Přejít k hlavnímu obsahu

Barva očí určuje vaši povahu: Zelená značí nepředvídatelnost, modrá odměřenost

Oko je okno do duše. Barva očí nám může o člověku prozradit zajímavé věci. Zjistěte, co o vás vypovídá barva vaší duhovky a jak vás vnímají ostatní. Určité osobnostní rysy se vážou k různým barvám duhovky, sedí tato charakteristika i na vás?

Zelené oči

Zelené oči byly už od středověku spojovány s určitou mystickou aurou osobnosti. Stávalo se, že byly vnímány negativně z důvodu, že si lidé mysleli, že tuto barvu duhovky mívaly čarodějnice. Dnes už samozřejmě víme, že je to celé nesmysl. Zelenoocí lidé jsou dnes vnímáni velmi kladně, v průzkumech atraktivity zelené oči bodují. Pozůstatek z dobu minulých tu ale přece jenom je, v jednom dotazování se dvacet procent respondentů vyjádřilo v tom smyslu, že jim zelenoocí lidé přijdou nevyzpytatelní. Obecně byli ale hodnoceni kladně, průzkumy je vykreslují jako tvůrčí a přitažlivé osobnosti. Co dalšího se o zelenookých lidech říká? Na první pohled jsou klidní, ale uvnitř nich se skrývá spousta vášně. Mají charisma a působí svůdně. Jejich kouzlu osobnosti je velmi těžké odolat, dovedou si vás podmanit. Jsou velmi inteligentní a umí kontrolovat své emoce. Svoboda je pro ně nade všechno.

Mohlo by se vám líbit

Barva očí: Dle vědců se pojí se zdravotními riziky i sklony k alkoholismu. Zjistěte, co značí zelená, modrá či hnědá duhovka

Barva očí se dle vědců pojí s určitými zdravotními riziky. Dokonce prý dle ní lze určit i to, zda má daný člověk sklony k alkoholismu. Zjistěte, co značí zelená, modrá či hnědá duhovka. Ke kterým nemocem máte sklon a před kterými jste naopak chráněni?
svetzeny.cz

Modré a šedé oči

Modré oči jsou dle různých průzkumů nesmírně atraktivní, jejich nositelé prý působí roztomile a sexy. To samé platí i pro šedou barvu očí, která je však vzácnější. Lidé s těmito barvami duhovky prý bývají nadprůměrně inteligentní. Hovoří se také o tom, že mají údajně vyšší práh bolesti. Modroocí a šedoocí lidé velmi dobře navazují nové kontakty a vynikají v komunikaci. To je činí dobrými obchodníky. Ač navenek působí velmi přátelsky, ve skutečnosti jsou hodně opatrní – neotevřou se jen tak někomu. Jejich důvěru si musíte získat postupně. Dobře si vás prověří, než s vámi uzavřou obchod nebo přijmou pozvání na schůzku. Někdy jsou považování za arogantní či chladné, ale za vším je opravdu jen zdrženlivost. Jsou milující, upřímní a vřelí. Občas se u nich ale vyskytne nepříjemné střídání nálad, a to je pak skoro nepoznáváte.

Mohlo by se vám líbit

Co o vás prozradí tvar vašich očí? Dá se z něj vyčíst vaše povaha i postoj k životu

Říká se, že oči jsou oknem do duše. V řadě kultur lidé věří, že z jejich tvaru lze vyčíst charakter člověka. Co tvar očí prozrazuje o vás? Údajně vypovídá o vašich povahových vlastnostech, chování a náhledu na svět. Zjistěte, co vše řekne druhému jeden pohled do vašich očí.
svetzeny.cz

Hnědé oči

O hnědookých lidech se říká, že jsou to velmi dobromyslní lidé. Ostatní je tak na základě vědeckých zjištění vnímají. Lidé s touto barvou duhovky byli hodnoceni jako důvěryhodní a laskaví. Ostatní lidé se s nimi cítí v bezpečí. Také jim lidé přisuzují další vlastnosti, dle průzkumů působí sympaticky, příjemně a mile. O hnědookých lidech se říká, že jsou velmi vytrvalí, temperamentní a mají velkou duševní sílu. Pokud se pro něco rozhodnou, dělají to naplno. Jsou to schopní manažeři a vedoucí. Mají přirozenou autoritu a umí řídit chod věcí. Někteří z nich inklinují k ezoterice a duchovnu, dokonce mívají i nadpřirozené schopnosti. V lásce tito lidé bývají svým partnerům věrní. Snadno navazují kontakty díky tomu, že si lehce získají sympatie druhých. Mají smysl pro humor a snadno rozveselí i lidi kolem sebe. Někdy se baví až příliš hlasitě. Jsou otevření novým věcem a zkušenostem. Zajímavostí je, že se o nich traduje, že umí skvěle líbat.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku