Přejít k hlavnímu obsahu

Známky toho, že jste chytřejší, než si myslíte: Mluvíte sami se sebou? I to je známka inteligence

Info ikona
psychologie

Podle vědeckých poznatků lze inteligenci poznat i podle povahových vlastností. Které tři k tomu vedou, se dozvíte na našem webu.

Inteligence má mnoho aspektů a nelze ji obecně vázat na jednu vlastnost. Nicméně věda ukazuje, že pravděpodobnost, že budou obzvláště inteligentní, se zvyšuje, když mají lidé určité návyky. Některé z nich jsou dokonce klasifikovány jako neřesti, jako jsou časté nadávky, chtít vědět všechno nejlépe nebo být společensky nekompetentní. Podle studií jsou s vyšší inteligencí spojeny také následující charakterové vlastnosti:

1. Mluvíte sami se sebou

To, že si hodně povídáte, není varovným signálem, že se zblázníte, ve skutečnosti to může naznačovat obzvlášť vysokou úroveň inteligence.m Psychologové zjistili, že mluvení nahlas samo se sebou vede ke zlepšení sebekontroly a koncentrace – důležitých aspektů inteligence. Není divu, že si profesionální sportovci při závodech často povídají.  

2. Jste šťastní sami se sebou

Někteří lidé potřebují neustále společnost a nenávidí být sami, zatímco jiným samota (osamocení a samota není totéž!) nevadí. Jaké chování však naznačuje inteligenci? Studie publikovaná v British Journal of Psychology ukázala jasnou souvislost mezi spokojeností se samotou a inteligencí. Důvod: Tito lidé mají více času na úvahy a plánování, což také posiluje sebekázeň.

3. Milujete humor

Klasicky byste třídního klauna zpočátku nemuseli klasifikovat jako nejinteligentnějšího ze skupiny, že? Vědci však prokázali, že profesionální komici a lidé v podobných profesích, kteří jsou obklopeni humorem, jsou obzvláště inteligentní. Důvtip a inteligence – nepřekonatelná kombinace!