Přejít k hlavnímu obsahu

Manželé Strausovi byli inspirací pro velkou lásku ve filmu Titanic. Jejich příbuzná je vdovou po zesnulém šéfovi ponorky Titan

Příběh manželů Strausových, kteří spolu zemřeli na Titanicu, inspiroval i samotného režiséra Jamese Camerona, který je vyobrazil v jedné ze závěrečných scén. Smutnou ironií osudu je, že manžel jejich příbuzné u vraku lodi po 111 letech od ztroskotání Titanicu tragicky zemřel.

Manželé Strausovi byli inspirací pro starší pár ve filmu Titanic

Mnohým divákům utkvěla scéna z filmu Titanic, ve které se postarší pár drží za ruce v posteli, zatímco s voda hrne do jejich pokoje. Předlohou pro tuto dvojici byli manželé Isidor a Ida Strausovi. Oba dva se původně narodili v Německu, ale přestěhovali se do Spojených států amerických. Isidor Straus byl obchodník, spolu s bratrem Nathanem si nejprve pronajali obchodní dům Macy’s, v roce 1896 pak koupili celou společnost. Kromě obchodu se také Isidor věnoval politice, v letech 1894 až 1897 byl kongresmanem za stát New York. Manželé byli velmi váženým párem, kromě obchodu se věnovali i filantropii. Měli sedm dětí, jedno z nich však v dětství zemřelo. Jako pár vypadali spokojeně, byli si velmi blízcí. Když byli odloučeni, alespoň si dopisovali.

Skutečná Rose z Titanicu: Na film se nikdy nepodívala, v lásce měla smůlu a zemřela osamělá

Titanic od Jamese Camerona je fiktivní milostný příběh odehrávající se na palubě lodi Titanic v roce 1912. Stejně však jako byla skutečná ona tragická plavba, byla i postava Rose DeWitt Bukater inspirována skutečnou osobností. Tou byla Beatrice Wood, která však na rozdíl od Rose svou pravou lásku nikdy nenašla.
svetzeny.cz

Během dovolené se rozhodli, že se zpátky do New Yorku dopraví Titanicem, který byl tou dobou považován za výjimečnou a „nepotopitelnou“ loď. Původně to nebylo v plánu, dvojice se takto rozhodla spontánně. Nalodili se v Southamptonu. Ubytováni byli v luxusní kajutě první třídy. V přepočtu je cesta stála na dnešní peníze necelých 900 000 korun. S sebou vzali i služebnou Ellen Bird a sluhu Johna Farthinga.

Osudného dne 14. dubna 1912 Titanic narazil na ledovec poblíž Newfoundlandu v Kanadě. Loď se začala potápět. Z 2200 cestujících přežilo jen 700, Ida a Isidor Strausovi mezi přeživšími nebyli. Ida se totiž rozhodla, že manžela neopustí, odmítala nastoupit do člunu s ostatními ženami, trvala na tom, že chce jet s manželem. I přes Isidorovy prosby a naléhání do člunu nenastoupila. Měla prohlásit: „Isidore, byli jsme spolu celá ta léta. Kam jdeš ty, jdu i já.“ V ten moment svlékla kožich, podala jej své služebné Ellen a přenechala jí své místo v záchranném člunu. Vydala se za Isidorem, naposledy byl pár spatřen, jak spolu sedí a drží se za ruce. Bohužel nemohli být pohřbeni spolu, tělo Idy se totiž na rozdíl od toho Isidorova nikdy nenašlo.

Představitelka stařenky z Titanicu kdysi patřila mezi nejkrásnější ženy světa: Podívejte se na její fotky z mládí

Stařenka z filmu Titanic se vryla do paměti snad každému fanouškovi tohoto filmu. Její představitelkou je Gloria Stuart, herečka, která ve své době rozhodně patřila mezi nejkrásnější ženy světa. Jaký byl její životní příběh?
svetzeny.cz

Jejich příbuzná je vdovou po zesnulém šéfovi ponorky Titan

Celý svět se zatajeným dechem sledoval pátrání po ponorce Titan, která sloužila k dopravě turistů k vraku Titanicu. Na palubě byl kromě pákistánského obchodníka Shahzady Dawooda a jeho syna Sulemana i britský podnikatel Hamish Harding, francouzský hlubinný průzkumník Paul Henry Nargeolet a rovněž Stockton Rush, šéf a zakladatel společnosti OceanGate, která turisty k vraku Titanicu dopravovala. Bohužel dnes vyhasla poslední naděje, byly nalezeny trosky ponorky, zřejmě došlo k tzv. implozi, kdy se vlivem tlaku ponorka zhroutila sama do sebe.

Smutnou ironií osudu je, že příbuzná Strausových, Wendy Rush je vdovou po zesnulém šéfovi ponorky Titan. Pár se vzal roku 1986. Sama Wendy Rush se měla celkem třikrát za poslední dva roky vypravit ponorkou k vraku Titanicu. Stejně jako její zesnulý manžel, i ona figuruje ve společnosti OceanGate, na starost má mít firemní komunikaci.

Zdroj článku