Přejít k hlavnímu obsahu

Vyberte si knihu, která vám zpříjemní léto

Hledáte inspiraci ke čtení? Dočetli jste už své knižní resty, které čekaly dlouhou dobu ve vaší knihovně a teď máte chuť na něco nového? Máme pro vás dobrou zprávu! Z následujícího seznamu si určitě vyberete.

Přinášíme vám výběr těch nejoblíbenějších sérií a bestsellerů, které byste rozhodně měli zařadit na svůj „reading list“. Bude to pokračování legendárního Umění, jak mít všechno u pr**le, závěrečný díl vesmírné trilogie nebo další duchařina ze série o strašidelných domech?

Mark Manson: Všechno je v pr**li

Osobní rozvoj / Motivační / 2. díl

Máte pocit, že se vám v životě nedaří, vaše životní vize postrádají smysl a naděje na lepší zítřky mizí jako pára nad hrncem? Autor Mark Manson se ve svém pokračování bestselleru Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le zaměřuje právě na naději a vše, co se točí kolem ní. Jak ji získat, udržet a najít, když už si myslíte, že je všechno v háji? Kniha vám na tyto otázky pomůže odpovědět a vy pak budete moct začít žít život na plné obrátky. Návod na spokojený život bez zbytečných starostí vychází pod nakladatelskou značkou Via za cenu 349 Kč. 

 

Scott Reintgen: Nyxia povstává

Young adult / 3. díl série 

V závěrečném díle oblíbené sci-fi trilogie Nyxie amerického spisovatele Scotta Reintgena, tentokrát s přízviskem Nyxia povstává, se opět setkáváme s Emmetem, který se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat tak odměnu, kterou jim společnost Babel Communications slíbila. Na své cestě se setkávají s mimozemskou rasou Imago, jejichž město leží v troskách po počátečním útoku Babel Communications. Rychle se rozvíjející dobrodružství, napínavý příběh a brilantní koncept, který vás pohltí už na první stránce – to je třetí díl vesmírné série. Kniha vychází pod nakladatelskou značkou King Cool. K dostání v Knihy Dobrovský za 357 Kč.

 

Darcy Coates: Přízraky domu Carrowů

Horor / Mysteriózní

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Sejde se zde osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, která je odřízne od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Když jeden z hostů za zvláštních okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct. Kniha vychází pod nakladatelskou značkou Fobos za 349 Kč. 

 

Josh Malerman: Inspekce

Detektivka / Horor

Jaký je život studentů, jejichž náplní života je pouze škola a kteří jsou izolováni od okolního světa? O tom pojednává kniha Inspekce od spisovatele Joshe Malermana, který má na kontě sci-fi Bird Box produkované online televizí Netflix. Hlavní postava J je jedním z pouhých šestadvaceti studentů, kteří na jedné takové škole hluboko v lesích studují. J nikdy nepoznal svou rodinu a je naprosto oddaný zakladateli školy, kterého považuje za svého otce, zároveň však tuší, že tento muž něco tají. Jak vypadá život mimo školní areál a jaký je skutečný účel zařízení, které vzdělává budoucí geniální vědce? To se dočtete v detektivním příběhu s hororovými prvky, který vychází pod nakladatelskou značkou Fobos za cenu 399 Kč.

 

Jennifer McMahon: Pozvaní

Thriller / mysteriózní

Manželská dvojice, Nate a Helen, se rozhodne opustit pohodlí a bezpečí předvídatelného městského života, přestěhují se na venkov a začnou stavět dům svých snů. Díky nepříliš přátelskému postoji místních lidí a několika záhadným událostem však brzy zjistí, že je jejich pozemek spojen s temnou minulostí a že legenda o zdejším duchovi může mít reálný základ. Postupně vyvstává řada otázek. Je svět, který vidíme, jediným světem, nebo přírodní síly ukrývají víc, než jsme schopni poznat našimi běžnými smysly? Napětí se stupňuje, hranice mezi světy mizí. Rozuzlení tohoto napínavého mysteriózního románu je vskutku překvapivé. Kniha vychází pod nakladatelskou značkou Fobos. K dostání v Knihy Dobrovský za 357 Kč. 

4 slides, created on 29/Jun/2020 - 12:54:16