Přejít k hlavnímu obsahu

Krásná Agnieszka Kotlarska: Miss Polsko ubodal stalker před očima jejího manžela a dvouleté dcery

Smrt v nízkém věku jí pravděpodobně byla předurčena. Ačkoliv jí poprvé unikla doslova o vlásek, o pár měsíců si ji našla znova a tentokrát už nebylo možno tragickému konci zabránit. Agnieszka Kotlarska, bývalá Miss Polska, byla miláčkem národa. O život ji připravil jeden z jejích fanoušků, v přítomnosti její rodiny.

Agnieszka se narodila 15. srpna 1972 v polské Wroclavi a úspěch měla zkrátka v krvi. Ve škole se pyšnila dobrými známkami, a tak se rozumělo samo sebou, že po maturitě půjde studovat vysokou školu. Vybrala si pro dívku na tu dobu možná trochu netypickou univerzitu Wrocław University of Science and Technology, kde se jí dařilo.

Nejúspěšnější polská Miss

Zároveň si již v té době přivydělávala modelingem a se svými krásnými vlasy, zelenýma očima a dokonalou postavou začínala mít úspěch. Bylo proto naprosto přirozené, že se přihlásila do soutěže krásy Miss Polsko, kde s přehledem zvítězila a od té doby ji znal celý polský národ. Její hvězda však stoupala ještě výš. Díky vítězství v Miss Polsko se mohla zúčastnit mezinárodní soutěže Miss International, kde opět zvítězila a stala se tak první Polkou, jenž vyhrála tuto prestižní soutěž krásy.

Tím se Agnieszce otevřely dveře do celého světa. Začala si budovat mezinárodní kariéru v modelingu, cestovala po světě a brzy se objevovala na titulních stranách prestižních módních časopisů jako například Vogue nebo Cosmopolitan. Stala se rovněž tváří světoznámých značek a byla k vidění v reklamních kampaních pro módní domy Ralph Lauren nebo Calvin Klein.

Mezitím se stihla vdát za svého přítele Jarosława Świąteka, spoluorganizátora polské Miss, s nímž si pořídila dceru Patricii. Rodina se v roce 1996 rozhodla pro trvalý návrat do rodné vlasti a tehdy Agnieszka poprvé unikla o vlásek smrti. Nečekaně zrušila spolupráci s Esthée Lauder a nenastoupila palubu letadla, které se 17. července 1996 kousek od Long Islandu zřítilo a všichni cestující na místě zemřeli. Agnieszka a její rodina měli veliké štěstí a mohli se tedy vrátit do Wroclavi.

Dětská Miss JonBenét Ramsey zemřela v šesti letech: Událost vyvedla z míry i ty nejotrlejší

Dlouhé blonďaté vlásky, velké modré oči a dokonalé rysy dětské tváře. K tomu pohybové nadání, talent a dostatečná dávka exhibicionismu. O těchto předpokladech mohly některé malé dívky jen snít, šestiletá JonBenét Ramsey je ale všechny splňovala a díky tomu byla miláčkem poroty i diváků ve všech soutěžích, kam se přihlásila. Bohužel ne na dlouho.
svetzeny.cz

Skřítek a jeho princezna

Bohužel sláva s sebou nese i stinné stránky. Slavné osobnosti se často stávají cílem nejrůznějších psychopatů a stalkerů a u Agnieszky tomu nebylo jinak. Už po vítězství v Miss Polsko čas od času obdržela nejrůznější anonymy i výhrůžky, brala to však jako daň za svoji slávu a úspěch.

Mezi její nejvytrvalejší obdivovatele a zároveň stalkery patřil i počítačový programátor Jerzy Lisiewski. Ten byl pravděpodobně její první pronásledovatel, protože Agnieszku objevil ještě předtím, než se proslavila v soutěži krásy. Během studií totiž krásná Miss pózovala coby modelka pro jeden svatební salon, který fotografie vystavil ve své výloze. Právě tehdy si jí Jerzy všiml a v ten moment propukla jeho posedlost. Byl totiž přesvědčen, že našel svoji budoucí nevěstu.

Jerzy začal dívku sledovat a jednou ji zpovzdálí doprovodil až domů. Tím zjistil její adresu a začal jí posílat zamilovaná vyznání, ale zároveň i výhrůžky. V jeho dopisech se často objevovala postava skřítka a jeho princezny. Za skřítka se později při pronásledování dokonce začal převlékat. Naživo se však dvojice nikdy nesetkala a Agnieszka si svého pronásledovatele na ulici vůbec nevšímala. Jeho stalkování na nějakou dobu ustalo, když se Agnieszka odstěhovala do Ameriky, a on ji ztratil z dohledu. Pečlivě však její kariéru sledoval v médiích a když se v roce 1996 vrátila i s rodinou do Polska, bral to jako znamení. „Když jsem v tisku viděl malou zmínku o havárii, při které mohla zemřít, ty staré pocity se oživily a začal jsem ji znovu hledat,“ uvedl programátor. Jakmile vypátral ji i její telefonní číslo, okamžitě jí zavolal, aby jí sdělil: „Miluji tě! Zničila jsi mi život!“

Kam zmizela Kateřina Stočesová: Ve velkém světě se tak trochu jednoduchá kráska neprosadila, na kontě má však miliony a dělá to, co ji baví

Záplava kudrnatých vlasů dělá z Kateřiny Stočesové (44) na první pohled nevinného anděla. Šarmu vysoké blondýnky podlehla také porota, jež ji zvolila královnou krásy. Sice nebyla podle prezidenta soutěže krásy nejchytřejší, ale svatba a následný rozvod jí údajně přinesl nemalou částku na konto. Pak už jen stačilo chytře investovat.
svetzeny.cz

Útok loveckým nožem

O měsíc později se Jerzy vydal před modelčin dům, kde svoji platonickou lásku viděl poprvé naživo s rodinou, což ho velmi rozrušilo. Dle vlastních slov si totiž uvědomil, že už nikdy nebude jeho, a tak chtěl, aby nebyla ničí. Zatímco Agnieszka nastupovala do auta, křičel na ni nadávky, načež se modelky manžel Jarosław rozhodl zakročit. Stalker však vytáhl velký lovecký nůž a bodnul Jarosława do nohy. V té chvíli do potyčky zasáhla Agnieszka, která chtěla manžela bránit.

Jerzy nezaváhal a prudce ji čtyřikrát bodnul do hrudníku, čímž jí přivodil smrtelná zranění. Krásná Agniezska umírala na chodníku před očima svého manžela a dvouleté dcerky, zatímco vrah klidně odešel domů. Přivolaná záchranná služba už bohužel nedokázala čtyřiadvacetileté krásce pomoci. Policie, která o chvíli později dorazila k Jerzymu domů, našla vraha, který se k útoku okamžitě přiznal a byl odsouzen za vraždu do vězení na patnáct let. Nyní je již na svobodě. Manžel Agnieszky i s dcerou se odstěhovali a změnili si jméno, údajně ale žijí ve strachu, kdy vrah jejich milované maminky a ženy znovu zaútočí.

Čtěte také: Rebelka Petra Faltýnová: Milovnice bujarých večírků, lovkyně úspěšných, známých a především bohatých mužů s tučným kontem

Záplava hustých vlasů, jiskry v očích, napěchovaný dekolt a neskutečně dlouhé nohy. Všechny tyto zbraně dokázala Petra Faltýnová (46) vždy velmi dobře využít. Muži padali krásné modelce k nohám a ona si mohla vybírat. Samozřejmě cílila na pány s tučným kontem a známým jménem. Na seznamu mužů, kteří mohli alespoň na chvíli zahřívat Petřinu postel, tak nechybí hokejista z NHL či náš nejúspěšnější moderátor.
Miss Polska Agnieszka Koltarska byla zavražděna stalkerem:
Zdroj článku