Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit kocoviny? Víme, co pomůže

Vzbudili jste se po oslavě silvestra s třeštící hlavou a žaludek protestuje proti včerejšímu pití alkoholu? Máme pro vás pár tipů, jak kocovinu zkrotit.

Ovlivnit jaký bude váš stav následující den můžete ještě během párty. Stačí alkohol prokládat obyčejnou vodou či minerálkou. Na to je potřeba myslet ještě předtím, než se oddáte alkoholu. Vhodné taky je nepít nalačno, ale to už určitě víte. Pokud máte během oslavy k dispozici i jídlo, nepohrdněte masem, zeleninou a pečivem, díky čemuž se vaše tělo lépe vypořádá se vstřebáním alkoholu. Podpůrně působí také chilli paprička a pomůže i vitamin C, pokud jej zvládnete doplnit před akcí. 

Alkohol kocovinu nevyléčí

Určitě už jste slyšeli, že nejlepší na kocovinu je dát si další pivo či jiný druh alkoholu. Tak to určitě neplatí! Stejně tak vám na bolehlav nepomůže káva, která už tak dehydratovaný organismus ještě víc odvodní. Naopak sáhněte po jablečném nebo brusinkovém džusu, dejte si silný vývar. Jako první pomoc mohou posloužit i na draslík bohaté banány a jablečný či hruškový kompot. Pokud to váš žaludek snese, zkuste polévku s masem a nudlemi nebo vajíčka. Ta díky aminokyselině cysteinu pomáhají odbourat z těla toxiny. Jestliže se na to budete cítit, rychlejšímu odbourání zbytků alkoholu prospěje i novoroční procházka na čerstvém vzduchu.