Přejít k hlavnímu obsahu

Skandální život herečky Marlene Dietrich: V posteli měla půlku Hollywoodu, s aférkami se svěřovala manželovi i dceři

Marlene se narodila do rodiny pruského důstojníka 27. prosince 1901 v Berlíně jako Marie Magdalene Dietrich. Pro svou hereckou kariéru si zvolila pseudonym Marlene Dietrich, pod kterým ji zná svět dodnes. Jedna z nejkrásnějších žen první poloviny 20.století se zapsala do povědomí lidí nejen jako skvělá herečka, ale také sex symbol a femme fatale stříbrného plátna, které leželi muži u nohou. Užívala si život a vše, co jí nabízel a nevyhnula se tím ani různým skandálům.

Už jen názvy některých jejích filmů mluví za vše. Plavovlasá Venuše, Šarlatová císařovna, Modrý Anděl a možná nejvíc ze všech: Ďábel je žena. Dietrichová si na plátně i na červeném koberci pěstovala image ledové královny, ale v zákulisí byla samý oheň a vášeň. Byla dokonalou femme fatale. Své vášnivé románky s muži i ženami především z uměleckých kruhů se sice snažila před veřejností skrývat, přesto pozornosti úplně neunikly.

Zajímavá svědectví odhalila kniha Moje matka Marlene Dietrichová, kterou po její smrti v roce 1992 vydala její jediná dcera Maria Riva (vyšla v nakladatelství Ikar). Mimo jiné dává nahlédnout do „červeného deníku“, který si Marlene už od dětství vedla.

Marlene Dietrich přišla o panenství s učitelem hudby

Marlenin život poznamenala smrt otce, který padl v 1. světové válce. Pro celou rodinu byl velkou autoritou a i když se matka znovu vdala, její partner ho ve výchově dcer nenahradil. Marlene si začala dělat, co chtěla a brzy se projevila její touha po lásce, romantice a vášni. Do svého deníčku si v září 1919 zapsala: „Tolik se o sobotách a nedělích líbám, že mi to stačí na celý týden. Měla bych se stydět.“ Dietrichová navštěvovala berlínské bary a kabarety (včetně těch pro gaye) a prostředí v nich ji očividně bavilo.

Chtěl by vás mít doma každý muž? Vyplňte jednoduchý test a zjistěte, jaká jste milenka

Patříte k těm náruživějším ženám, které si milostné hrátky užívají, nebo vám tyto aktivity moc neříkají a raději byste, aby děti nosil čáp? Zkuste si vyplnit jen tak pro zábavu náš test.
svetzeny.cz

Co si umanula, za tím dokázala tvrdě jít. Původně chtěla být Marlene houslistkou a byla schopná cvičit dlouhé hodiny denně. Hodiny houslí brala u berlínského profesora Reitze, kterého její zdánlivá nedostupnost, přitažlivost a zvláštní kouzlo doslova očarovaly. Přitažlivost byla vzájemná a Marlene s profesorem Reitzem brzy přišla o panenství. Jak se později svěřila své dceři, nebyl to zážitek nijak krásný a přinesl jí spíše zklamání. Kariéru houslistky jí brzy přeťaly zdravotní komplikace rukou a Marlene se vydala na hereckou dráhu.

Jako umělkyně vystupovala do té doby pouze v kabaretech, a to nejčastěji v pánském smokingu a cylindru. Nechyběla ani cigareta. Byla si dobře vědoma toho, jak sexy přitažlivé to pro muže je. Jejich pozornost milovala.

Dietrichová jako vdaná paní. Věrnost jí nic neříkala

Marlene bylo pouhých 22 let, když se z kraje roku 1924 seznámila s asistentem režie Rudolfem Sieberem a provdala se za něj. K jejímu rozhodnutí přispělo i to, že byla těhotná a dítě si přála. V prosinci téhož roku porodila holčičku, které dala jméno Maria. Splnila si svoji touhu po rodině, ale spořádanou ženuškou v domácnosti se nestala. Ve chvíli, kdy zjistila, že je těhotná, skončil mezi manželi intimní život.

Návštěva v pařížském swingers klubu: V Les Chandelles si splníte všechny své lechtivé fantazie

Jakmile vstoupíte do podzemí Les Chandelles, ocitnete se v jiném světě. Lehce osvětlené místnosti v labyrintu chodeb vyzývají k těm nejtajnějším postelovým hrátkám. Atmosféra swingers klubu vás naprosto pohltí a ostych rychle opadne. Můžete se oddat intimnostem se svým partnerem, experimentovat s cizími, nebo se jen dívat.
svetzeny.cz

V roce 1929 dostala tato blonďatá kráska s tajemným výrazem a hlubokým hlasem roli zpěvačky Loly ve filmu Modrý Anděl, kterou se zapsala do povědomí německého publika. Odtud pak byl už jen krůček k Hollywoodu. Film režíroval rakouský režisér Josef von Sternberg, který ji nabídl spolupráci s hollywoodským studiem Paramount Pictures. Během několika let spolu natočili dalších šest filmů. Za snímek Maroko získala Dietrichová nominaci na Oscara.

S ženatým Sternbergem se sblížili i intimně a jako milenci žili několik let. Referovala o tom samozřejmě i svému manželovi a nezamlčela ani další své milostné avantýry. Její postelí postupně prošla dlouhá řada mužů, ale i žen. Ze slavných jmen to byl například Erich Maria Remarque, John Gilbert, William Saroyan, Frank Sinatra, Garry Cooper, Kirk Douglas, Marlon Brando, Edith Piaf, Mercedes de Agostová nebo Judy Garland. Tím ale výčet zdaleka nekončí.   

Info ikona
Marlene Dietrich

Láska s Jeanem Gabinem nebo Chrisem ze Sedmi statečných

Veřejnosti neunikl její několika letý poměr s francouzským hercem Jeanem Gabinem, do kterého se Marlene zamilovala poté, co opustila Remarqua. Vášnivý vztah se stal jednou z nejslavnějších afér 40. let minulého století a trval 7 let. Pak se Marlene zamilovala do holohlavého herce Yula Brynnera, kterého u nás mimo jiné proslavila role Chrise ve snímku Sedm statečných. Láska vydržela čtyři roky a Marlene se bez Yulova vědomí dokonce pokoušela otěhotnět. „Když se mi se svým ‚tajným plánem‘ svěřila, vyslechla jsem ji a raději jí ani nepřipomínala, že ve věku, kdy jí do padesátky chybělo pár měsíců, by to nemuselo být tak snadné,“ píše v knize Moje Matka Marlene Dietrichová její dcera.

Milence měla Marlene Dietrich i po šedesátce

Marlene nepolevila ve svém životním stylu ani po překročení šedesátky. Filmových rolí sice ubývalo, milenců bylo ale stále dost. V té době si užívala s J.F. Kennedym nebo s výrazně mladším zpěvákem Eddie Fisherem. Tehdy se už ale hlásily zdravotní problémy.

Blonďatá diva se už věnovala jen kabaretu a divadlu a pracovala výrazně méně než dřív. V roce 1979 ve svém pařížském bytě upadla a utrpěla komplikovanou zlomeninu nad kyčelním kloubem. Od té chvíle se uzavřela před světem a prakticky nevstala z postele. Zemřela 6. května 1992 a je pochována v Berlíně.

Marlene Dietrichová
Zdroj článku