Přejít k hlavnímu obsahu

4 nejlepší romantické filmy roku 2021, které vám nesmí uniknout

Milujete romantiku a nejradši se díváte na filmy o zamilovaných? Pak pro vás máme dobrou zprávu, rok 2021 vám toho má hodně co nabídnout. Vybere si každý, nouze nebude o nové muzikály, napínavé romantické filmy s originální zápletkou, bláznivé komedie a romantická dramata.

Remake West Side Story

West Side Story je kultovní muzikál, který byl natočen jako film v roce 1961. Odehrává se v prostředí pouličních gangů, kdy spolu soupeří Tryskáči a Žraloci. Zlom nastává, když se Tryskáč Tonny bezhlavě zamiluje do Marie, která je sestrou vůdce Žraloků. Tento snímek patří mezi nejúspěšnější na poli americké kinematografie a pyšní se deseti Oscary.

Nyní se však chystá jeho remake, který by měl být uveden při příležitosti 60. výročí od vzniku původního snímku. Film režíruje věhlasný Steven Spielberg a těšit se můžete na spoustu nových tváří z řad herců. Zatím je známo, že zůstane zachována hlavní zápletka s dvěma zamilovanými, kteří čelí nepřízni osudu založená na Shakespearově díle Romeo a Julie. Vše se stejně jako u původního snímku bude odehrávat na pozadí nevraživosti dvou gangů. Důvodem vzájemné nenávisti se tentokrát nestanou třídní rozdíly a politické neshody, jablkem sváru nově bude rasový konflikt.

Info ikona
Remake West Side Story

 

Last Letter From Your Lover

Český překlad názvu snímku není zatím znám, ale pravděpodobně se bude jmenovat jako kniha, podle které byl natočen, tedy Poslední dopis od tvé lásky, kterou napsala Jojo Moyes. Kniha v roce 2011 získala prestižní ocenění za nejlepší knižní titul v kategorii romantický román. V hlavních rolích se představí herečky Felicity Jones, kterou si můžete pamatovat jako Ethel ze seriálu Čarodějnice školou povinné a Shailene Woodley, kterou můžete znát ze série Divergence.

Film má dvě časové linie, první se odehrává v 60. letech 20. století a soustředí se na životní příběh Jennifer a druhá v roce 2003 a jeho hlavní postavou je Ellie. V obou případech figurují jako hlavní postavy daných období londýnské novinářky, jejichž příběhy se prolínají, ačkoliv je od sebe dělí desítky let. Pojítkem jsou milostné dopisy adresované Jennifer, které Ellie v práci objeví. Film bude ke zhlédnutí na Netflixu pravděpodobně na jaře tohoto roku.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Blithe Spirit

Ani tato britská romantická komedie zatím nemá oficiální český název. Je natočena podle stejnojmenné divadelní hry Noela Cowarda. Hlavní postavou je spisovatel Charles Condomine, který se snaží od smrti své první ženy překonat tvůrčí blok. Napadne ho zařadit duchovno do nové hry, kterou právě píše. Pozve si tedy do svého domu médium, Madame Arcadi. V doprovodu své nové manželky Ruth pak započne seance, kdy jasnovidka vyvolá ducha Charlesovy první ženy Elviry. Ta na novou manželku žárlí a rozhodne se Charlese zabít, aby s ním mohla strávit věčnost.

Ve filmu se objeví i známé tváře. V roli jasnovidky Madame Arcati se představí Judi Dench, známá například z legendárních bondovek jako M. V roli manželky Rusth zazáří Isla Fisher, kterou si určitě vybavíte z bláznivé komedie Báječný svět shopaholiků.

Info ikona
Blithe Spirit

 

Láska na špičkách

A na závěr jedna novinka z české filmové tvorby. Hlavní postavou je Tereza, která bývala primabalerínou v Národním divadle, kariéru však musela kvůli úrazu ukončit. Spolu s rodinou – manželem Petrem a dcerou Maruškou se rozhodnou pro nový začátek a přestěhují se z Prahy do

malého města na Broumovsku, kde Tereza zdědila starý mlýn po babičce, který se rozhodne opravit. K tomu si ještě přivydělává jako lektorka baletu a snaží se rodinu držet pohromadě. To se jí však nedaří, manžel Petr není šťastný a radši by se viděl zpět v Praze. Do toho všeho se přihodí tragédie, mlýn zachvátí požár a Tereza se ocitá na dně svých sil. Přesto je odhodlaná za své rodinné štěstí bojovat. Film je hvězdně obsazený, těšit se můžete na Vicu Kerekes, Ondřeje Veselého, Jakuba Koháka či Lindu Rybovou.

Info ikona
Láska na špičkách

Stojí za zhlédnutí: Tyto filmy byly nominovány na Zlaté glóby

Zlatý glóbus je prestižní filmová cena, kterou každý rok uděluje Asociace zahraničních novinářů. Udělování cen má dlouhou tradici, první Zlaté glóby se datují do roku 1944. Zlaté glóby předcházejí udělování Oscarů. Přinášíme vám tipy na zajímavé filmy, které byly na tuto prestižní cenu nominovány.
svetzeny.cz

Narozeninový kvíz Jennifer Aniston: Jak dobře znáte hvězdu Přátel?

Připravili jste si pro vás kvíz, protože hvězda přátel, Jennifer Aniston, slaví 52. narozeniny. Jak dobře znáte její soukromý a profesionální život?
svetzeny.cz