Přejít k hlavnímu obsahu

Hlavní důvody, proč se ženy ve vztahu začnou v posteli rychleji nudit

Info ikona
Postel

Každá zamilovanost jednou skončí. Jde jen o to, zda se překlopí do vážného vztahu, nebo vztah prostě skončí. Jenže i když vztah vydrží, občas z něj vyprchá veškerá vášeň a z dříve vzrušujících okamžiků se stane pro pár rutina až nuda. Většinou jsou to ženy, které se začnou nudit jako první. Přečtěte si proč a jak tomu zabránit.

Ženy milují romantiku, která ze vztahu po čase zmizí

Ženy bývají zpravidla více romanticky založené než muži. Muži tak ženě dopřávají romantiku především v rámci namlouvání a v začátku vztahu, kdy jsou oba ještě zamilovaní. Když se však vztah stane vážným, někteří muži si myslí, že už není romantika zapotřebí. Ženy však bývají romantické duše, které milují romantiku i později ve vztahu. Pokud ve vztahu chybí, může ze ženy vyprchat vášeň i chuť na postelové hrátky. Muži by i v dlouhodobém vztahu neměli zapomínat na romantická gesta, jako jsou květiny či nečekané milostné vzkazy. I malá jiskřička může rozhořet plamen vášně.

Příliš mnoho zodpovědnosti ubírá ženě energii na hrátky v posteli

Ve vztahu to tak bývá, že mají ženy podstatně větší zodpovědnost než muži. Často mívají na starost finance, domácnost i péči o děti, a tak jim zkrátka nezbývá dostatek energie na hrátky v posteli. Pod tlakem běžných starostí navíc nemusí mít na podobné věci ani chuť, navíc mohou být ve stresu, který sám o sobě snižuje sexuální apetit. Je proto žádoucí, aby muž své partnerce ubral některé starosti, nabízel jí pravidelně pomoc či podporu a snažil se o spravedlivé rozložení úkolů. Leckdy stačí i psychická podpora či ocenění za to, co všechno žena zvládá.

„Většina toho, co nás věda naučila o ženské sexualitě, je nepravdivá. Počínaje dvěma základními tvrzeními: že muži mají silnější libido než ženy a že muži bojují s monogamií více než ženy.“ - spisovatelka a sociální výzkumnice Wednesday Martin, Ph.D.

Proč jsou ženy nevěrné: Nejčastěji za to mohou muži a jejich tři “S”

Navzdory tomu, že se o tom nemluví tak často jako u mužů, mnohdy jsou to právě ženy, které ve vztahu podvádějí. Pojďme společně odhalit tajemství toho, proč se to děje. Mnohdy za to totiž nepřímo může muž a jeho tři “S”. Co to znamená? A kteří muži by si měli svou drahou polovičku více hlídat?
svetzeny.cz

Stereotyp v posteli rychle znudí oba partnery

Stereotyp je zabijákem zábavy v každém aspektu života. Není tomu jinak i u milostných hrátek. Pokud partneři nevnáší nic nového do svého milostného života, stane se jejich milování pouhou rutinou, kterou po letech dělají oba partneři částečně ze setrvačnosti. V tomto případě to není jen na muži, ale i na ženě, aby se nebáli zkoušet nové věci, které zpestří jejich sexuální život. Je také na obou partnerech, aby dali najevo tomu druhému, jak by si představovali společné chvíle v posteli. Je také chyba předpokládat, že ženy jsou v oblasti postelových hrátek konzervativnější. Podle spisovatelky a sociální výzkumnice Martin Wednesday, Ph. D., která v minulosti psala na téma ženské sexuality mimo jiné pro The New York Times, The Atlantic, The Daily Beast a Harper's Bazaar, je chyba se domnívat, že mají silnější libido muži a že jsou ženy více monogamně založeny.

Po porodu je obnovení milostného života složitější a vyžaduje trpělivost

Podle studie z roku 2022 se mnoho žen potýká s potížemi při návratu k milostnému životu po porodu. V řadě případů za to může strach, ale i bolest, kterou žena může po porodu cítit. V tomto období je důležité, aby jí muž projevoval dostatek pochopení a trpělivosti, ale zároveň oba partneři společně hledali možnost hrátek, které by byly pro oba příjemné.

Zdroj článku