Přejít k hlavnímu obsahu

Déjà vu: Pocit, že jste přítomný okamžik už zažili, může být vzkazem, který k vám vysílá vesmír, ale i vzpomínkou na minulý život

Zdálo se vám někdy povědomé něco, co jste nemohli nikdy prožít? Pak jste možná jedni z těch, kteří už se setkali s fenoménem déjà vu. Je to vzkaz z vesmíru, varování andělů, vzpomínka na minulý život nebo pouhopouhé zmatení mysli?

Déjà vu je stále obestřeno tajemstvím

Déjà vu je termín označující jev, kdy nám najednou určitá situace či pocit přijde tak známá, že máme pocit, že už jsme ji v minulosti museli zažít. Někdy se také tento jev označuje jako „již viděno“. Možná jste to zažili i vy, když se dostavil intenzivní pocit, že něco prožíváte znovu, že to už se přece muselo stát. Nejste v tom sami, dle odhadů déjà vu zažijí dvě třetiny lidí. Často se stává, že je jim například povědomé místo, na kterém se ale fakticky ocitli prvně nebo že už zaslechli konverzaci, která je však reálně vzato pro ně zcela nová a nikdy neslyšená. Naše mysl je v ten okamžik zmatená, fascinovaná i trochu vystrašená zároveň.

Mohlo by se vám líbit

Energie zrcadel může být dobrá i špatná: Uspořádejte si domov tak, aby k vám proudila jen ta pozitivní

Zrcadla jsou vstupními portály pro energie. O tom, jaký typ energie k vám bude proudit, rozhodujete vy. Záleží totiž na tom, jak zrcadla v domě rozmístíte. Naučte se to udělat tak, abyste si do života přitahovaly pozitivní věci a přestala se vám smůla lepit na paty.
svetzeny.cz

Pocit, že jste přítomný okamžik už zažili, k vám vysílá vesmír

O tom, co se vlastně v naší mysli v ten okamžik děje, se přejí vědci i odborníci na nadpřirozeno. Jednoznačnou odpověď na tuto otázku stále ještě nemáme. Pokud se na tento fenomén podíváme z vědeckého hlediska, pak se nabízí různá vysvětlení. Okamžiky déjà vu mohou být vzpomínkami na sen, předvídáním situace i krátkodobým zmatením mozku, kdy jsme zažili podobnou situaci, ale v ten okamžik si ji nemůžeme plně vybavit, proto cítíme, že je nám daná situace povědomá, ale nejsme schopni ji přiřadit ke konkrétní vzpomínce, což nás zanechává rozčarované.

Info ikona
vesmir

Jiný pohled na věc nabízí duchovno. Často se hovoří o tom,že déjà vu může být vzkazem, který k nám vysílá vesmír, také to může být zpráva od andělů nebo vzpomínka na minulé životy. Lidé, kteří věří na energie, jsou přesvědčeni, že existuje jakási výměna mezitím, co do vesmíru vysíláme a co na zpět přijímáme. Zastánci této teorie jsou přesvědčeni, že pocit déjà vu k nám seslal sám samotný vesmír. Má to být duchovní probuzení, tento pocit nám signalizuje, že jsme se spojili s naším vyšším já. Má to být dobré znamení, že jste na správné životní cestě. Někdo dokonce tvrdí, že jde o andělský vzkaz. Ten by nás měl na chvilku pozastavit a říct nám, že je třeba dávat pozor. Zamyslete se nad tím, proč vás andělé upozornili zrovna na tento okamžik, místo, či osobu. Odpověď se ukrývá ve vašem nitru.

Mohlo by se vám líbit

Chcete, aby se začaly vaše sny plnit? Pak potřebujete jen tuhle jednoduchou věc! Budete ohromeni, jak to funguje

Máte ve vašem životě mnoho představ a snů, ale nedaří se vám je realizovat? Ne všechny sny jsou splnitelné, ale pro ty, které jsou, existuje jednoduchý způsob, jak je snáze uskutečnit. Zkuste si vytvořit svou vlastní "nástěnku vizí", která již mnoha lidem pomohla uskutečnit jejich dávné přání!
svetzeny.cz

Může to být vzpomínka na minulý život

Co se týče teorie, že déjà vu a minulých životů, její zastánci mají za to, že se nám tento pocit v současném životě objevuje, protože v ten moment nám nevědomě na mysli vytane určitá zkušenost z minulého života, na který si sice běžně nevzpomínáme, ale určité spatřené místo, vůně, chuť, hudba či jiný vjem nám jej může připomenout. Alespoň takto vysvětluje déjà vu hypnotizérka Eli Bliliuos.

Když máme pocit, že známe někoho, koho jsme právě potkali, nebo se cítíme jako doma ve městě, které navštívíme poprvé, je tento známý pocit velmi často způsoben zkušeností z minulého života. To se děje na nevědomé úrovni, kde jsou uloženy všechny naše vzpomínky, včetně vzpomínek z minulých životů.

Pro toto vysvětlení neexistuje vědecké opodstatnění, je založené na mnohých tvrzení lidí, kteří sdíleli svou zkušenost, kterou prožili díky regresní terapii minulých životů. Klient je v rámci ní uveden do hypnózy, kde prý může vzpomínat na minulé životy. Dle hypnotizérky Eli Bliliuos lze identifikovat lidi ve vzpomínkách z minulých životů jako současné přátele a rodinné příslušníky – ale v různých tělech, zastávajících různé role.

 

Zdroj článku