Udělejte dobrý skutek a povzbuďte někoho ve svém okolí
svetzeny.cz
O síle pozitivního myšlení slýcháme ze všech stran. Není proto divu, že lidé vystavení pozitivním stereotypům jsou mnohem šťastnější než ti, kterých se týkají stereotypy negativní. Je to velmi jednoduché! Klíč ke šťastnější mysli máme všichni tak blízko, že to vypadá, jako bychom se ho báli vzít.
Žena, která se pohybuje ve světě stereotypu, že „blondýnky jsou hloupé“, bude pravděpodobně vykazovat horší pracovní výsledky než ta, které se bude týkat stereotyp „ženy severského typu jsou nadprůměrně inteligentní“.
Podle nejnovějších výzkumů rovněž starší lidé vystavení pozitivním stereotypům spojeným se stářím vykazují lepší fyzický stav. Tým výzkumníků vedený psycholožkou Beccou Levyovou z Yale School of Public Health využil novou intervenční metodou ke zjištění, zda vystavení se pozitivním stereotypům spojeným se stářím může zmírnit negativní stereotypy spojené se stářím a jejich efekty v průběhu času, což by vedlo ke zlepšení zdraví dotazovaných seniorů. Výsledky prokázaly, že šíření pozitivních zpráv o stáří má na lidi jedinečný efekt. Dokonce se může zlepšit jejich fyzický stav, jako například koordinace pohybů a rovnováha. Tato zkušenost navíc posílila pozitivní stereotypy účastníků výzkumu spojeného s pozitivním vnímáním stáří, zatímco oslabila negativní stereotypy a negativní vnímání stáří. Prostě stačí často vyhlásit, že stáří je příjemná etapa lidského života a není proč se ho bát, abychom budoucnost viděli v růžových barvách.
Obdobný výzkum o síle pozitivního myšlení byl proveden také na skupině Asioameričanů. Ti začali být výrazně lepší v matematice poté, co jim bylo sděleno, že tato etnická skupina je obecně nejlepší v počítání.