Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá fotbalový idol Patrik Berger: Na génia s kopačkami útočila šílená fanynka, jeho srdce však bije třicet let jen pro jednu ženu

Mezi sportovci s kopačkami na nohou je Patrik Berger (50) tak trochu černou ovcí, ale v dobrém slova smyslu. Nikdy nevyužil své slávy, aby dostal ženy do postele a neměl potřebu se opíjet do bezvědomí. Přestože byl velkým idolem a stály se na něho fronty, je už třicet let věrný své manželce, se kterou má snový vztah. S věkem Patrik zraje jako víno a rozhodně stojí stále za hřích.

Když se řekne jeho jméno, všem se vybaví dlouhovlasý mladík, jenž na hřišti krotil své háro čelenkou a převáděl kouzla s fotbalovým míčem. Dlouhé vlasy jsou už dávno pryč, ale Patrikovo charisma nikoliv. A vypadá snad ještě lépe. Jak mu sluší prošedivělé skráně a kdo si získal jeho srdce, se můžete podívat v naší galerii.

Berger to s levačkou uměl

Talent kopat do míče měl Patrik od boha. Podle svých slov nijak netaktizoval, prostě věděl, že když dostane míč na levačku, musí pálit. „Netuším, čím to bylo, ale jen jsem se podíval, kam míč letí, a pocit, jak jsem ho nakopnul, mě uklidňoval,“ uvedl v pořadu Bez frází s tím, že pravačku měl prkennou. Nicméně jeho góly dostaly Patrika do reprezentace a na svém kontě má také různá individuální ocenění. Bohužel v pouhých sedmadvaceti letech se musel s reprezentací rozloučit. Vleklá zranění kolenou vyřadila Bergera z provozu a lékař mu dal jasně najevo, že pokud chce ještě pokračovat v kariéře, měl by na dres se lvem na hrudi zapomenout a věnovat se pouze svému chlebodárci, čímž byl věhlasný Liverpool.

Šílená fanynka začala napadat Patrikovu rodinu

Pohledný fotbalista měl mnoho fanynek a dopisy, které od nich chodily, přehazoval vidlemi. Občas na něho společně s milostným psaním vypadla podprsenka či kalhotky, ale s jednou urputnou dámou si zažil i nepříjemné chvilky. Dokud posílala jen fotky, bral to Patrik v pohodě, i když postupně začala přitvrzovat a došlo také nahé snímky. Slečna si však Bergera vysnila a nedala mu pokoj. „Jakmile jsem se v nějakém rozhovoru zmínil o svých dětech a rodině, ona je začala ve svých psaních napadat. Dost sprostě,” svěřil Patrik, jenž to nakonec vyřešil přes tiskového mluvčího a vypisování byl naštěstí konec. 

Mohlo by se vám líbit

Bývalí fotbalisté mají doma pořádné kočky: Brankář Čech žije se svou láskou ze střední, Kováč si hýčká žhavou missku

Nepsané pravidlo, že úspěšní sportovci randí s modelkami či misskami, platí také ve fotbale. Bývalí reprezentanti mají po boku krásné dámy, které s nimi dokázaly zvládnout i bouřlivá období. Výjimkou je však legendární brankář Petr Čech (42), jenž si svou manželku vybral už na střední škole. Jak vypadají ženy, které ulovily kdysi hvězdné fotbalisty?
svetzeny.cz

Rodina je pro fotbalovou legendou nejdůležitější

Nikdy nebyl na nějaké zbytečné aférky, které by jen ublížily jeho ženě. Vždy byl fixovaný na rodinu a je tomu tak dosud. „Manželku jsem si vzal už v jednadvaceti, a ačkoliv dnes vidím, že jsem při svatbě vypadal na patnáct a nevěděl jsem toho moc o světě, nikdy nebyl důvod litovat. Potkal jsem tu pravou. Vždycky mi vyhovovalo zaklapnout dveře na stadionu a jet domů za ženou a dětmi,” uvedla legenda našeho fotbalu, od níž by se mladé hvězdičky zeleného trávníku mohly hodně co učit. 

Jedna žena a dvě děti

Letos s krásnou ženou oslavil třicet let od uzavření sňatku a sympatická Jarku mu stála vždy věrně po boku. V dobrém i zlém, když se Patrikovi nedařilo, byla blondýnka oporou, kterou v tu chvíli potřeboval. Společně vychovali dceru Valentýnu a syna Patrika. Dospělá žena podědila jen to nejlepší z obou rodičů a z fleku by se mohla procházet na přehlídkových molech. U Patrika juniora nepadlo jablko daleko od stromu a, stejně jako kdysi táta, běhá na trávníku za míčem. Bergrovi tak žijí poklidným životem na hony daleko od pozornosti médií a Patrik se věnuje svým koníčkům - golfu, rybaření a samozřejmě rodině. 

Patrik Berger je světlou výjimkou mezi našimi fotbalisty. Jeho pravým opakem je Martin Fenin. Věděli jste, že kdysi vycházející hvězda zeleného trávníků skončila na tři měsíce v protialkoholní léčebně?

Patrik Berger je vyhlášeným fešákem a gentlemanem
Zdroj článku