Přejít k hlavnímu obsahu

Osobnosti vzpomínají na Mekyho Žbirku: Rozloučil se Leoš Mareš, Adéla Gondíková, ale i prezidentka Slovenské republiky Čaputová

Info ikona
Miro Žbirka

Ve věku 69 let zemřel zpěvák Miro Žbirka a netrvalo dlouho a české celebrity začali sdílet dojemné vzpomínky a rozloučení s tímto legendárním zpěvákem. Co o Miroslavu Žbirkovi napsala zpěvačka Marta Jandová nebo moderátor Leoš Mareš?

Marta Jandová

Zpěvačka napsala dojemné rozloučení: Každý den jsem uváděla Vaší rubriku “tento song” na rádiu Frekvence 1. Potkávala Vás na různých akcích. Vždy tak milý, skromný a zábavný. Nečekala jsem to. Je to moc brzo! Těšila jsem se, až se vrátíte zpátky. Je mi to moc líto. Budete nám chybět. Moc. ?"

 

Leoš Mareš

Moderátor sdílel video z hitparády Eso. "Rok 2005 Mekymu je 53 a mně 29 #JeToZnát #HitparádaEso #PorotceSuperstar ? Píše nám Peter z New Castle, čiže Nových Zámkov. Zapnem telku, potom chvilka, objaví sa Miro Žbirka ....A Karle vážně vám nevadí, že jsem vám toho slavíka letos sebral? Ale kdepak, vždyť já jich mám celou žbírku ..."

 

Adéla Gondíková

Herečka Adéla Gondíková sdílela fotku a upozornila na dokument, který si můžete pustit na Netflixu. K fotce napsala: "Ach jo.?. @netflix"

 

Olga Lounová

Zpěvačka sdílela fotku zpěváka a napsala "R.I.P.".

 

Zuzana Čaputová

Prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová sdílela společnou fotografiii s Mekym a napsala dojemný příspěvek: "Sveter, typické okuliare a úsmev. Vždy som mala pocit, že vôbec nestarne. Texty jeho piesní poznáme všetci naspamäť. Miloval hudbu, slovenčinu, Londýn a Beatles. Miroslav Žbirka bol a zostane legendou.

Vďaka jeho nadaniu znel slovenský pop aj v časoch hlbokého socializmu absolútne svetovo. V hlave počujem jeho Baladu o poľných vtákoch a som vďačná za to, že tu s nami bol. Od pôsobenia v skupine Modus, cez spoluprácu s Marikou Gombitovou, Lacom Lučeničom a aj počas sólovej dráhy vytvoril desiatky hitov, ktoré pozná celé Slovensko a Česko.

Miro Žbirka nikdy nebol nemoderný chalan, ako o tom spieval v jednej zo svojich piesní. Naše spomienky na mladosť zostanú navždy spojené s ním.

Ďakujeme, Meky ♥️"

 

Iva Kubelková

Moderátorka a modelka sdílela společné selfie a nezapomněla připomenout, že Meky byl jedním z nejskromnějších lidí. Tuto vlastnost by o zpěvákovi řekl snad každý. "Jeden z nejlaskavějších, nejvtipnějších a nejmilejších zpěváků co jsem kdy poznala. Je mi to mooooc líto?. Upřímnou soustrast všem jeho blízkým."

 

Pavol Habera

Vzpomínka, kterou napsal Pavol Habera, dojala mnoho fanoušků. "My hudobníci síce žijeme svoje vlastné muzikantské životy, ale vždy sa nás hlboko dotkne, keď niektorý z nás odíde. A naviac ešte takto nečakane a veľmi skoro. Táto fotka je z Tokia, kde sme s Mekym boli týždeň spolu a bývali na jednej izbe. Tie dni boli zábavné-presne také, ako bol aj on sám. Kúpil som si tam gitaru a kto myslíte, že na nej najviac hral a aké pesničky? Vždy ma niečim prekvapil. Škoda, že aj teraz. Odpočívaj v pokoji Meky! Úprimnú sústrasť celej rodine!"

 

Marek Ztracený

Zpěvák Marek Ztracený sdílel video, které rozbrečelo nejednoho fanouška. "Bylo mi ctí Meky.. ❤️ Šťastnou cestu tam nahoru. Díky nejen za tuhle píseň .."

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.