Přejít k hlavnímu obsahu

Twiggy: Takhle dnes žije ikona 60. let. Kdysi nejslavnější modelku světa byste na ulici nepoznali

Legendární Twiggy (73) vtrhla v 60. letech do módního světa a svým vzhledem vzbudila pořádný rozruch. Co dnes dělá nejvýraznější manekýna přehlídkových mol a zvládá stárnout s grácií? Na ulici byste ji zřejmě nepoznali, stylová je ale pořád!

Proslavil ji chlapecký sestřih a neskutečně magické oči, které každého upoutaly na první pohled. Samozřejmě doplněné o řasy à la mrkací panenka, jak bylo v šedesátkách zvykem.  Ale ani jako babička neztratila nic ze svého půvabu a vypadá neskutečně.

Tváře vycpané vatou

Kdo by ale řekl, že za nynějším vzhledem Twiggy stojí různé plastiky, výplně a další estetické úpravy, tak se mýlí. „Jsem tak trochu hrdá na svoje vrásky,“ svěřila legenda deníku Daily Mail. „Ale rozumím tomu, když si lidé nechávají upravit zevnějšek, třeba k tomu také někdy dospěju,” připouští možnou návštěvu plastického chirurga. ‚‚Co však určitě nepodstoupím, je aplikace výplní. Abych pak měla ty legrační kapsy na tvářích, jako by vycpané vatou? Děkuji, nechci. To mě děsí,“ doplnila s úsměvem, že opravdu nehodlá vypadat jako křeček, jenž si dělá zásoby jídla. 
 

Jak šel čas se známými herečkami: Melanii Griffith zohyzdily plastiky, Susan Sarandon snad nestárne

Jak dnes vypadají jedny z nejoblíbenějších hollywoodských hereček? To zjistíte po zhlédnutí videa v článku. Kdo to přehnal s plastickými operacemi a kdo umí stárnout s grácií? Podívejte se, jak moc se zub času podepsal na vašich oblíbenkyních.
svetzeny.cz

Chemii nepodporuje

Blondýnka se také obloukem vyhýbá kouzelným injekcím botoxu. ‚‚To má něco společného s botulismem, že?“ smála se, že rozhodně nehodlá přijít o mimiku a mít strnulou tvář díky napíchané chemii. ‚‚Nikdy se mi nelíbila představa, že mi toto koluje v těle,“ dodala. Ve svém věku to nepřehání ani s cvičením. Jednou týdně si zajde na lekci pilates, aby předešlá bolesti zad a to je vše. Modelka má zkrátka skvělé geny, ale přiznala jeden velký mindrák - celý život nenávidí své tyčkovité nohy, jak je sama nazývá.

Ve správný čas na správném místě

Přitom právě kombinace krátkého účesu, dlouhých štíhlých nohou a hlubokého pohledu předurčila Twiggy zářnou kariéru. „Toužila jsem po nohou Pattie Boyd. Ona má podle mě nejkrásnější nohy na světě. Krásně tvarované, dlouhé a štíhlé. Prostě nádhera,” prozradila, že své kolegyni hodně záviděla perfektní nohy. Navzdory slávě a úspěchu, jehož Twiggy, vlastním jménem Lesley Hornby dosáhla, žije zcela obyčejný život po boku druhého manžela, herce a režiséra Leigha Lawsona (77). „Osmatřicet let spolu,  z toho třicet pět let jako manželé,“ prozradila modelka. „Potkali jsme se v ten správný čas. Prostě jsme spolu rádi. Jsme nejlepší přátelé, stejně jako muž a žena,“ dodala na adresu svého osudového partnera. 

Slavné páry, které jsou důkazem, že pravá láska existuje: Tom Hanks a Rita Wilson, Beckhamovi a Pierce Brosnan s manželkou

Existuje vůbec pravá láska? Tyto slavné páry dokazují, že dozajista ano. Začtěte se do životních příběhů Toma Hankse a Rity Wilson, Davida a Victorie Beckham a Pierce Brosnana a jeho manželky. Jaký je jejich recept na spokojené manželství?
svetzeny.cz

Na oslovení babička neslyší

První manžel zemřel Twiggy pouhých šest let po svatbě na infarkt. „Byl to dobrý chlap, akorát měl problémy s pitím,“ uvedla modelka upřímně o muži, s nímž má dceru Carly (45). Ta udělala blondýnku babičkou. Tohle osloveni ale striktně odmítá. ‚‚Vnoučata mi říkají Mimi,” prozradila Twiggy, jejíž kariéra odstartovala v pouhých 16 letech. Stačilo, aby si módní redaktorka všimla jejích fotek od kadeřníka a přes noc se stala Twiggy hvězdou. ‚‚Jeden týden jsem chodila do školy a za tři měsíce už fotila v Paříži pro Vogue a Elle,“ popsala modelka raketový start. „Bylo to šílené, bylo mi šestnáct, velmi nevinných šestnáct. Když vidím dnešní dívky, jsou daleko vyspělejší než já tehdy,“ přiznává rozdíl v modelingu dříve a nyní. 

Info ikona
Legendární fotka Twiggy.

Poporodní deprese a trauma

V kariéře ji velmi podporoval tatínek, který s ní absolvoval většinu foceni a další zakázky. Maminka v rodině moc nefungovala. Trpěla velkými depresemi a hodně času trávila v psychiatrické léčebně. ‚‚Její problémy se naplno rozjely poté, co přivedla na svět mě. Bylo jí čtyřicet, na tehdejší dobu mě tedy měla hodně pozdě. Možná u ní propukla poporodní deprese, kterou nikdo neléčil, a také za sebou měla traumatické zážitky z války,“ prozradila ikona, jejíž legendární přezdívka vznikla z její dětské Twigs.

Ocenění za herectví

Twiggy zářila ze všech titulek módních časopisů a ženy z celého světa kopírovaly její jedinečný styl. Nechtěla být ovšem bezduchým ramínkem na šaty a rozhodla se vyvrátit mýtus, že modelky jsou hloupé. Všem posměváčkům zavřela pusu, když za roli plaché školačky ve filmu The Boy Friend získala dva Zlaté glóby. Právem je tak legendou a ikonou, jež obrátila modelingový svět naruby. 

Twiggy zářila nejen na molech a v módních časopisech, ale i na plátnech kin.
Zdroj článku