Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlépe hodnocené knihy léta 2023: Prožijte romantiku, zasněte se ve fantasy světě nebo okuste pořádné drama

Balíte kufry na dovolenou a přemýšlíte, jakou knihu do něj přihodit? Na pláži, pod slunečníkem budete kromě odpočinku a drinků také číst. U rybníka nebo na horách přijde dobrá kniha k duhu, když budete odpočívat po náročném roce a pracovním vypětí. A tyto knihy můžete s sebou zabalit a dopřát si zábavnou i vážnější četbu na svou dovolenou.

Nejlepší dětské knihy na léto

Ať už za vysvědčení nebo jen jako letní čtení, vyberte pro děti knižní novinky, které si přes léto užijí!
svetzeny.cz

Romantické knižní tipy na léto

1. Jediné pravé lásky

Taylor Jenkins Reidová přináší lehké a romantické čtení, které si zamiluje každá žena. Milostný příběh o ženě, která má před sebou nelehkou volbu. Musí si zvolit mezi manželem, který už je dlouho považován za mrtvého a snoubencem. Ten v ní probudil dávno zapomenuté city a díky němu se vrátila opět do života. Zahoří opět city k manželovi, který se roky snažil dostat zpět k ní nebo si vybere snoubence? Musí především poslechnout své srdce.

2. Pro tvoje dobro

Život v cirkuse není nic s medem. Obzvláště, když nesmíte ven, protože vám matka tvrdí, že by se vás lidé báli. I přesto v sobě Lilly najde odvahu a vykročí z domu. A už se nevrátí. Na druhé straně Julia. Přišla, aby si vzala to, co je její. Sídlo, které dostala v dědictví. Dvě ženy, velmi odlišné, jiné, ale přesto jsou spojeny. Poutem, které samy možná neznají. Jaká budou odhalení, na které Julia přijde?

Dovolená 2023: Unikátní žebříček destinací prozrazuje, kde je největší hrozba onemocnění

Vybíráte si místo své dovolené, těšíte se, vše plánujete dlouhé měsíce a pak si ji neužijete. Na vině může být něco, co sníte, napijete se vody a podobně. Je to scénář, kterého se bojíte, ale asi se to stalo každému z nás, že neprožil dovolenou tak, jak si naplánoval. Je možné tomu nějak předejít? Můžete v rámci prevence zjistit, co nepít a nejíst, jenže ne vždycky to spolehlivě funguje.
svetzeny.cz

Knihy pro chvíle napětí i fantasy

3. Les v domě

Česká spisovatelka Alena Mornštajnová přináší novou knihu. Ta je silným a místy dramatickým příběhem, který si přitáhne každého čtenáře. Ač ukryjete tajemství hluboko, nikdy to není dost. Vyplave na povrch a často v tu nejméně vhodnou dobu. A může to, kromě menšího zemětřesení, znamenat i jistou úlevu. To, co na první pohled nějak vypadá nemusí tak ve skutečnosti vůbec být.

4. Půlnoční knihovna

Život a smrt. A mezi nimi jedna knihovna. Nora žije život plný zoufalství a výčitek. Má pocit, že zklamala nejen sebe, ale především své blízké. Dostane se jí šance, jako málokomu. Může vše změnit. Dostane šanci změnit svá rozhodnutí a změnit tak vše, čeho lituje. Nic však není tak, jak se na první pohled zdá. Dostane vyměřený čas a snadno se může dostat do velkého nebezpečí. Najde odpověď na otázku jaký způsob života je ten nejlepší? A stihne to, než ji vyprší stanovený čas?

4 důvody, proč číst e-knihy

Skvělá pomůcka pro milovníky knih! Zjednodušte si život a držte krok s dobou!
svetzeny.cz

Královský tip na závěr

5. Náhradník

Kdo by neznal prince Harryho. Je neustále všem na očích, britský bulvár o něm píše dnes a denně. Jaký je však jeho pohled? Jak vnímá celý hon paparazzi, jaké to je být neustále pod drobnohledem. To a mnohé další se rozhodl odkrýt ve svém životopise, který popisuje jeho životní cestu takovou, jaká podle něj je.

Nejlepší knihy léta 2023
Zdroj článku