Přejít k hlavnímu obsahu

Průšvihář Martin Fenin: Zářnou fotbalovou kariéru utopil v alkoholu, nakonec skončil na tři měsíce v léčebně

Obrovský talent, který měl skvěle přečtenou hru na hřišti a věděl, kam běžet pro přihrávku. Takový byl Martin Fenin (37) jako fotbalista, jemuž byla předpovídána zářná budoucnost na zeleném trávníku. Bohužel rychle vylétl na vrchol a úspěchy mohutně zapíjel po mejdanech. Pár alkoholových excesů ho stálo kariéru, a když už to alespoň navenek vypadalo, že se ze všeho dostal, přišel pád na úplné dno.

Do světa velkého fotbalu se Martin dostal v pouhých šestnácti letech, když byl „vytažen” do prvoligových Teplic. Mladý bažant si nejprve prošel lehkým zácvikem od starších spoluhráčů, ale brzy si získal jejich respekt. Nešlo si nevšimnout, jak s přehledem zapadl do týmu a pomáhal dirigovat hru. Vycházející hvězda Fenin začala stoupat vzhůru.

O talentovaného mladíka se začaly prát evropské kluby

Mimo úspěchy v první lize se Martin vyšvihl svými výkony na Mistrovství světa do dvaceti let v roce 2007. Český tým se dostal až do finále, kde sice nakonec podlehl Argentině 1:2, ale náš gól dal právě Fenin. Od té doby se o talentovaného mladíka začaly zajímat také evropské kluby. Nabídky přicházely z věhlasné Anglie, ale Martin se nakonec rozhodl pro Frankfurt. Sázel jeden gól za druhým, dostal se také do dospělé reprezentace a především začal pořádně divočit. První větší incident, kde figurovalo jeho jméno, se odehrál ve známém baru Kozička. Sportovci si sem chodí vyhodit z kopýtka a samozřejmě nechybí slečny, které se touží dostat za každou cenu na titulku bulvárních plátků a plazí se po fotbalistech či hokejistech jak po liáně. 

Martina provázel průšvih za průšvihem

Kupodivu žádnou zlatokopku neměl Martin na krku, ale seděla mu tam pěkná „opice”. Fotbalista se pořádně opil a pak se před barem porval. Paparazzi měli žně a druhý den všichni viděli, jak vypadá rozparáděná hvězda nároďáku. Další průšvih na sebe nenechal dlouho čekat. Po návratu do Německa se podařilo Martinovi podpálit byt i část střechy. Grilování v luxusním apartmánu tak vyšlo Fenina pěkně draho - škoda se odhadla na 100 tisíc eur. V Německu pak ještě později vypadl z okna hotelového pokoje a poležel si v nemocnici s krvácením do mozku. Kariéra začala hodně rychle uvadat, zranění přibývala a neúspěchy začal Martin splachovat hektolitry alkoholu. K různým přešlapům, jež si fotbalista ani nepamatuje, se přidalo také sexuální napadení, jež nebylo vážné, tak to prezentovala oběť. „Byla to tlustá ženská a řekl jsem jí, že by měla jít pro permici do fitka, a ne čekat o půl druhé v noci na hamburger,“ řekl Martin zcela upřímně webu Expres.cz a vesele si pokračoval v propařených nocích.

Mohlo by se vám líbit

Život s princem Pavlem Trávníčkem nebyl vždy pohádkou: Po požití alkoholu se herec údajně měnil v jiného člověka

Snad každá žena se po shlédnutí Třech oříšků pro Popelku chtěla stát na chvíli princeznou, které by Pavel Trávníček (73) nasadil střevíček. Herec měl však dříve nehezké démony a ženy po jeho boku si spíš procházely peklem, než vysněnou pohádkou. Jakmile si princ trochu více přihnul, proměnil se v běsnícího agresora.
svetzeny.cz

Rodinná idylka netrvala dlouho

Vypadalo to, že rozjetého fotbalistu nedokáže žádná žena zkrotit. Až přišla na scénu policistka Beata. Kvůli ní začal rebel sekat latinu. Tehdy žili v Řeporyjích, kde Martin hrál také fotbal. A vše bylo zalité sluncem. Z krásné brunetky se stala paní Feninová a krátce po svatbě porodila holčičku Miu. Martin chtěl světu dokázat, že je zpět v plné síle. Fotbalový míč vyměnil za rukavice na MMA a poctivě trénoval na domluvený zápas. „Bude to taková satisfakce a důkaz, že to nebyl jen výkřik do tmy. Když to dotáhnu do konce, v kleci se porvu, tak každý bude muset říct klobouk dolů. Chci ukázat, že se ve mně mýlili,“ prohlásil Fenin odhodlaně a chvíli to opravdu vypadalo na idylický rodinný život, ale démon alkohol začal opět úřadovat. 

Opilecké válení v garážích a před domem

Fotbalista řádil snad více než zamlada a doma to s ním bylo k nevydržení. V srpnu loňského roku se Beata i s dvouletou dcerkou od Martina odstěhovala a jeho pití nabralo ještě na větší síle. Byl postrachem nejen pro ostatní návštěvníky divokých party, ale také pro sousedy v domě. „Fenin je často opilý, párkrát ležel i před domem. Občas přespává ve svém černém mercedesu ve společných garážích, bohužel se pak u jeho auta objevují zvratky a fekálie,“ řekli obyvatelé bytovek v pražských Stodůlkách deníku Blesk s tím, že s fotbalistou pod vlivem není absolutně možné mluvit. Samotný Martin se takovým řečem jen vysmál a dál se propadal až na samotné dno.

Kamarádi „dokopali” Martina na tři měsíce do léčebny

Když už nebylo kam více klesnout a Fenin nezvládal ukočírovat sám sebe, zasáhli kamarádi z reprezentace. Tomáš Ujfaluši s Milanem Barošem „dokopali” svého parťáka do léčebny. „Po třech měsících odcházím z protialkoholní léčebny v Červeném Dvoře, která pro mě byla od začátku roku přechodným domovem,” napsal Martin na sociálních sítích, že to byl pro něho osobní Survivor, kdy si potřeboval vyčistit hlavu a určit priority. Tou největší je pro něho samozřejmě malá dcerka, pro kterou chce být nejlepší táta na světě. „Rád bych poděkoval svým kamarádům, Milanovi Barošovi a Tomáši Ujfalušimu, kteří mi pomohli pochopit, že vyhledat odbornou pomoc nemusí být ostuda a celou dobu při mně stáli!” dodal Martin, který tak má za zády velkou podporu.

Snad už je bývalá fotbalová hvězda ze všech svých průšvihů a alkoholových excesů poučena. Samozřejmě od konce léčby utekly pouhé dva měsíce, takže jen čas ukáže, jestli to tentokrát myslí vážně. O svou milovanou Beatu tak musí Martin ještě pořádně zabojovat.
 

Víte, kteří další hoši z bývalé reprezentace si vychutnával bouřlivé mejdany a jejich ženy by zasloužily svatozář? 
 

Prohýřené noci se Martinovi vepsaly do tváře
Zdroj článku