Přejít k hlavnímu obsahu

Bolesti hlavy se můžete zbavit už za 5 minut, aniž byste si vzali prášky: Pomoci vám může akupresura a další způsoby

Info ikona
Bolest hlavy

Bolest hlavy je velice nepříjemná bolest, která vás v krajním případě může zcela vyřadit z běžného fungování. Jsou různé druhy bolesti hlavy a s některými si bohužel bez prášku nebo dokonce lékařské pomoci neporadíte, nejčastější krátkodobé bolesti hlavy však můžete vyřešit i sami a bez pilulky! Zkuste následující tipy a můžete se bolesti hlavy zbavit již do pěti minut.

Info ikona
Pitný režim

Elektrolyty

Bolest hlavy může signalizovat, že vašemu tělu dochází elektrolyty. Pak není nic jednoduššího, než vypít trochu vody a dát si k svačině banán, který obsahuje mnoho tělu prospěšných látek. Vaše tělo obzvlášť ztrácí elektrolyty a tekutiny, když se potíte. Proto si dejte pozor při cvičení, abyste dodržovali pitný režim a nedocházelo k dehydrataci organismu.

Akupresura

Na vaší hlavě i těle jsou určité tlakové body, které vám mohou pomoci zbavit se bolesti hlavy, pokud je budete po dobu 30 sekund až jedné minuty masírovat. Existuje hned šest tlakových bodů:

  • Yintang - tlakový bod mezi obočím, kde se nachází vaše „třetí oko“
  • Zan Zhu - dva tlakové body na začátku vašeho obočí
  • Yingxiang - dva tlakové body u obou nosních dírek v linii s očima
  • Tian Zhu - dva tlakové body v zadní části hlavy tam, kde začíná vaše páteř a vlasová linie
  • Shuai Gu - dva tlakové body poblíž vašich spánků asi centimetr přímo nad ušima
  • He Gu - tlakový bod mezi palcem a ukazováčkem vaší ruky

Kolik hodin spánku doopravdy potřebujete podle vašeho věku, abyste nedevastovali vaše tělo

svetzeny.cz

Info ikona
Studený obklad

Teplé nebo studené obklady

Je známo, že studené obklady na hlavu pomáhají při migrénách. Lidé k léčbě migrén používají ledové obklady již 150 let. Navíc studie z roku 2013 odhalila, že přiložení studeného obkladu na krk pomáhá při nástupu migrény a snižuje bolest. Při aplikaci studeného či ledového obkladu jej vždy zabalte do tenké látky, aby nedošlo k poškození pokožky. Obklad můžete umístit tam, kde je největší zdroj bolesti. Pokud je bolest hlavy zapříčiněná ztuhlou páteří, pomůže naopak teplý obklad, který pomůže snížit napětí.

Trocha kofeinu

Pokud patříte mezi milovníky kávy či kofeinových nápojů, může bolest hlavy nastoupit při nedostatku kofeinu. Možná tak budete muset svému tělu trochu kofeinu dopřát, aby bolest zmizela. Pokud se tak stane, měli byste omezit množství přijímaného kofeinu, jelikož je bolest hlavy při jeho nedostatku jasnou známkou závislosti.

Jak uzdravit svou psychiku v dnešní uspěchané době? Vyzkoušejte japonskou lesní terapii, jejíž účinky byly prokázány vědeckými studiemi

svetzeny.cz

Info ikona
Zázvorový čaj

Zázvor

Jedna ze studií ukazuje, že konzumace zázvoru může skutečně pomoci zmírnit bolesti hlavy při migréně. Můžete si jej vychutnat třeba v čaji, ale k dostání jsou i zázvorové pilulky či bonbóny. Jako příjemný bonus vám navíc zklidní zažívání a obsahuje vysoké množství vitamínů.

Čerstvý vzduch

Někdy může na bolest hlavy pomoct i obyčejný čerstvý vzduch. Bolest hlavy totiž bývá často způsobena i tím, že jste v nevětrané místnosti či se nacházíte na místě, kde je příliš mnoho pachů či vůní. Dejte pozor na některé vonné svíčky, tyčinky atp., které bývají častou příčinou bolesti hlavy. Pokud vás začne bolet hlava, přestaňte s jakoukoliv aromaterapií a otevřete okno, nebo se jděte projít na čerstvý vzduch.

Elixír mládí: Zařaďte do jídelníčku ořechy, listovou zeleninu a další potraviny, díky kterým se dle vědeckých studií lze dožít i 100 let

svetzeny.cz