Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte nejznámější filmy podle fotografie? Testem bez chyby projdou jen opravdoví znalci filmu

Pokud jste filmový nadšenec a rádi se při hraní kvízů bavíte, máme pro vás skvělou zábavu! Udělejte si náš zábavný kvíz o nejlepších filmech všech dob a otestujte své znalosti filmového světa. Poznáte podle fotografií ty nejlepší filmy všech dob?

Psychologický test: Zjistěte, zda máte geniální myšlení, stačí odpovědět na 3 otázky

Chcete zjistit, zda máte geniální mozek jako Albert Einstein nebo Stephen Hawking? Existuje test, který se nazývá Kognitivní reflexní test (CRT), který může poskytnout odpověď na tuto otázku prostřednictvím tří krátkých otázek. Nicméně není to tak snadné, jak by se mohlo zdát. V tomto testu, který je také známý jako „nejkratší IQ test na světě“, dosahuje úspěšnosti pouze 17 procent lidí. Patříte mezi ně?
svetzeny.cz

Filmová historie je plná výjimečných děl, která se zapsala do srdcí diváků po celém světě. Tyto klenoty mají schopnost nás vtáhnout do světa fantazie, emocí a nezapomenutelných příběhů. Představujeme vám výběr nejlepších filmů všech dob, které svým mistrovstvím a nezaměnitelným uměleckým kouzlem ovlivnily celou filmovou industrii.

Otestujte se v zábavném kvízu

Manželé Strausovi byli inspirací pro velkou lásku ve filmu Titanic. Jejich příbuzná je vdovou po zesnulém šéfovi ponorky Titan

Příběh manželů Strausových, kteří spolu zemřeli na Titanicu, inspiroval i samotného režiséra Jamese Camerona, který je vyobrazil v jedné ze závěrečných scén. Smutnou ironií osudu je, že manžel jejich příbuzné u vraku lodi po 111 letech od ztroskotání Titanicu tragicky zemřel.
svetzeny.cz

Žebříček csfd.cz ukazuje osmičku nejlepších filmů dle hodnocení

1. Vykoupení z věznice Shawshank (1994) USA, Drama / Krimi. ...

2. Forrest Gump (1994) USA, Drama / Komedie. ...

3. Zelená míle (1999) USA, Drama / Mysteriózní ...

Sedm (1995) USA, Thriller / Krimi. ...

5. Přelet nad kukaččím hnízdem (1975) ...

6. Schindlerův seznam (1993) ...

7. Kmotr (1972) ...

8. Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Zdroj článku