Přejít k hlavnímu obsahu

Proč jsou ženy nevěrné: Nejčastěji za to mohou muži a jejich tři “S”

Navzdory tomu, že se o tom nemluví tak často jako u mužů, mnohdy jsou to právě ženy, které ve vztahu podvádějí. Pojďme společně odhalit tajemství toho, proč se to děje. Mnohdy za to totiž nepřímo může muž a jeho tři “S”. Co to znamená? A kteří muži by si měli svou drahou polovičku více hlídat?

Obecně lze tvrdit, že se více mluví o tom, že jsou to právě muži, kteří ve vztazích podvádějí mnohem více, než ženy. Častokrát to jsou ale i ženy, které sklouznou k nevěře. Rozdíl většinou bývá v motivaci. Ovšem nalijme si čistého vína – nevěra je pořád nevěra. A nezáleží na tom, jakou motivaci k ní člověk má. Zatímco muži častěji vyhledávají určité vzrušení a změnu, u žen jsou důvody k nevěře mnohdy velmi složitější. Co za tím stojí? Velmi často se jedná o nespokojenost ve vztahu, ze kterou ale ženy viní právě muže.

4 znamení, podle kterých poznáte, že váš vztah nemá šanci na záchranu

Téměř žádný vztah není naprosto idylický bez jediné hádky či krize. Některé hádky však do vztahu patří a jsou zcela běžné, zatímco některé skutečnosti naopak naznačují, že vztah již nemá cenu nadále udržovat. Pokud máte pocit, že se váš vztah točí v začarovaném kruhu potíží, přečtěte si, zda se vás netýká jedna z věcí, které naznačují již nefunkční vztah, který nemá příliš nadějí na záchranu.
svetzeny.cz

Proč jsou ženy nevěrné?

Je obecně známo, že lidé vždy chtějí to, co nemají. Když máte rovné vlasy, chcete kudrnaté a naopak. Je to přirozená vlastnost člověka, která se, bohužel, objevuje i ve vztazích. V mnohých případech se stává, že muž, který má doma spořádanou a slušnou ženu vzorně se starající o domácnost, hledá zábavu někde jinde. Rád zajde s kamarády do baru, kde potká spoustu slečen, které jsou přesným opakem jeho manželky. Divoké a nespoutané rebelky, jejichž hlavním motivem je zábava. Muž tedy u takové dámy najde přesně to, co mu doma chybí. A přesně tak je tomu i naopak.

Muži, kteří jsou obětaví, slušní a hodní, jsou dle některých tou nejohroženější skupinou. Ačkoliv by se mohlo zdát, že tito muži splňují všechna ženská očekávání, opak je pravdou. Jsou to totiž právě tito muži, u kterých mají ženy největší tendenci k nevěře. A mohou za to tři “S”, kterými se tito muži definují.

Bývalá luxusní společnice: „Musíte mít chuť být více než jen spolubydlící" aneb proč muži hledají štěstí jinde

Musím přiznat, že jsem věděla, že si muži často platí za rozkoš z toho důvodu, že jim doma není věnována taková pozornost, jakou by chtěli. Co mě ale opravdu překvapilo je to, kolik partnerů v jedné domácnosti žijí spíše jako spolubydlící. A proto je těch, kteří vyhledávají společnost jinde, tolik. Dámy se občas zkrátka musí přemoci - protože když nezakleknou ony, dřív nebo později to udělá jiná.
svetzeny.cz

Co jsou tři “S”?

Tři “S” jsou počáteční písmena charakteristik, kterými můžeme definovat určitou skupinou mužů – tedy slabost (v podstatě obětavost), slušnost a spolehlivost. A navzdory tomu, že by se mohlo zdát, že právě tyto charakteristiky jsou přesně to, co ženy chtějí, ne vždy tomu tak je. Spořádaný vzorný manžel, který plní roli oddaného a pečlivého otce rodiny, může paradoxně ztratit zájem své ženy. Jednoduše pro ni není po nějaké době atraktivní. Původně se do něj ale zamilovala právě kvůli těmto jeho vlastnostem, které jí poskytly pocit jistoty. Avšak časem začne pociťovat nudu a touží po větším dobrodružství, vzrušení, vášni a riziku, což může vyústit ve hledání těchto prvků mimo svůj vztah.

Je ale třeba si uvědomit, že se v těchto případech většinou jedná o nevyzrálé ženy. Žena s vyzrálým a moudrým přístupem si umí dlouhodobě vážit pocitu životní jistoty a stability. Naopak pro nevyzrálou ženu se tyto vlastnosti začínají jevit spíše jako nedostatek nebo mínus. Ovšem muž v dané situaci nemusí vždy rozpoznat skutečný charakter ženy včas a někdy jej ani vidět nechce. Je jí fascinován, má pro něj neodolatelné kouzlo a právě u tohoto typu ženy hrozí největší riziko, že bude svého muže podvádět.

Toto je moment, kdy žena definitivně ztratí zájem o svého partnera

Ženy bývají obvykle velmi trpělivé a mnohdy tolerují mnoho výmluv, omluv a příběhů, kterými se muži snaží zakrýt své chyby. Když se ženy zamilují, může se stát, že si svého partnera idealizují. Jakmile mají někoho, na koho se upnou a představují si s ním budoucnost, jejich trpělivost je opravdu svatá. Ale věřte tomu, že i v těchto případech může přijít moment, kdy ženám trpělivost dojde.
svetzeny.cz

Další typy mužů, kteří bývají podváděni

Dalšími kandidáty na ty, kteří možná budou podvedení, jsou muži, kteří mají rádi kontrolu. Jsou to jedinci, kteří se neustále snaží být dirigenty, žárlí na svou partnerku a ignorují její přání a potřeby . Mezi ně často patří ti, kteří jsou přehnaní kariéristi. Jsou úspěšní, finančně zajištění a mají pocit, že jejich ženě přece nemůže nic chybět. Tyto ženy se ale ocitají v zlaté kleci, jsou obklopeny luxusem a odděleny od vnějšího světa. Prakticky svého muže skoro nevidí, protože je neustále zaneprázdněný. Tyto ženy často pociťují osamělost, nepochopení a prázdnotu, zejména pokud jsou na mateřské dovolené nebo se věnují domácnosti. Nevěra je pak často jen otázkou času.

Zdroj článku