Přejít k hlavnímu obsahu

Královny krásy v minulosti a dnes: Přirozenost vymizela, soutěž je prošpikována silikonem a průměrností

Dávno jsou pryč doby, kdy byla soutěž krásy prestižní záležitostí a dívka, která získala titul Miss, byla opravdu výjimečná, zajímavá a neokoukaná. Dnešní soutěžící jsou prakticky jedna jako druhá, liší se pouze barvou vlasů. Podle velikosti ňader a nafouknutých rtů to ale vypadá, jak když ‚‚vyjely” ze stejné továrny na plastické operace.

Samozřejmě se nabízí přirovnání "sto lidí, sto chutí" a pro každého znamená krása něco jiného. Ale zkuste se zamyslet, jestli byste dokázali říci jméno vítězky soutěže například z roku 2019? Byla jí Nikola Kokyová, která bohužel většině lidí nic neřekne. Naopak, když se vysloví jméno Terezie Dobrovolná či Monika Žídková, mnohým z nás naběhne v hlavě podoba těchto stále krásných žen.

Klesající prestiž soutěže 

Dříve se mohly jednotlivé televize přetrhnout, aby právě na jejich programu běžel přenos, který sledovala celá republika. Dnes se soutěž vysílá na vedlejších programech a mimo rodinných příslušníků a kamarádů slávy chtivých slečen v podstatě nikoho volba královny krásy příliš nezajímá, soudě podle čísel sledovanosti. Rok od roku tak klesá soutěži prestiž. Letošní ročník je opravdu přehlídkou plastu a dívek, které by v letech minulých sítem castingů neprošly.

Přirozenost a šarm jsou pryč

Vypadá to, jak když prezidentka soutěže Taťána Makarenko zacílila na sledovanost svého projektu a nikoliv na kvalitu dívek. Ve finálové desítce tak můžeme vidět účastnici reality show Love Island, jež svým vzrůstem absolutně nemůže konkurovat na světových soutěžích ostatním dívkám, jejichž míry jsou ukázkové. Zcela nečekaně má však vylepšené poprsí. Najdeme zde i její kolegyni z minulého ročníku show v honu za láskou. Sledovanost by mohla nahnat influencerka, jež má na sociálních sítích přes 200 tisíc sledujících, co na tom, že její vyjadřování je hodno puberťačky ze základní školy.

Kam zmizela královna krásy Petra Minářová: Dlouhonohá gazela neměla štěstí na muže, nakonec za tím osudovým pláchla do Afriky

Dlouhé nohy, záplava blond vlasů, zajímavá tvář a dokonalé tělo. Vítězství Petry Minářové (46) tehdy ukončilo nadvládu brunetek v soutěži krásy a měla skvěle nakročeno k hvězdné modelingové kariéře nejen v rodné zemi. Blondýnka však měla jiné sny. Po smolném období s těmi nesprávnými muži nakonec našla štěstí a za pravou láskou se odstěhovala do Afriky, kde nejspíš objevila elixír mládí.
svetzeny.cz

Královny krásy byly kdysi jedinečné

S výběrem dívek nesouhlasí ani sledující na sociálních sítích, kteří zabloudí na stránky Miss Czech Republic a nestačí se divit, co vidí v medailoncích. ‚‚Umělá krása, kam se poděla za ta léta přirozená krása. Každá druhá má silikony, nalepené řasy a napíchanou hubu,” nebrala si servítky jedna z komentujících. Těžko si představit, že by v době krásné Šeredové, Kubelkové či Baburkové s Christovou pobíhaly po soutěžním mole jakkoliv vylepšené dívky. To by nikdy neprošlo, stejně jako výška či osobní projev. Na druhou stranu, když se podíváme na majitelku licence pro pořádání soutěže krásy, tak za jejím vzhledem stojí také tvrdá práce plastických chirurgů. 

Amatérská moderátorská dvojice

Samozřejmě se najdou výjimky, které ještě nepropadly touze po dokonalosti a jsou se sebou spokojené. Jednou takovou je Krystyna Pyszková (25). Nádherná blondýnka se stala také vítězkou soutěže Miss World. Na svém těle nemá jedinou úpravu a také vyjadřování je o dost jiné, než styl ‚‚řeznického psa” nejmenované účastnice letošního ročníku. O úrovni kdysi slavnostního večera vypovídá i moderátorská dvojice. Ondřej Novotný možná dobře uvádí svůj bojový Oktagon MMA, ale notně už pokulhává v moderování show Survivor. Jeho partnerkou bude Natálie Kočendová. Ovečka ze stáje Makarenko, na kterou se hezky dívá, ale nesmí promluvit. 

Doba jde dopředu a nikdo nevynalezl měřítko krásy, ale podívejte se na fota žen, jež získaly korunku před dvaceti či třiceti lety. Byly opravdu krásné a hlavně vypadají skvěle i dnes. 

 

Královny krásy z minulosti vs letošní soutěžící o post nejhezčí dívky republiky
Zdroj článku