Přejít k hlavnímu obsahu

Nová studie dokazuje, že jsou ženy šťastnější s mladšími partnery

Na páry, ve kterých je žena o několik let starší než muž, se mnoho lidí dívá tak trochu skrz prsty. Věk ale přece jen číslo. Vědci z londýnské Metropolitan University v nové studii dokazují, že ženy, které mají mladšího partnera, jsou mnohdy šťastnější. Proč se vyplatí mít zajíčka?

Starší žena s mladším mužem - ano, nebo ne?

Žijeme ve společnosti, kdy se jako “normální” bere téměř vše. O věcech, které se dříve braly jako tabu, se snažíme mluvit otevřeně a normalizovat je. Především mladší generace velmi často poukazuje na to, že téměř všechno je naprosto v pořádku – od stylu oblékání, líčení, přes všemožné typy pohlaví, až po jakékoliv druhy vztahů a další věci, které jsou ve společnosti často vnímány jako kontroverzní. U některých lidí ale stále platí, že jim některé věci zkrátka nedají spát – a to například, pokud je starší žena ve vztahu s výrazně mladším mužem. Když si starší žena najde mladšího muže, velmi často je muž označován jako “zajíček” a žena jako “puma”. Když se na to přitom podíváme naopak, tedy když je ve vztahu starší muž s mladší ženou, až na pár vyjímek se lidé většinou zdržují komentáře.


Snad právě předsudek vůči vztahům, kde jsou ženy výrazně starší než muži, může být jedním z faktorů, proč jsou tyto vztahy relativně neobvyklé, jak uvedl vědecký pracovník a sexuální pedagog Justin L. Lehmiller pro server Psychology Today. Je evidentní, že být v partnerském vztahu, který není veřejností přijímán kladně, může mít své negativní dopady. Když totiž necítíme podporu ze strany společnosti nebo důležitých osob ve svém životě, začíná se objevovat stres, pochyby a další negativní faktory, které mohou ovlivnit jak oba partnery, tak celý jejich vztah.

Prokleté oči sanpaku předpoví tragický osud: Měli je Elvis Presley, Marilyn Monroe i Michael Jackson. Máte je také?

Říká se, že oči jsou okno do duše. V očích se dá vyčíst ledacos, a to včetně osudu jednotlivce. Konkrétně typ očí sanpaku je prý prokletý a toho, kdo má v očích tyto rysy, čeká tragický osud. Ostatně, měly je i některé známé osobnosti, které právě tragický osud potkal. Zjistěte, jaké rysy jsou pro oči sanpaku typické a zda je máte také.
svetzeny.cz

Nová studie dokazuje, že ženy s mladšími partnery jsou šťastnější

Předsudky, které má vůči vztahům starších žen s mladšími muži poměrně velké procento společnosti, se pokusili vyvrátit profesoři psychologie na londýnské Metropolitan University. Ti provedli novou studii, která byla zveřejněna v časopise Sexual and Relationship Therapy. V této studii bylo sledováno 24 žen, přičemž byly analyzovány faktory jako emoční inteligence, sexuální spokojenost a subjektivní štěstí. Z těchto žen mělo sedmnáct vztah s muži, kteří byli o sedm až deset let mladší než ony samy, zatímco dalších sedm žen udržovalo vztahy s muži přibližně ve svém věku (výzkum se zaměřoval pouze na heterosexuální vztahy). Výsledky studie naznačují, že ženy, které momentálně žily v romantickém vztahu s mladším mužem, byly šťastnější a projevovaly větší spokojenost ve svém sexuálním životě než ženy, které byly ve vztahu s muži stejného věku.

Proč se vyplatí mít zajíčka?

Důvodů je hned několik. Mladší věk partnera mu poskytuje dostatek energie a nadšení pro život, což je přitažlivé. Starším mužům často chybí vášeň a vzrušení. Mladší partner má odlišnou perspektivu na život, je ochotný být spontánní a zapojit se do neplánovaných dobrodružství, je plný energie a vitality. Dalším plusem je rozhodně i intimní život, ve kterém bývá mladší muž více aktivní, nebrání se experimentům a novým zkušenostem.

6 věcí, které z vás udělají dokonalou partnerku: Dělejte je a získáte každého muže

Najít dokonalou partnerku není snadný úkol, ale když narazíte na ženu, která spojuje inteligenci, empatii, lásku, humor, sílu a ženskost, máte poklad, který už nikdy nesmíte pustit! Tato žena vám totiž dokáže otevřít nové horizonty, poskytnout oporu ve chvílích potřeby a naplnit váš život láskou a radostí. Přečtěte si šest klíčových vlastností, které vaši ženu činí nezaměnitelnou.
svetzeny.cz

Nová studie boří stereotypy

Profesoři si dobře uvědomují, že počet 24 zkoumaných osob rozhodně není dostatečně reprezentativní. Vedoucí výzkumu Samantha Banbury však tvrdí, že výsledky mají potenciál rozbít stereotyp, který ve společnosti vůči těmto vztahům je. Bohužel je pravda, že výzkum v oblasti vztahů s věkovým rozdílem je omezený, zejména pokud jde o ženy, které jsou ve vztazích s mladšími muži. Zkrátka takových párů není tolik, aby mohl vzniknout pořádný reprezentativní vzorek. Vedoucí provedené studie zdůrazňuje, že je nezbytné provést další a rozsáhlejší výzkum, který by zcela vyvrátil kritiku, se kterou se tyto vztahy setkávají ve společnosti.

Slavné dámy s mladšími partnery

Jakkoliv kontroverzně to společnost vnímá, lásce se zkrátka nedá poručit. V tomto ohledu je věk opravdu jen číslo, a tak se i mezi slavnými najdou páry, ve kterých jsou ženy výrazně starší než muži. Jako příklad můžeme uvést třeba Kris Jenner, podnikatelku a matku klanu Kardashian-Jenner, která už několik let randí s Corey Gamblem, který je o 25 let mladší než ona. Desetiletý věkový rozdíl je také mezi herečkou Priyankou Choprou a jejím manželem Nickem Jonesem. Mladšího partnera si našla také hvězda seriálu Přátelé Courteney Cox, jenž je ve vztahu s Johnnym McDaidem, který je o 12 let mladší. Zapomenout nesmíme ani na “královnu popu” Madonnu, která je randěním s výrazně mladšími muži proslulá. Největší věkový rozdíl mezi ní a jedním z jejích partnerů bylo 41 let.

Slavné páry, ve kterých jsou ženy výrazně starší než jejich partneři
Zdroj článku