Přejít k hlavnímu obsahu

I vaše imunita potřebuje ochránit

Nemoci doprovází lidstvo od nepaměti. Se zvýšeným pohybem obyvatel po celém světě společně migrují i různé kmeny virů, bakterie a jiné patogeny, se kterými se naše obranyschopnost teprve učí bojovat.

Během podzimu se všichni snažíme posilovat svoji imunitu a zvýšit tak i svoji obranyschopnost vůči negativním vlivům. Čím ale máme povzbudit svoji imunitu? Ať už se rozhodneme pro doplňky stravy, fytoterapii, aromaterapii, saunování, otužování či jiné metody, uděláme alespoň něco pro svou obranyschopnost.

Imunita vrozená versus získaná

Hlavním úkolem imunity je obrana našeho organismu proti cizorodým látkám. A to jak nebezpečným cizorodým látkám, tak látkám tělu vlastním. Tuto funkci vykonává prostřednictvím velkého množství buněk, jakými jsou např. monocyty, makrofágy. Dále prostřednictvím specifických bílkovin neboli protilátek, které navážou na povrch struktury antigenu cizí částice a svojí specifickou schopností se je snaží zlikvidovat nebo deaktivovat.

Imunitu rozeznáváme nespecifickou (vrozenou) a specifickou (získanou). Vrozená imunita funguje jako štít proti nepřátelským agens a její reakce na cizorodé částice je v případě potřeby velmi rychlá, již do několika minut. Nespecifickou imunitu máme zapsanou v genech, na rozdíl od specifické imunity, kterou si budujeme v průběhu celého života. Je z části na nás, jak se dokážeme vypořádat s fyzickou a psychickou zátěží, kterou invaze virů a bakterií způsobuje.

Info ikona
Barnys

 

Funkční IMUNITA

Imunitní systém je komplexní a právě on rozhoduje o tom, jestli člověk onemocní, do jaké míry a jak se s nemocí vypořádá. Imunitu je vhodné povzbuzovat dlouhodobě, v průběhu celého roku. Organismus je tak připraven odpovědět okamžitou reakcí na invazi nepřátelských protivníků. K správně fungujícímu imunitnímu systému můžeme přispět zdravějším životním stylem, dostatkem pohybu, pestrou stravou bohatou na přirozené zdroje vitaminů a minerálů a kvalitním spánkem.

SPRÁVNĚ FUNGUJÍCÍ IMUNITA PŘEDSTAVUJE CELISTVOST A FUNKČNOST ORGANISMU.

Jak vitaminy, minerály, tak stopové prvky jsou součástí důležitých biochemických cyklů v organismu a představují základ pro udržení mnoha tělesných funkcí, pro stavbu tělesných tkání a všeobecně přispívají k ochraně zdraví. Při volbě doplňků stravy s vitaminy a minerály rozhoduje jejich správná kombinace, kvalita, množství a poměr aktivních látek.

Potřeba vitaminů a minerálů stoupá v období rekonvalescence, při vyčerpání organismu, při dlouhodobém vystavení stresu a znečištěnému prostředí a při stárnutí organismu.

Barny´s ULTRA-C IMUNO COMPLEX

Doplněk stravy
Více info zde.

 • Komplex vitaminů a minerálů ve správném poměru
 • Výběr této kombinace vitaminů a minerálů u tohoto doplňku stravy je záměrem.
 • Obsahuje přirozené formy organicky vázaných minerálů a vitaminů v bioaktivní formě.
 • Tyto látky díky podpůrnému, vzájemnému působení a ve správném poměru, dokážou působit efektivněji.
 • Doplněk stravy vhodný v období, kdy organismus vykazuje zvýšené nároky na přísun důležitých vitaminů a minerálů.

Novinka ULTRA-C IMUNO COMPLEX obsahuje patentovanou formu nekyselého vitaminu C značky NUTRA-C™, která je lépe využitelná organismem Vyznačuje se delším udržením v organismu, nižší ztrátou močí a absenci trávicích obtíží po konzumaci i pro osoby se sklonem k překyselení. Jak vitamin C, tak i zinek mají zásadní roli ve funkčním imunitním systému., v tzv. bariérové funkci, která hraje od prvopočátku důležitou roli imunitního systému kůže. Kůže jako orgán tvoří prvotní obranu těla před průnikem cizích částic. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu pro správnou funkci nejen kůže, ale i dásní, krevních cév, chrupavek, kostí a zubů. 

Mohlo by se vám líbit

barnys.cz

Obsah je dále vylepšen o nejznámější základní prvky, jakými jsou organicky vázaný zinek, selen a mikronizovaný vitamin D3, které pomáhají funkčnosti imunitního systému.

Vitamin D3 v mikronizované formě se rychleji dostává do krevního oběhu a je tak snáze dostupný pro potřeby organismu. Vitamin D je potřebný nejenom pro stavbu kostí a správnou činnost svalů, pro udržení normální hladiny vápníku v krvi, ale je také obranným prostředkem ve funkčním systému imunity.

Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, makroživin a mastných kyselin, také působí příznivě k udržení zdravého stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Zinek společně s vitaminem C ovlivňuje kožní bariéru a je nezbytný pro dělení a rozmnožování buněk. Zinek ovlivňuje enzymatické procesy a přispívá k tvorbě některých bílkovin, které se účastní imunologických reakcí. Organicky vázaný zinek ve formě glukonanu má mnohem vyšší využitelnost a je lépe stravitelný oproti anorganickým solím zinku.

Posledním, velmi významným prvkem se silným antioxidačním účinkem je selen. Selen je stopový prvek, nepostradatelný kofaktor pro aktivitu řady enzymů. Je zastoupen převážně v organické formě, kdy je navázán na inaktivované kvasnice rodu Saccharomyces cerevisiae. Kromě příznivého účinku na správnou funkci imunitního systému, reguluje vyplavování důležitých hormonů štítné žlázy a přispívá k dobrému stavu vlasů a nehtů.

Dávkování je stanoveno na denní pokrytí základních vitaminů a minerálů pro potřebu řádně fungujícího imunitního systému. Značkové látky a látky s pokročilou technologií se vyznačují vyšší stabilitou, lepší absorpcí a biologickou dostupností.

Mohlo by se vám líbit

barnys.cz

Užívání doplňku stravy BARNY´S ULTRA-C IMUNO COMPLEX je vhodné:

 • pro každodenní podporu imunitního systému dospělých (vitaminy C a D, selen, zinek),
 • při stavech vyčerpanosti, po fyzickém vyčerpáni při sportu (vitamin C),
 • v období rekonvalescence,
 • pro populaci 50+ a pro seniory vyššího věku,
 • při nízkokalorických dietách, nevyvážené stravě, stravě chudé na základní vitaminy a minerály,
 • pro ochranu před oxidativním stresem (vitamin C, selen, zinek),
 • pro normální metabolismus kyselin a zásad (zinek),
 • pro správnou tvorbu kolagenu k normální funkci krevních cév, dásní, kostí, chrupavek, kůže i zubů (vitamin C),
 • pro udržení správné činnosti svalů, nervové soustavy (vitamin D, vitamin C),
 • k udržení normálního stavu vlasů, nehtů (selen) a pokožky (zinek).

Více info zde.

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku