Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší dětské knihy na léto

Ať už za vysvědčení nebo jen jako letní čtení, vyberte pro děti knižní novinky, které si přes léto užijí!

Pro mladší děti

Skřítci (Maciej Szymanowicz)
Že skřítci existují, o tom není pochyb. Občas nám pomáhají, občas nás trochu škádlí. Odkud ale pocházejí, kde žijí a jak je můžeme najít? Jejich život je pro nás stále opředen tajemstvím. Ale s tím je teď konec! Poznejte, jak se skřítci pohybují, čím se živí, kde nás nejraději zlobí, jaké jsou jejich koníčky, záliby nebo sporty, ve kterých jsou nejlepší… a mnohem, mnohem víc! (Nakladatelství Cpress, 299 Kč).

Oskarovy barvy (Kašmir Huseinović)
Učíte vaše ratolesti zrovna barvy? Tahle veselá knížka, určená pro nejmenší čtenáře, vám s tím pomůže! Oskar je malíř, přesněji řečeno umělec. Je to obyčejný šedivý myšák, který se rozhodl ponořit do světa barev, aby zjistil, jestli jsou ostatní barvy hezčí než ta jeho šedivá. (Nakladatelství Informatorium, 249 Kč).

Rok na trhu (Jola Richter-Magnuszewska)
Vítejte na trhu v Dobrotíně! Každý týden tady můžete nakoupit zdravou zeleninu, řemeslné výrobky a další věci, které s láskou vypěstovali nebo vyrobili místní lidé. Dýňový baron nabízí vegetariánská jídla. Když vás honí mlsná, můžete si zajít ke stánku manželů Vanilkových. Mariana zase šije neobyčejné hračky a Anežka oblečení. Bylinkářka Boženka připravuje léčivé směsi a nejkrásnější květiny najdete u Violky. Nemáte chuť se u nás zastavit? Velkoformátové leporelo ve stylu oblíbeného Roku v lese dětem tentokrát představí barvitý život prodejců na trhu a jejich zákazníků. (Nakladatelství Host, 254 Kč).

Knihy pro menší děti

Pro starší děti

Vilma běží o život (Naďa Pažoutová) K
​​​​​​Malá Vilma se během běžeckých závodů v Africe ztratí uprostřed neprostupné džungle. Dostane se až do vesnice, kde ji domorodci přijmou za svou. Vilma poznává jejich způsob života, tolik odlišný od toho, co zná, a najde si i nové kamarády. Život v džungli ji fascinuje, zároveň ale touží vrátit se domů. Opustit deštný prales navíc možná budou muset i její noví přátelé, vesnici totiž hrozí, že bude srovnána se zemí. Ale Vilma je odhodlaná nenechat to jen tak! (Nakladatelství Albatros, 249 Kč).

Holka mimo rytmus (Becky Albertalli)
Pokud jste si zamilovali bestseller Já, Simon, tahle novinka od stejné autorky vám nesmí uniknout. Když Leah bubnuje, obvykle je v rytmu. Ve svém každodenním životě si ale připadá tak trochu mimo něj. Má pocit, že nikam nezapadá, dokonce ani mezi své nejlepší kamarády. Jako jediná z nich je jedináček, žije jen se svojí mámou a peněz nemají zrovna nazbyt. K tomu všemu má Leah velké tajemství – je totiž bisexuálka. Nikomu to ale neřekla, a tak ani její nejlepší kamarád Simon Spier, který se nedávno sám přiznal k homosexualitě, netuší, čím si jeho kamarádka prochází. Teď když se blíží maturita a každý míří na jinou vysokou školu, jediná jistota v jejím životě – parta milovaných kamarádů – se rozpadá. Leah najednou neví, co by měla dělat, jak by se měla zachovat a jestli náhodou není čas udělat to, co jí nahání největší hrůzu: Říct jedné konkrétní osobě, že je do ní zamilovaná. (Nakladatelství Yoli, 199 Kč).

Jak funguje lidské tělo (Cristina Peraboniová, Giulia De Amicisová)
Pokud máte doma zvídavé děti, tahle kniha bude přesně pro ně. Nejedná se o typickou příručku, která jen popisuje různé části lidského těla a jejich funkce. Naopak vypráví příběh lidského těla jako úžasného komplexního stroje. Pomocí přehledné, srozumitelné a přístupné infografiky dokáže vysvětlit a sdělit informace, čísla, zajímavosti a míry. (Nakladatelství Bambook, 239 Kč.)

Knihy pro starší děti
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku