Přejít k hlavnímu obsahu

Jaké nemoci se dají vyčíst z barvy oční duhovky: Tajemná iridologie umí odhalit poruchy imunity nebo cukrovku

Možná znáte známé rčení „oko je do duše okno“. Je pravda, že oči o nás dovedou vypovědět opravdu hodně. Zračí se v nich nejen naše momentální pocity, ale také životní zkušenosti. Málokdo však ví, že se z nich dají vyčíst i různé nemoci a zdravotní problémy, o kterých kolikrát zatím nemáme ani tušení.

Pod názvem iridologie (nebo také irisdiagnostika) se skrývá diagnostická metoda alternativní medicíny, jejíž kořeny sahají až do starověku. Ke zjištění zdravotního stavu člověka přitom využívá oči - přesněji řečeno znaménka, značky a barvy v duhovce, panence či očním bělmu a někdy také pokožku kolem očí. Západní medicína se na ni sice dívá tak trochu skrz prsty a nedoceňuje ji. Provozují ji tedy spíše léčitelé. I tak se ale najdou lékaři, kteří tuto metou v praxi využívají. A nedají na ni dopustit. Hodně se využívá v Číně, Japonsku nebo Indii, kde je lidské oko považováno za jakýsi mikrokosmos celého těla.        

Máte narušený spánek a budíte se každou noc ve stejnou dobu? Může to značit zdravotní problém!

Budíte se každou noc ve stejnou dobu? Stal se z toho rituál? Tento podivný jev může mít vážný důvod a stát za ním může zdravotní problém, který je třeba okamžitě řešit. Na vině může být nerovnováha v toku energie ve vašem těle i zdravotní problém. Podívejte se spolu s námi, jaký čas buzení souvisí s orgány a co to pro vás znamená.
svetzeny.cz

Jak to funguje

Iridologie je naprosto bezbolestná a přirozená procedura, která se významně uplatňuje zejména jako prostředek časné prevence nejrůznějších onemocnění. Díky výsledkům iridologického vyšetření se můžete zaměřit na „problematickou“ část těla, případně změnit své návyky a upravit životní styl.

Podle iridologické teorie není oko jenom „oknem“ do naší duše, ale i jakousi mapou celého těla. Oči jsou totiž prostřednictvím nervových vláken reflexně propojeny s ostatními orgány našeho těla. A díky tomuto propojení můžeme pozorovat například různá přetížení či oslabení orgánů, jejich zvýšenou či sníženou funkci, ale i hormonální nerovnováhu, poruchy imunity, záněty, narušení střevní mikroflóry a podobně. Nejčastěji se tak děje prostřednictvím změny pigmentace a projasnění, změnou tvaru duhovky či panenky, uvolněním či zhuštěním vláken duhovky a dalšími znaky. Iridologické vyšetření tak v podstatě poskytuje celkový obraz zdravotního stavu člověka. Na druhou stranu ale neumí analyzovat například psychický stav člověka. Také nerozezná jaký konkrétní patogen se v organismu nachází a kde. Může ale vidět jeho negativní dopad na jednotlivé orgány.

Léčení barvami: U některých nemocí funguje lépe než léky. Umí léčit kloubní onemocnění, bolesti hlavy nebo posílit imunitu

I když to běžně nevnímáme, barvy na nás působí každý den, každým okamžikem a na každém kroku. Ovlivňují naše chování, náladu a dokonce i zdraví. Barevnou terapií se ještě nedávno zabývali jen léčitelé, ale naštěstí ani moderní věda dnes nepopírá, že barvy mají něco do sebe.
svetzeny.cz

Iridologické vyšetření je ve svém principu vlastně poměrně jednoduché. Alespoň tedy z pohledu pacienta. Nejprve vás čeká krátký pohovor. Následně vám odborník vám pomocí speciálního přístroje vyfotí obě oči, což zabere maximálně 10 minut. Snímky pak uloží pro následné kontroly. Poté vás čeká vyšetření duhovky, panenky i očního bělma. Na jeho konci je podrobná zpráva o vašem celkovém zdravotním stavu a doporučení individuální terapie. Ta zahrnuje zpravidla úpravu jídelníčku, pitného režimu či další metody alternativní léčby, často užívání různých přírodních prostředků. Při zjištění závažných problémů vám terapeut doporučí vyhledat lékaře.   

Zaujala vás tato metoda?

Podrobnější informace získáte například v rozsáhlé knize Iridologie - Analýza zdravotního stavu duhovky, nebo v publikaci Iris Diagnostika autora Nico Bose. Obsahují informace o iridologii včetně představení jednotlivých technik a jejich využití. Na vyšetření se pak můžete objednat v různých centrech alternativní medicíny.

Zdroj článku