Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší filmy na léto 2023: Ve výběru nechybí četnická klasika, ale i romantika

Léto je v plném proudu. A pokud se chcete naladit na tu pravou letní atmosféru, rozhodně do svého programu zařaďte tyto letní komedie, které vás navíc zaručeně pobaví. Zpříjemníte si tak dlouhé letní večery, které se rozhodnete trávit u televize v pohodlí domova.

50x a stále poprvé (2004)

Romantická komedie z roku 2004, která jednoduše mile pohladí po duši. Obsazení hlavních postav se režii obzvláště povedlo. Henryho, který pracuje jako ošetřovatel zvířat na Havaji ztvárnil Adam Sandler. Do života se mu však připlete půvabná Lucy, kterou hraje okouzlující Drew Barrymore. Henrymu se Lucy na první pohled velmi zalíbí, a tak ji pozve na schůzku. Když se ale druhý den potkají, Lucy jej absolutně nepoznává, je zmatená a přesvědčená o tom, že muže nikdy v životě neviděla. Zmatený Henry nejdříve situaci vůbec nechápe, ale pak se dozvídá, že kvůli dávné nehodě, kterou Lucy prožila, má závažný problém s pamětí. A proto prožívá ten samý den stále dokola. Henrymu se ale Lucy tak zamlouvá, že se i přes nevídanou překážku rozhodne, že chce pracovat na společném životě s ní.

Info ikona
film

Četník ze Saint Tropez (1964)

Pokud chcete nasát tu pravou letní atmosféru francouzské riviéry, je pro vás tento film jako stvořený. V hlavní roli policejního důstojníka Cruchota se můžete těšit na legendárního francouzského herce Luise de Funèse, který se postará o to, že se budete u snímku smát od začátku až do samého konce. Nejen, že se energický, ale poněkud chaotický četník bude snažit sjednat pořádek. Zároveň bude řešit i svůj osobní vztah s dcerou, která svým přátelům namluvila, že je její otec majitelem luxusní jachty, aby na ně udělala dojem. Film je sice starší, ale pořád má své kouzlo a rozhodně se u něj pořádně nasmějete.

Info ikona
film

Nejlépe hodnocené knihy léta 2023: 5 knih, které si zamilujete 5 knih, které vám nesmí uniknout

Balíte kufry na dovolenou a přemýšlíte, jakou knihu do něj přihodit? Na pláži, pod slunečníkem budete kromě odpočinku a drinků také číst. U rybníka nebo na horách přijde dobrá kniha k duhu, když budete odpočívat po náročném roce a pracovním vypětí. A tyto knihy můžete s sebou zabalit a dopřát si zábavnou i vážnější četbu na svou dovolenou.
svetzeny.cz

Hříšný tanec (1987)

Tento film patří také mezi starší, ale rozhodně se řadí mezi naprostou romantickou klasiku. Přeci jen, kdo by neznal větu „Bejby nebude sedět v koutě”? V hlavních rolích se zde objevují Jennifer Grey jako Bejby a Patrick Swayze jako šarmantní tanečník Johnny. Slovo dalo slovo a láska mezi hlavními hrdiny, i přes určité překážky, jen kvetla. Atmosférou vás film dostane do letního táborového pobytu pro movitější obyvatele, kterou si díky perfektnímu zpracování naprosto skvěle vychutnáte. A pokud si u filmu také rádi zapláčete dojetím, je tento snímek pro vás jako stvořený.

Info ikona
Hříšný tanec

Millerovi na tripu (2013)

Mezi opravdu povedené komedie posledních let se tento film rozhodně právem řadí. Vtipný snímek v s Jennifer Aniston, Jasonem Sudeikisem, Emmou Roberts a Willem Pouterem sází především na neotřelý humor. Film vás dostane do kolen především tím, že se parta naprostých individuí předstírá, že jsou jedna rodina, aby si navzájem poskytli dostatečné krytí pro převoz drog. Film je plný vtipů, humorných scének a nechybí ani dojemný konec.

Info ikona
film

Kvíz: Poznáte nejznámější filmy podle fotografie? Testem bez chyby projdou jen opravdoví znalci filmu

Pokud jste filmový nadšenec a rádi se při hraní kvízů bavíte, máme pro vás skvělou zábavu! Udělejte si náš zábavný kvíz o nejlepších filmech všech dob a otestujte své znalosti filmového světa. Poznáte podle fotografií ty nejlepší filmy všech dob?
svetzeny.cz

Někdo to rád horké (1959)

Poslední film, který můžeme s klidným srdcem doporučit, je opět starší snímek, který ovšem rozhodně stojí za to. Slavná kombinace hudebního snímku je parodie na gangsterské filmy a bláznivé komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a ukryjí se v dívčím orchestru. Vedle těchto dvou hlavních hrdinů, které ztvárnili Tony Curtis a Jack Lemmon, se samozřejmě objevuje také dívka jménem Sugar, kterou ztvárnila legenda americké kinematografie Marilyn Monroe. Film vás atmosférou naprosto stáhne na americkou Floridu, tzv. slunečního státu, kterou si bezpochyby zamilujete.

Info ikona
film
Zdroj článku