Přejít k hlavnímu obsahu

Tereza Ramba si kvůli roli vyholila hlavu. Dokonalá proměna krásky v alkoholickou trosku

Drsný příběh si žádá drsné podmínky. Tereza Ramba (33) shodila své pověstné háro a kvůli roli alkoholičky si vyholila hlavu. Do své postavy tak dala naprosto vše a přiznává, že to pro ni bylo jedno z nejtěžších natáčení.

Ve většině případech si herci nechávají na míru dělat různé paruky, příčesky nebo pleš. Tereza se ale do své role natolik vžila, že si nechala vyholit část vlasů na straně a dlouhé kadeře zkrátit na mikádo.

Přituhuje

Film Zápisník alkoholičky podle knižního bestselleru nebude žádná červená knihovna, ale drsná realita vyprávějící příběh maminky, jež během mateřské propadne těžké závislosti. ‚‚Přituhuje,” napsala Tereze jednoduše ke snímku z natáčení. Více slov ani nebylo třeba… Na fotce stojí herečka před zrcadlem v koupelně a v umyvadle jsou ustřižené kusy vlasů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Cítím vděk

Celkový dojem o drsném natáčení pak jen dotváří snímek z poslední klapky, kde je vidět Terezina vyholená část hlavy. ‚‚Zatím to vůbec nedokážu nijak popsat. Cítím jenom vděk a strašně lásky!” svěřila Ramba, pro kterou se jednalo o jednu z nejnáročnějších rolí její bohaté kariéry. Už jen proto, že sama je maminkou tříletého Mikoláše a roční Miry.


 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Psychosomatická terapie

Jak moc byla Terezina postava zátěží také na psychiku svědčí i fakt, že se na roli hodně dlouho připravovala. ‚‚Trvalo to zhruba dva, tři měsíce. Hodně jsem to probírala s režisérem Danem Svátkem a začala jsem chodit na psychosomatickou terapii,“ popsala herečka v pořadu Blízká setkání a přiznala, že si celý štáb musel dát v průběhu natáčení delší pauzu, aby si od tak těžkého tématu na chvilku všichni oddechli.

‚‚Alkoholička” Tereza Ramba o náročném natáčení nového filmu: ‚‚Skoro jsem se pozvracela!”

Když dostala Tereza Ramba (33) nabídku na novou roli ve filmu Zápisník alkoholičky, původně ji chtěla odmítnout. Aby také ne, když se během čtení scénáře s nelehkým tématem málem pozvracela a ke kývnutí na drsnou postavu museli herečku přesvědčit až její nejbližší.
svetzeny.cz

Jak se celé dílo povedlo se dozvíme až v příštím roce. Už teď se ale o filmu mluví, jako o žhavém želízku v ohni v boji o Českého lva. A Tereza je pro mnoho fanoušků jasnou jedničkou na ocenění herečka v hlavní roli.

Zdroj článku