Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si říct o sex: Muži ocení drsnou upřímnost, ženy potřebují něco jiného

Info ikona
Mladý pár

Soulad v intimním životě je základem spokojeného vztahu. Pokud jde o začátek intimních hrátek, ženy a muži mají zcela rozdílné preference. Stále platí, že na něžné pohlaví fungují spíš něžnosti a muži obecně ocení drsnou upřímnost. Jak tedy dát vašemu partnerovi nejlíp najevo, že se chcete milovat? A jak si nejvíc získá on vás?

Mladá žena sedí v práci u stolu a najednou jí přijde zpráva od manžela. Odemkne mobil a čte: „Mám na tebe chuť!“ Žena se lehce začervená, zaculí se a odepíše: „Já na tebe taky.“ Zatímco odkládá mobil, pípne jí další zpráva: „Takže se budeme dneska milovat?“ Žena se zamyslí a napíše: „Tak jo.“ Ve zbytku dne se na ni začne valit práce ze všech stran. Projekt nedopadl podle představ, takže šéf šílí a vybíjí si na ni zlost. Do toho jí volá máma, že by potřebovala odvézt za nemocnou kamarádkou, a když už padá po celém dni únavou, porouchá se jí auto a musí řešit odtah. Když přijde domů, čeká na ni natěšený manžel na gauči u fotbalu. Přijde k ní a začne ji něžně líbat. Jediné, po čem ale žena touží, je vlézt si do vany a následně hned do postele. Zkusí manžela poprosit, zda by to nemohli nechat na zítra, načež jeho zklamanému protestování, že to přece slíbila, nemá sílu vzdorovat, a tak po rychlé sprše, kterou si ani nestihla pořádně užít „splní své manželské povinnosti“. Když je po všem, manžel jde spokojeně spát, zatímco žena jde teprve připravovat oběd na zítřejší den.

Muži a ženy vidí zahájení sexu odlišně

Máte pocit, že se v tomto příběhu lehce vidíte? Nedávná studie společnosti Lovehoney potvrdila, že muži a ženy vidí zahájení sexu zcela odlišně. Zatímco něžné pohlaví naladíte spíše cestou něžnosti, muži to chtějí mít černé na bílém. Ženy preferují něžné doteky a romantická gesta. Zkrátka když se nejedná přímo a konkrétně.
 

Hlavní důvody, proč se ženy ve vztahu začnou v posteli rychleji nudit

Každá zamilovanost jednou skončí. Jde jen o to, zda se překlopí do vážného vztahu, nebo vztah prostě skončí. Jenže i když vztah vydrží, občas z něj vyprchá veškerá vášeň a z dříve vzrušujících okamžiků se stane pro pár rutina až nuda. Většinou jsou to ženy, které se začnou nudit jako první. Přečtěte si proč a jak tomu zabránit.
svetzeny.cz

Jak zahájit sex? Chce to souhlas

Muži naopak nedají dopustit na přímou komunikaci a jasné vyslovení souhlasu. Možná to má co dočinění s opatrností, kdy si muž může špatně vyložit signály, které mu žena vysílá a nerad by (na prvním rande) schytal facku či nějaké jiné nepříjemné a trapné nedorozumění, pokud by se na ni vášnivě vrhnul. Dokud muž neslyší jasný a nezpochybnitelný souhlas, nemůže si být nikdy jistý, jak to dopadne. A je možné, že si tohle s sebou vezmou podvědomě pak i do vážného a dlouhotrvajícího vztahu. Proto muži skutečně nemají v lásce pouhé neverbální naznačování.

Fyzický kontakt je pro zahájení sexu nejdůležitější

Stále však obecně nejoblíbenějším zahájením sexu zůstává fyzický kontakt. Polibky, doteky, mazlení budou v kurzu vždy. Preferuje ho 51 % respondentů. „Fyzický kontakt představuje bezprostřední a přímý způsob komunikace, tvoří intimní tělesné spojení. Dráždivý, lechtivý či jinak eroticky nabitý dotek může snadno vyvolat vzrušení, a to jak fyzické, tak psychické,“ popisuje sexpertka Veronika Kubíčková.

Proč jsou ženy nevěrné: Nejčastěji za to mohou muži a jejich tři “S”

Navzdory tomu, že se o tom nemluví tak často jako u mužů, mnohdy jsou to právě ženy, které ve vztahu podvádějí. Pojďme společně odhalit tajemství toho, proč se to děje. Mnohdy za to totiž nepřímo může muž a jeho tři “S”. Co to znamená? A kteří muži by si měli svou drahou polovičku více hlídat?
svetzeny.cz

Na druhém místě s 49 % se umístila romantická gesta. Další je neverbální náznak, tedy oční kontakt a signály vysílající řečí těla, což preferuje 47 % respondentů. 44 % dotázaných upřednostnila přímou komunikaci a 27 % respondentů textovou komunikaci. Samozřejmě záleží také na věku. Čím starší pár, tím spíš inklinuje k přímé konverzaci. Podle Veroniky Kubíčkové je to logické. U lidí v dlouhodobém vztahu lze předpokládat, že se u nich v sexuálních návycích ustálí vzorce. Nebojí se tedy, jak se říká, vybalit to na přímo.

TEXT: Dominika Číčelová

Zdroj článku