Přejít k hlavnímu obsahu

Těchto 6 věci zničí každý vztah. I ten váš

Info ikona
rozchod

Vztahy se rozpadají z různých důvodů. Někdy si partneři přestávají rozumět, vyvíjí se a s nimi se mění jejich názory, nevěra, žárlivost, vzdálenost, různé životní cíle a podobně. Někdy přesně víte, proč to tak je. A jindy ani netušíte, že děláte věci, které ničí váš vztah. Jaké to jsou?

Věci, které ničí vztah

O vztah je nutné pečovat, aby nesklouzl do stereotypu. Někdy stačí maličkosti, kterými dáte partnerovi najevo, že o něj stojíte a máte druhého rádi. Silný vztah prošel vzestupy i pády, ale ustál mnoho věcí. Jaké věci mohou narušovat a ničit vztahy?

1. Berete partnera jako samozřejmost

Stereotyp je jedním ze zabijáků vztahu a není se čemu divit. Priority se v životě mění a s ním se měníte i vy. V manželství nebo dlouhodobém partnerství může přijít doba, kdy partnera berete jako samozřejmost. Je tam, pomáhá, máte v něm oporu, víte to. Jenže partner to může cítit úplně jinak. Musíte si vzájemně dokazovat lásku, uznání, dávat druhému pocit, že jste tady pro něj a záleží vám na něm.

2. Snaha změnit toho druhého vede ke zničení vztahu

Partner má své plusy, ale také i mínusy, jako každý člověk na světě. Měnit partnera jen proto, že se vám na něm něco nelíbí, to není dobrá strategie. Tím se vztah může jednoduše zničit, protože prostě je nastaven jinak, má jiné povahové vlastnosti, charakterové rysy. Berte ho takového, jaký je. 

Těchto 5 věcí zabíjí ženskou přitažlivost: Děláte je také?

svetzeny.cz

Info ikona
partneři

Věci, které ničí vztahy: Komunikujte, nemlčte a hádejte se doma

3. Dostatečně spolu nekomunikujete

Komunikace je klíčem ke zdravému vztahu. Říct si věci tak, jak jsou, najít společně řešení, v případě potřeby i kompromis, který vám pomůže vyřešit zdánlivě nevyřešitelné. Možná máte pocit, že spolu komunikujete, píšete si, občas voláte. Ale kdy naposledy jste si společně sedli u kávy, večeře a povídali si? Nenechali se rušit telefonem, řekli si, co jste dělali během dne, co vás trápí, co chcete na vztahu změnit? To, že jste spolu v kontaktu v online světě je fajn, ale potřebujete také ten offline svět.

4. I mlčení je příčina rozpadu vztahu

Občas se s partnerem pohádáte, to prostě tak je. Narazíte na více či méně citlivé věci a je to běžné. Nicméně mnoho partnerů během hádky ztichnou a pak mlčí. A často tím trestají partnera úmyslně. Nemluví s ním, neřeší s ním problém, který vzniknul. Číst myšlenky partner neumí. Uražené mlčení je velmi dětinské a může nadělat víc škody než užitku.

5. Hádky na veřejnosti

Nehádejte se na veřejnosti. Není to vůbec nic příjemného a tahat do svých problémů druhé, kteří vůbec nic neví a necítí se komfortně, to není fér. Své problémy si řešte doma, v soukromí a relativním klidu. Spolu, jen vy dva. Nemusíte mít k tomu třetího nebo další lidi, které budete ještě žádat o názor. Nikdo nechce být zatažen do vaší hádky. Nikdo.

6. Žárlivostí k rozchodu

Žárlivost rovná se důkaz lásky? To určitě ne. Někdy to může zalichotit, když na vás partner maličko žárlí a ptá se, jak vypadá váš nový kolega, kolik mu je a podobně. Nesmí to však přesáhnout určitou míru, kdy se vás bude denně vyptávat, jestli jste se viděli, byli spolu na obědě a podobně, pak je to na pováženou. Žárlivost je důkazem nízkého sebevědomí a znamená také to, že vám partner vlastně až tak nevěří.

 

6 vět, za které vás bude muž nosit na rukou a jeho láska k vám stoupne

svetzeny.cz

Zdroj článku