Přejít k hlavnímu obsahu

Numerologie: Blíží se magický pátek 13. V podvečer se mějte obzvláště na pozoru

Pátek 13. u mnohých vzbuzuje obavy. Někteří jen lehce zpozorní, jiní nad ním s pousmáním mávnou rukou. Ať tak, nebo jinak, tento lednový den bude v mnohém výjimečný. Přečtěte si, pro co bude vhodný, a na co byste si měli dát pozor.

Nejrůznější pověry provázejí lidstvo od nepaměti. Některé se liší stát od státu, jiné boří hranice a jsou rozšířené po celé zeměkoulí. Do druhé skupiny patří i pátek 13., kterého se obávají lidé v mnoha částech planety Země. Za vznikem pověry s velkou pravděpodobností stojí zatýkání a popravování templářů napříč Evropou, které bylo zahájeno v říjnu 1307, právě v pátek 13. Tomu předcházela ještě jiná nešťastná událost, kdy v pátek 13. listopadu v roce 1002 nařídil anglický král Ethelred II. popravu všech Dánů žijících v Anglii jako reakci na dánské nájezdy.

Proč se bojíme třináctky?

Lidé se někdy obávají už jen samotné číslice 13. Souvislost s tím má kromě výše uvedeného nejspíš také příběh o Ježíšově poslední večeři, kdy za stolem sedělo třináct apoštolů, z nichž ten poslední (třináctý) byl zrádce Jidáš. V tarotu náleží třináctce karta Smrt, což platí napříč výkladovými balíčky. Výjimkou není ani specifický Crowleyho tarot nebo Osho zenový tarot (tady číslu 13 náleží karta Transformace, což je v tarotovém významu totéž co Smrt).

Otestujte se: Jediný pohled na obrázek určí, jak vysoká je vaše emoční inteligence

Inteligence není jen o logickém uvažování nebo mazanosti. Existuje hned několik druhů inteligence a v současné době se často mluví i o novém typu: emoční inteligenci. Emoce jsou součástí každého člověka a často definují celou osobnost. Emoční inteligence je schopnost jednotlivce porozumět pocitům druhého člověka. Otestujte tu svoji pomocí jediného obrázku, který vám napoví, jaká je ta vaše.
svetzeny.cz

Jaký bude konkrétně pátek 13. ledna 2023?

Podíváme-li se na pátek 13. ledna 2023 z pohledu numerologie, pak půjde o den s rozporuplnou energií, kdy bude třeba mít se na pozoru. Číslem dne je stres milující trojka, která se ráda předvádí a v mnohém až nepřiměřeně riskuje. Její energie pak ovlivní všechna ostatní čísla a číselné kombinace, které v rozpočtu dne vzniknou. To bude mít vliv také na naše myšlení a jednání.

0 – 6 hodin

Je to doba, kdy většina z nás spí. Pokud ale z nějakého důvodu budete vzhůru, může vás to lákat k neuváženým a zbytečně riskantním činům. Potřeba blýsknout se a dokázat, že „na to“ máte, vás ale dokáže zavést do nebezpečných situací. Pozorní buďte také v souvislosti s penězi a zbytečně neutrácejte. Nehrajte si na to, čím nejste, a snažte se za všech okolností udržet v rovnováze. Nebude to jednoduchý úkol, trocha rozvahy vám ale přece jenom zůstane.

6 – 12 hodin

Dopoledne bude přát emocím, lásce a nejrůznějším touhám. Pocítíte větší potřebu být s partnerem a svými blízkými v intenzivnějším kontaktu. Výborně vám bude fungovat intuice a vyniknou vaše diplomatické schopnosti. Budete si všímat detailů, ze kterých můžete později něco vytěžit; jednejte ale férově. Pozor si dejte na ego, především mezi devátou a půl jedenáctou dopoledne pocítíte tendence jednat arogantně.

Magický den roku 2023: Oslavte požitek a úžas, které jsou spojeny s magií a iluzemi

Slyšeli jste někdy o Národním magickém dnu? Jedná se o den, který každoročně završuje Národní magický týden v USA a oslavuje slavného kouzelníka Harryho Houdiniho. Magie je bezpochyby jedním z nejstarších divadelních umění na světě a v průběhu let se stala součástí zábavního průmyslu. Přečtěte si, kdy a jak můžete Národní magický den oslavit.
svetzeny.cz

12 – 18 hodin

Odpoledním tématem budou zejména vztahy a potkat můžete i někoho pro vás hodně důležitého. Buďte pozorní sami k sobě, vnímejte řeč svého těla. Ke slovu se dostane psychosomatika, proto si všímejte, jak se v kontaktu s druhými lidmi cítíte. Tělo vám ledasco napoví. V každém případě na sebe ani na ostatní netlačte a buďte co nejvíc v klidu. Velmi opatrní pak buďte v době od půl páté do šesti večer, zvlášť pozor si dejte na silnicích. Právě v této době se může předvést pátek 13. ve svém obávaném světle, proto neriskujte a buďte velmi obezřetní.

18 – 24 hodin

Energie večera a noci pátku 13. bude podobná té časně ranní. Pokračujte ve větší opatrnosti a zapomeňte na jakýkoli risk. Dejte na první pocit a nenechte se do ničeho pochybného vtáhnout. Bude vás to ale lákat, proto se snažte udržet co nejvíc na uzdě. Tělo vám může opět skvěle napovědět, nebuďte tedy k sobě hluší a pozorujte své pocity. Můžete potkat i lásku, pokud jemnou energii času mezi půl osmou a devátou večerní nepřebijete touhou hloupě se předvádět.

Zdroj článku