Přejít k hlavnímu obsahu

“Manžel se mi svěřil, po čem touží. Jsem z jeho návrhu zděšená,” svěřuje se Lenka

Lidé v životě rádi experimentují a zkouší nové a neokoukané věci. Asi i vás někdy v životě lákalo něco, co bylo zakázáno, nebo to bylo minimálně tabu. Když se lidé svěřují druhému se svými touhami a fantaziemi, občas se setkají s nepochopením nebo překvapením. Lenka byla přímo šokována tím, po čem její manžel touží. Navrhl jí účast na party, ovšem ne ledajaké. Lenka neví, jak s touto situací naložit a jak se k partnerovi dále chovat.

Můj David před měsícem oslavil kulaté narozeniny. Padesát je velký milník a chtěli jsme to pořádně oslavit. Party s přáteli, rodinou, společný večer. Měla jsem pro něj drobnosti, které chtěl. Dlouho jsem vymýšlela, co bych mu dala, aby na to nezapomněl. Vyrobila jsem mu dost odvážnou poukázku, s níž by mohl popustit uzdu své fantazii. Tedy aspoň podle mně. Čekala jsem od něj nějaké drobné výstřelky, ostatně jsme manželé od osmnácti let a spolu jsme od mých šestnácti... Věrnost je pro mého muže priorita, vždycky mi popisoval příběhy, které jeho kolegové v bance vyprávěli a nechápal, s jakou lehkostí podvádějí své ženy. Věřila jsem, že je to fakt věrný chlap. Jenže jak se ukázalo, mýlila jsem se.

Mohlo by se vám líbit

Diana (51 let): “Manžel chtěl jezdit na dovolenou k moři, až náhoda mi ukázala, proč”

Shodnout se v partnerském vztahu na důležitých věcech a aspektech není vždycky úplně snadné. Stačí, když jeden z partnerů děti chce a druhý ne. Jeden chce domeček, druhý rád žije v pohodlí bytu. A když přijde na řadu řeč o dovolené, jeden si ji užije v zimě, druhý v létě. Vytvořit kompromis je někdy složité. Proto se Diana s manželem rozhodli, že budou jezdit každý sám. Léta to fungovalo než se Diana dozvěděla něco, co neměla.
svetzeny.cz

Praktický pohodář

Líbilo se mi na něm to, že se ke všem situacím umí postavit jako chlap. Rovný, přímý a odhodlaný. Když jsme po svatbě neměli moc peněz, chodil na brigády na stavbu, já jsem s kočárkem roznášela noviny, později, když byla dcera větší, jsem si přivydělávala hlídáním dětí kamarádek. Hodilo to pár korun, ale díky tomu jsme si s manželem mohli alespoň zařídit domov tak, jak jsme chtěli. Můj muž vystudoval vysokou školu a uchytil se v bance. Nejdřív jako klasický úředník, později povýšil. Začalo se nám dařit, já si dodělala pedagogickou fakultu a učila. Neměli jsme se špatně. Naše dvě děti jsme vychovali řádně.

Mohlo by se vám líbit

Pavla (67 let): Můj manžel udělal bez mého vědomí hroznou věc, nevím co teď dál

Důvěra je v partnerském vztahu klíčová a opravdu velmi důležitá, protože bez ní nikdy nevíte, zda vám partner říká pravdu nebo vám lže. Věřit druhému je zkrátka priorita a když vás partner zklame, je to vždycky velký šok. Důvěra je jako papír, když se jednou pokrčí, nikdy nebude jako dřív. Pavla měla s manželem dobré vztahy, věřila mu. Až do chvíle, kdy zjistila, co za jejími zády udělal. Neví, zda mu odpustit nebo to už nedokáže a udělá razantní krok.
svetzeny.cz

Neužije ho na romantiku

Vím, že mě manžel má rád. On byl ten, který chodil s kočárkem kolem domu, abych si na chvíli odpočinula a vyspala se. Vymyslel různé zlepšováky v domě, abych měla to, co jsem chtěla a potřebovala. Na romantická slovíčka nebo vyznání lásky ho ale neužije. Nejdřív mi to přišlo líto, pak jsem to vzdala a naučila se cenit těch ostatních dobrých vlastností. Důležité bylo, že na něj byl vždycky a ve všem spoleh. Proto jsem pro něj chtěla něco speciálního k jeho velkým narozeninám. Ani naše intimní chvilky nebyly žádná divočina nebo experimenty. Takže jsem mu dala volnou ruku, aby si své narozeniny užil podle svého. No netušila jsem, jak mě jeho výběr překvapí a šokuje.

Navrhl party, která mě vyrazila dech

Když oslava skončila, povídali jsme si a došlo konečně na můj poukaz. Hned jsem mu jasně řekla, že jsou věci, které jsou za tím, co bych mohla akceptovat, ale pokusím se mu splnit všechny představy, které pro nás oba budou příjemné. Zasvítily mu oči nadšením a poté mi prozradil, že by rád vyzkoušel swingers party. Zůstala jsem v šoku. Manžel to ale nezaznamenal a místo toho mi nadšeně popisoval, že už roky touží po tom, aby mě viděl v “akci” s nějakým cizím mužem. Nezmohla jsem se na slovo, řekla jsem, že uvidíme a on spokojeně usnul. Zato já nespala celou noc, musela jsem se s tím vším vyrovnat. 

Mohlo by se vám líbit

Jarka (55 let): Manžel na stará kolena objevil kouzlo automatů. Jednoho dne nám někdo zaklepal na dveře a připravil nás o všechno.

Závislost může mít různé podoby i formy. Vždy má negativní dopad na rodinu, ať už jde o vztahy nebo například ekonomickou stránku. Jarka žila spořádaný život s manželem a dětmi. Měli vlastní byt, oba stálou práci, ale její muž objevil kouzlo automatů. Zcela tomu propadl. A jak to tak bývá, nebylo to jen o výhrách. Prohry se hromadily, manžel si půjčoval peníze až jednou Jarce na dveře zaklepal vymahač dluhů.
svetzeny.cz

Chtěla jsem mu vyjít vstříc, ale nemůžu

Po třech dnech největší šok opadl a já jsem přemýšlela nad tím, co budu dělat. Neměla jsem ani ponětí, že by po mě můj manžel mohl chtít toto. Můj spokojený, klidný a praktický David. Dokonce jsem se i odvážila a hledala na internetu, co to vlastně znamená. Viděla jsem jen jedno video, které mě naprosto vyděsilo. S cizími lidmi spát? Mezi cizími? Co když něco chytím? A jak to vůbec probíhá? Četla jsem pár článků, ale názor si utvořila jasný. Do toho nechci ani náhodou jít! Jenže, jak to říct manželovi?

Zdroj článku