Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Letem světem s českými Miss. Plastiky, rozvody, nejkrásnější prsa. Které finalistky Miss si budeme pamatovat navždy

Jména některých nám zůstávají v paměti dávno poté, co se soutěže zúčastnily, jiné vypouštíme jako páru nad hrncem. Čím si české finalistky Miss v průběhu let získaly naši náklonnost a staly se nezapomenutelnými? Otestujte se, zda si je pamatujete všechny.

I když se volbě Miss vždy říkalo především soutěž krásy, kritéria pro výběr Miss České Republiky nejsou pouze povrchní. Soutěžící jsou hodnoceny na základě různých faktorů, včetně krásy, inteligence, sebevědomí a charakteru. Tento přístup dává soutěži větší váhu a znamená, že vítězka by měla být nejen tváří, ale také inspirací pro mladé ženy.

Vítězka soutěže Miss České Republiky má ve své roli mnoho povinností a privilegií. Kromě zastupování země na mezinárodní soutěži Miss Universe nebo Miss World má také příležitost podílet se na charitativních akcích a projektech.

Mohlo by se vám líbit

Zavzpomínejte na první československou Miss roku 1967: Uspěla i na Miss World. Zjistěte, co dělá krásná Alžběta Štrkulová dnes

Česká republika na poli krásy zaznamenala další mezinárodní úspěch. Po osmnácti letech od vítězství Taťány Kuchařové totiž soutěž Miss World opět vyhrála Češka, a to pětadvacetiletá rodačka z Třince Krystyna Pyszková. A jak vlastně vypadala první česká účastnice světové soutěže Alžběta Štrkulová, která v roce 1967 obsadila 5. místo?
svetzeny.cz

Od vítězství Ivany Christové v roce 1989 měla Miss Československé a později České republiky velkou prestiž a jméno dívky, která každý rok zvítězila, znala celá země. Některé na sebe svojí prací či různými činy dokázaly upozornit i v budoucnu, jiné upadly v zapomnění. Dnes už o soutěž takový zájem není a její kvalita upadá. Některé vítězky přesto vešly do dějin. Pamatujete si je? Otestujte se v našem kvízu!

Zdroj článku