Přejít k hlavnímu obsahu

Léčení barvami: U některých nemocí funguje lépe než léky. Umí léčit kloubní onemocnění, bolesti hlavy nebo posílit imunitu

I když to běžně nevnímáme, barvy na nás působí každý den, každým okamžikem a na každém kroku. Ovlivňují naše chování, náladu a dokonce i zdraví. Barevnou terapií se ještě nedávno zabývali jen léčitelé, ale naštěstí ani moderní věda dnes nepopírá, že barvy mají něco do sebe.

Barvy jsou součástí přirozeného světa a hrají významnou roli v tom, jak se cítíme a jak reagujeme za různých okolností. Barvy mají různé frekvence, které nám dodávají energii nebo nás uklidňují. Barevná terapie neboli kolorterapie je praxe, při níž se využívají barvy a jejich frekvence k fyzickému i emocionálnímu léčení.

Hlavním cílem barevné terapie je náprava fyziologické a psychické nerovnováhy v lidském těle. Ve vesmíru existuje šest frekvencí, které mají šest barev. Každá barva má jiné fyzické nebo psychické příznaky a působí na něco jiného. Pojďme si společně rozebrat na co působí jaká barva.

Mohlo by se vám líbit

Čeká nás neobyčejné zatmění Slunce: Shoduje s novoluním a je předurčeno k tomu, aby změnilo celý váš život

Novoluní v říjnu 2022 není vůbec obyčejné. Spolu s ním totiž probíhá i zatmění Slunce, což dohromady přináší řadu změn a příležitostí obrátit váš život vzhůru nohama. Na povrch se dostanou intenzivní emoce a napětí doroste nadživotní velikosti. Připravte se na dobu, kdy osud zamíchá karty, zavřou se vám jedny dveře a otevřou jiné.
svetzeny.cz

Červená

Je vášnivá a teplá barva, která přináší vitalitu a povzbuzuje energii. Je to základní barva reprezentující kořenovou čakru, která se nachází u základny páteře. Je to základní frekvence spojená se Zemí. Pokud je červená frekvence nadměrně vysoká, pak je tato osoba příliš sebevědomá ve všech aspektech života. Pokud je červená frekvence nízká, pak tato osoba žije ve strachu. Pokud je červená frekvence na nižší straně, mohou se u ní objevit i sebevražedné sklony.

Oranžová

Souvisí s radostí a štěstím a představuje důležitou čakru, která se nachází 2-3 centimetry pod pupíkem. Je to čakra mysli a těla. Tato barva je spojována s rozmnožováním, důležitými částmi těla, jako jsou nadledviny, a potěšením. Pokud je frekvence oranžové barvy slabá, klesá i frekvence tvořivosti. Lidé s nízkou oranžovou frekvencí se potýkají s problémy s neplodností. Může u nich také klesat sexuální touha. Na druhou stranu, pokud je frekvence vysoká, je vysoká i sexuální touha. Pokud chcete vytvořit něco nového, ať už projekt, nebo nový život, je oranžová barva velmi důležitá.

Mohlo by se vám líbit

Máte problémy se zrakem, žluté bělmo, světlejší víčko, nebo se vám něco na vašich očích nezdá? Může to být signál vážné nemoci

Jak se říká, oči jsou oknem do duše. Věděli jste ale, že vaše oči mohou odhalit řadu chronických zdravotních problémů, o kterých jste možná ani nevěděli? Odborník prozradil, že existují příznaky, které vás mohou upozornit na problémy, jako je vysoká hladina cholesterolu nebo dokonce mrtvice.
svetzeny.cz
Info ikona
barvy

Žlutá

Posiluje nervy, játra, slezinu, střeva, mozek, uklidňuje žaludek a vnitřnosti. Pomáhá při zácpě, nadýmání, nemocech očí, podporuje paměť, stimuluje činnost štítné žlázy a zvyšuje odolnost proti únavě. Tato jasná a veselá barva může pomoci stimulovat inteligenci a také detoxikovat tělo a mysl a posílit imunitu, aby se uzdravili nemocní lidé. Žlutá barva je symbolem akce. Pokud je frekvence žluté slabá, schopnost aktivovat naše plány klesá. Pokud se člověk snadno stane úzkostným, je to proto, že frekvence žluté barvy je nevyvážená.

Zelená

Představuje srdeční čakru. Je spojena s částmi těla, jako jsou srdce a plíce. Jelikož je tato barva spojena se srdcem, tak všechny související problémy, jako je mír, harmonie, klid a pocit nedostatku lásky, lze vyřešit pomocí této barvy. Tato barva je známá svými vyváženými léčivými vlastnostmi. Lidé s nízkou frekvencí zelené jsou velmi introvertní. Nechtějí se stýkat s ostatními lidmi a moc nevychází z domu. Jde o harmonii a spojení s přírodou. Využijte ji, když se potřebujete soustředit. Pomáhá při bronchitidě a úporném kašli. Pomáhá při stresu a problémech, které nám až příliš zaměstnávají hlavu. Povzbuzuje paměť a detoxikuje.

Mohlo by se vám líbit

Vědecká studie radí, kdy je dobré chodit spát a proč: Můžete se vyhnout srdečním onemocněním a mrtvici

Tělo potřebuje tak nutně spánek, stejně jako vodu či jídlo, přesto mnoho lidí nespí ani déle než šest hodin. Lidem, kteří málo a špatně spí, hrozí nejen srdeční nemoci. Spánek patří mezi nejdůležitější mechanismy pro regeneraci těla, přesto ho lidé opomíjejí. S jakými výsledky přišla nová studie?
svetzeny.cz
Info ikona
barvy

Modrá

Představuje krční čakru. Ta je spojena se štítnou žlázou a metabolismem. Každý, kdo má nemocnou štítnou žlázu, má svou modrou frekvenci nevyrovnanou. Podíváme-li se na to z psychologického hlediska, většina lidí trpícím tímto onemocněním jsou ženy. Zklidnění, pohoda a dobrá nálada – tak působí modrá barva na lidské tělo. Co se nemocí týče, léčí záněty, kloubní onemocnění, bolesti hlavy a migrény. Umí dokonce z těla pomoci vylučovat kyselinu močovou, která má za následek vznik onemocnění zvaného dna.

Fialová

Představuje korunní čakru, která se nachází na vrcholu hlavy. Je spojována s uvědoměním, vyšším vědomím a vhledem. Je spojnicí mezi vnitřním a vnějším světem. Všichni lidé, kteří chtějí meditovat, ale nedaří se jim to kvůli nedostatečnému propojení a rozptýlení, mají nízkou frekvenci fialové barvy. Co se týče zdraví, tyto barvy souvisejí s mozkovým a nervovým systémem. Fialová umí léčit nervové a mentální nemoci, neurózy, křeče či nemoci žláz. Oživuje a čistí krev, povzbuzuje slezinu a bílé krvinky.

Jak tedy kolorterapii vyzkoušet doma?

K čemu je jaká barva vhodná, už víme. Ale jak kolorterapii praktikovat v domácích podmínkách? Oblékejte si oblečení té barvy, kterou na sebe chcete nechat působit. Může to být spodní prádlo, ale pochopitelně čím více dané barvy budete na sobě mít, tím lepší bude výsledek. Pořiďte si barevné svíčky nebo barevné umělé osvětlení. Kombinujte, hrajte si s barvami a dostaňte se do duševní i fyzické pohody. Mimochodem, při čtení knihy je vhodná oranžová, pro meditace fialová a na učení nebo práci je ideální zelená.

 

Zdroj článku