Promotion
Promotion
Promotion

Pozitivní myšlení vyhrává. Objevte jeho sílu a naučte se ho používat

Promotion
Promotion

Stereotyp do pozitivního myšlení nepatří

Žena, která se pohybuje ve světě stereotypu, že „blondýnky jsou hloupé“, bude pravděpodobně vykazovat horší pracovní výsledky než ta, které se bude týkat stereotyp „ženy severského typu jsou nadprůměrně inteligentní“.

Šíření pozitivních zpráv = pozitivní myšlení

Podle nejnovějších výzkumů rovněž starší lidé vystavení pozitivním stereotypům spojeným se stářím vykazují lepší fyzický stav. Tým výzkumníků vedený psycholožkou Beccou Levyovou z Yale School of Public Health využil novou intervenční metodou ke zjištění, zda vystavení se pozitivním stereotypům spojeným se stářím může zmírnit negativní stereotypy spojené se stářím a jejich efekty v průběhu času, což by vedlo ke zlepšení zdraví dotazovaných seniorů. Výsledky prokázaly, že šíření pozitivních zpráv o stáří má na lidi jedinečný efekt. Dokonce se může zlepšit jejich fyzický stav, jako například koordinace pohybů a rovnováha. Tato zkušenost navíc posílila pozitivní stereotypy účastníků výzkumu spojeného s pozitivním vnímáním stáří, zatímco oslabila negativní stereotypy a negativní vnímání stáří. Prostě stačí často vyhlásit, že stáří je příjemná etapa lidského života a není proč se ho bát, abychom budoucnost viděli v růžových barvách.

Síla mysli je v pozitivním myšlení základem

Obdobný výzkum o síle pozitivního myšlení byl proveden také na skupině Asioameričanů. Ti začali být výrazně lepší v matematice poté, co jim bylo sděleno, že tato etnická skupina je obecně nejlepší v počítání.

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Svět Ženy 8/2021
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion