Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Jak dobře znáte romantické filmy? Otestujte své znalosti

Svíčky, večeře, květiny, dlouhé pohledy do očí, pomalé a něžné milování zakončené ujištěním, že spolu obě zamilované hrdličky zůstanou na věky věků. Takové scény jsou v různých obměnách časté v romantických filmech, u kterých slzí nejedna z nás.

Romantika je spíše doménou žen, které po ní touží prakticky už od dětských střevíčků, kdy sní o princi na bílém koni a krásných svatebních šatech s vlečkou. Samozřejmě to ale není pravidlo a po světě běhá i spousta velkých mužů romantiků, kteří jsou ale v menšině. Na začátku milostného vztahu si nějakou tu romantickou chvilku zažije většina z nás. Jenže jak se do života vkládá všednost, těchto okamžiků ubývá. Zatímco muži to obvykle neřeší, ženy takové momenty postrádají.

Proč nám chybí romantika?

Vztahoví psychologové touhu po romantice vysvětlují tak, že chceme být ujišťováni o tom, že je do nás partner stále zamilován, že po nás touží a udělal by pro nás cokoli. A protože tyto touhy ani při nejlepší vůli žádný protějšek není schopen naplnit, chceme romantiku prožívat alespoň zprostředkovaně. Nejjednodušší je to prostřednictvím knih nebo ještě lépe filmů. Jde o fiktivní svět, ve kterém se odehrává to, po čem ve skrytu duše toužíme také.

Romantiku chtějí lidé odnepaměti, což dokazují romantické písně, básně a později i romány a filmy z tak zvané červené knihovny. V dnešní zrychlené době se tyto tendence možná ještě násobí. Možná namítnete, že se vás to netýká a romantiku nesnášíte. A nebo jste v tom druhém, početnějším táboře těch, kteří si rádi občas zaslzí a zasní se u romantického filmu.

Blíží se Valentýn a téma romantiky je zase aktuální. Připravili jsme pro vás kvíz, který prověří vaše znalosti zamilovaných filmů.     

 

 

Zdroj článku