prezentuje jako strašidelné období v životě ženy, kdy končí všechno hezké, vůbec to tak být nemusí. Na tenhle mýtus zapomeňte! Kupříkladu sexuální aktivity si můžete užívat i nadále, ať už máte partnera nebo třeba ne. Všechno je totiž jen o nastavení ve vaší hlavě.

Těžko se můžeme tvářit, že v pětapadesáti je všechno stejné jako ve třiceti. Samozřejmě se všechno mění, ať už je to naše tělo, prožívání intimity, partnerského vztahu, ale i vnímání sebe sama. O tom prostě život je. Právě v tomhle období je hodně důležitý náš přístup k životu. Když budete naříkat, že je všechno špatně, vzpomínat, jak jste byla hezká a trápit se nad tím, že už nejste, těžko budete mít ze sexu radost a potěšení. Pokud na něj tedy už úplně nerezignujete.

Klíč je ve vaší psychice

Menopoauza je obecně obdobím, kdy mívají ženy sklony k úzkostem a depresím, které mohou souviset s krizí středního věku ale i rozkolísanou hladinou hormonů. Pak se může lehce stát, že vám může všechno připadat špatné. Soustřeďte se ale raději na to, co je pozitivní, i když se vám může zdát, že toho zbylo zoufale málo.

Mohlo by se vám líbit

Sex po padesátce aneb nenechávejte svou vaginu dlouho mimo provoz

Věk je jen číslo a v sexu to platí obzvláště. Máte pocit, že s příchodem menopauzy musíte nutně přijít o spokojený milostný život? Nesmysl! Stačí se nehroutit z hormonálních změn, občas si protáhnout tělo a především neztrácet sebevědomí. Aktivní sexuální život přispívá k celkové pohodě, spokojenosti a mýtus, že po padesátce jste na odpis a babičky a dědečkové přeci ‚‚nesexují” je velmi úsměvný. Takže s chutí do toho!
svetzeny.cz

Pokud jde o sex, v tomhle věku je pozitivní, že už víte, co opravdu chcete. S partnerem se znáte dlouhá léta a nejde ani tak o vášnivý uragán, jako spíš o intimní porozumění. Tak to ostatně bývá i v případě, že máte nového sexuálního partnera. Kolikrát se ženy obávají, jestli budou pro muže atraktivní, ale nenapadne je, že muži mohou řešit to samé.

Věřte tomu, že jste dokonalá taková, jaká právě teď jste. Mějte se ráda a zapracujte na svém sebevědomí. Protože právě takovým ženám dávají obecně muži přednost před utrápenými chudinkami. Pokud si nevíte rady, jak takové životní změny provést, nebojte se obrátit se na odborníka, ať už je to psycholog či terapeut. Nechce-li se vám za nikým chodit, zkuste třeba meditace sebelásky a sebepřijetí. Krásné má na svých stránkách například Gabriela Filippi.  

Pomozte svému tělu

Jedna věc je psychika a přístup k sobě samé. Druhá věc je naše tělesná schránka, kterou samozřejmě přechod poznamená ať chceme nebo ne. Vlivem nedostatku pohlavních hormonů může dojít k vysychání sliznice pochvy, což může provázet bolest, ale i nepříjemné svědění či pálení. V tomto případě je řešení celkem jednoduché.

Používejte krém s obsahem estrogenů, který zvýší vlhkost poševní sliznice, takže nejen penetrační sex, ale i prostá chůze nebo cvičení pro vás bude opět příjemné. Krémy tohoto druhu jsou k dostání v lékárnách stejně tak jako klasické lubrikační gely určené pro použití přímo před pohlavním stykem.

Mohlo by se vám líbit

Chcete se konečně zbavit tuku na břiše i v pozdějším věku? Stačí pár jednoduchých změn

Spodní břicho je jednou z nejproblémovějších oblastí těla, která se často stává cílem hubnutí, zejména pro ženy v pozdějším věku. Může za to mnoho faktorů, jako jsou hormonální změny, zpomalení metabolismu a nedostatek fyzické aktivity, které přispívají k přibývání na váze a ukládání tuku v této oblasti. Existuje však několik způsobů, jak se zbavit tuku na spodním bříšku a dosáhnout pevnější postavy i v pozdějším věku.
svetzeny.cz

Zvýšení touhy

V souvislosti s přechodem vás může zaskočit i to, že už nemáte na sex takovou chuť jako dřív. Může to být z několika důvodů. Tím nejčastějším jsou opět nízké hladiny pohlavních hormonů, které zařídí nejen to, že už nemůžete otěhotnět, ale zároveň i sníží vaše libido. To se dá ale změnit tím, že budete užívat hormony v podobě léků, jež vám předepíše lékař. Nebo je tu varianta vsadit na přírodní postupy a využít sílu bylinek. Zvýšit sexuální touhu pomáhá například kotvičník, žen-šen nebo maca peruánská.

Pomůže i estetická medicína

Kolem padesátého roku, kdy se obvykle hlásí monepauza, trápí obvykle také vzhled genitálií, respektive ochablá a povislá kůže. Povolené bývají také svaly pánevního dna, které už není tak elastické jako dřív, což vede k tomu, že požitek z pohlavního styku už není takový, jako dřív. Vnímá to bohužel jak žena, tak i partner. Ztrátě sebevědomí se dá snadno předejít díky zárokům, které provádí estetický dermatolog. Více se dozvíte v tomto článku. 

      

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku
Mohlo by se vám líbit

Postel jim nic neříká: Kdo jsou asexuálové a patříte mezi ně?

Zní to trochu děsivě a nevíte, co si pod tím pojmem vlastně představit? Podle definicí jde o absenci milostné touhy nebo přitažlivosti. Možná žijí tak trochu mimo dnešní škatulky, neví se o nich, i když podle všeho jejich počet stále stoupá. O koho jde? A řadíte se k nim?
svetzeny.cz
Zdroj článku