Přejít k hlavnímu obsahu

8 super tipů, jak udržet šťastné manželství

Recept na ideální vztah neexistuje, ale můžete se řídit pár radami, které vaše soužití udělají spokojenějším…

1. Dotýkejte se

Snažte se partnera objímat, dotýkat se ho a usmívat se na něj. Vezměte ho za ruku nebo pohlaďte po tváři. Postačí i letmý polibek doprovázený milým pohledem.

2. Važte si ho

Nezapomínejte dávat najevo, že si partnera ceníte. Rozhodně by neměl mít pocit, že je pro vás samozřejmostí. Říkejte mu, že ho milujete, pochvalte mu jeho práci, výběr restaurace...

3. Nezapomínejte na koníčky

Mějte pochopení pro záliby svého protějšku. Důležité je, aby každý z vás měl svůj životní prostor a mohl se realizovat po svém.  Nemusíte spolu trávit každou volnou chvíli. Navíc vaše oddělené aktivity pak mohou být zajímavým tématem hovoru.

4. Hádejte se

Dobrému vztahu čas od času hádka neuškodí. Alespoň se pročistí vzduch a nebudete se trápit. Důležité je ze sporu nedělat velkou vědu a dlouho se v něm nepitvat.

5. Respektujte opačný názor

Neshazujte jeho nápady a způsob života. Kritiku sdělujte, ale vyvarujte se urážek nebo výsměchu. Když se nemůžete dohodnout na výběru nového gauče, udělejte kompromis. Každého názor je stejně důležitý.

6. Zkoušejte nové věci

Aby váš vztah nezevšedněl, zkuste něco nového, co ani jeden z vás ještě nezažil. Chcete už léta skočit padákem, navštívit Národní divadlo nebo si udělat výlet balonem? Proveďte to společně.

7. Důvěřujte mu

Nesnažte se kontrolovat všechny jeho kroky, nahlížet mu do mobilu nebo skenovat jeho Facebook. Partnerské soužití je přístav, nikoliv vězení. Navíc, kdyby to dělal on, asi vám to taky nebude dvakrát příjemné.

8. Plánujte

Mluvte o společné budoucnosti. Může to být založení rodiny, postavení domu, cestování, chování zvířat, založení firmy, cokoliv. Najděte si nějaký cíl a podporujte se na cestě k jeho realizaci. Je taky fajn si naplánovat každý týden předem. Nemusíte si říkat, co přesně budete podnikat. Stačí, když budete vědět, jaký den na sebe budete mít čas. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku