Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Jednoduché otázky odhalí, zda máte sklony k psychopatovi, nebo sociopatovi

Psychopati jsou jedinci s amorálním a antisociálním chováním, kdy se u nich často projevuje nedostatek schopnosti milovat nebo navazovat blízké vztahy. Bývají také extrémně egoističtí a nepoučitelní. Otestujte se pomocí testu, který vám pomůže získat určitou představu o tom, zda můžete mít psychopatické sklony.

Psychopatie budí hrůzu

Rysy psychopatie, stejně jako její dopady na společnost jako celek, stále vzbuzují u lidí strach, ale zároveň vyvolávají zájem. Je to tím, že mezi psychopatické osobnosti se většinou řadí sérioví vrazi, násilníci a další osoby, které svým amorálním chováním budí pozornost u ostatních. Psychopatie je neuropsychiatrická porucha, která je částečně podmíněna genetickými vlivy, ale svou roli pochopitelně hraje i prostředí, ve kterém člověk vyrůstá. Člověk s psychopatickými rysy má většinou amorální a antisociální chování, nedokáže navazovat hluboké vztahy a postrádá empatii. Bývá také extrémně egocentrický a často má sklony k násilí.

Otestujte se v našem kvízu

Mohlo by se vám líbit

Zjistěte, jaký bude lednový pátek 13. podle numerologie

Pátek 13. u mnohých vzbuzuje obavy. Někteří jen lehce zpozorní, jiní nad ním s pousmáním mávnou rukou. Ať tak, nebo jinak, tento lednový den bude v mnohém výjimečný. Přečtěte si, pro co bude vhodný, a na co byste si měli dát pozor.
svetzeny.cz

Test, který vám napoví

Tento test je navržen tak, aby vám pomohl získat určitou představu o tom, zda můžete být psychopat nebo sociopat, neslouží však jako diagnostický nástroj. Účelem tohoto testu tedy není stanovit, zda jste doopravdy psychopat, ale pouze určit, zda se u vás objevují některé psychopatické sklony. Pokud jste odpovídali pravdivě a jste z výsledku znepokojeni, můžete se zeptat na názor svých blízkých nebo navštívit odborníka.

Povolání, kde se objevuje největší množství psychopatů

Britský psycholog Kevin Dutton vypracoval ve své knize Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů žebříček deseti povolání, kde je koncentrace psychopatů nejvyšší. Pracujete na pozici níže uvedené? To pravdpodobně nějakého psychopata znát rozhodně budete. 

1. Výkonný ředitel
2. Právník/advokát
3. Televizní či rozhlasový moderátor
4. Obchodní zástupce
5. Lékař
6. Novinář
7. Policista
8. Duchovní
9. Kuchař
10. Státní zaměstnanec

Zdroj článku