Přejít k hlavnímu obsahu

Jaký typ osobnosti jste dle tradiční čínské medicíny? Zjistěte, zda máte vlastnosti vody, dřeva, ohně, země nebo kovu

Info ikona
Jaký typ osobnosti jste dle tradiční čínské medicíny? Máte vlastnosti vody, dřeva, ohně, země nebo kovu

Na tradiční čínskou medicínu nedají lidé dopustit už po staletí. Nejvíce se o ní hovoří v souvislosti s léčením zdravotních neduhů, ale věděli jste, že je toto starobylé učení spojeno i s osobnostními typy? Zjistěte, zda jste voda, dřevo, oheň, země či kov. Každý prvek je předurčen pro jinou kariéru, má své slabiny i přednosti.

Jaký typ osobnosti jste dle čínské medicíny?

Na tradiční čínskou medicínu nedají lidé dopustit už po staletí. Často se hovoří o vnitřních hodinách dle čínské medicíny a obecně o zdravém životním stylu založeném na tomto pradávném učení. Málokdo ale zmiňuje osobnostní typy, se kterými tradiční čínská medicína pracuje. Je jich celkem pět – voda, dřevo, oheň, země a kov. Vlastnosti kterého typu máte vy? Přečtěte si charakteristiku, váš typ je ten, ve kterém se nejvíce poznáváte.

Jak zaručeně poznáte, že vám někdo lže: Pozornost věnujte jeho pohybům nebo hlasu

svetzeny.cz

Voda

Milujete pohyb a svobodu. Jste moudří a rozvážní. Dá se o vás říct, že jste spíše introvertní osobnost, které nechybí sebereflexe. Máte sklon k úzkostem a vaší slabinou, co se týče emocí, je strach. Ten vám v životě brání roztáhnout křídla a žít naplno. Máte tendenci se podceňovat. Ve vztazích toužíte po hloubce. Váš typ dle čínské medicíny miluje chlad a zimu. Hodíte se pro kariéru umělce, zdravotníka či vědce.

Dřevo

Vaší prioritou v životě je růst. Nesnášíte, když ustrnete na místě. Vítáte životní změny a souhlasili byste s větou, že jste pánem svého osudu. Máte v sobě dravost a spoustu energie. To se vám někdy může i vymstít, máte tendenci přehnaně reagovat. V partnerském vztahu potřebujete mít vedle sebe aktivního partnera, kterého nebudete mít jistého – to by vás nudilo. Pravděpodobně jste velmi fit a máte sportovní figuru. Hodíte se pro kariéru sportovce, právníka nebo policisty.

Info ikona
Dřevo

Oheň

Ohnivé typy lidí jsou dle čínské medicíny temperamentní, vášnivé, divoké, ale také autoritativní. Mohou být velmi impulsivní a snadno se naštvou. Na druhou stranu mají ale většinu času dobrou náladu a umí rozdávat radost. Jsou to mistři komunikace. Oplývají kreativitou. Měli by si dávat pozor na přílišnou otevřenost, ostatní mohou získané informace využít ve svůj prospěch. Uspějí jako obchodníci, učitelé, marketingoví experti či řečníci.

Velký zadek nebo celulitida: Co si muži opravdu myslí o ženském těle

svetzeny.cz

Země

Typ země se vyznačuje svou přátelskostí, zodpovědností a starostlivostí. Pokud k tomuto typu náležíte, záleží vám na dobrých vztazích v rodině a pevných vazbách s přáteli. Někdy se strachujete o druhé až přehnaně. Máte dobré srdce. Lidé s vaší povahou se snadno nechají využívat druhými a může se u nich projevit i spasitelský komplex. Ve vztazích lpí na oddanosti a absolutní věrnosti. Hodí se pro práci terapeuta, pečovatele či výživového poradce.

Kov

Mezi vlastnosti Kovu patří puntičkářství a upřímnost. Tíhnou k melancholickým náladám. Často mohou působit smutně. Nesnášejí přetvářku a faleš. Jsou citliví a empatičtí. Pokud k tomuto typu náležíte, jste dozajista perfekcionista. Do vztahu chtějí jít s člověkem, který má vysoké morální standardy a respektuje jejich soukromí – důvěra je pro ně na prvním místě. Vyniknou v profesích jako jsou chirurg, grafik či účetní.

Zdroj článku