Přejít k hlavnímu obsahu

10 vlastností, díky kterým budete přitažliví bez ohledu na vzhled

Jak je možné, že z některých lidí vyzařuje sebevědomí, energie a dokáží lehce přitáhnout pozornost? Ačkoli nemají příliš atraktivní vzhled, dostatek peněz nebo společenské vazby, září na každém večírku a každý vyhledává jejich pomoc, radu nebo společnost. Zkrátka jsou pro své okolí přitažliví bez ohledu na vzhled. Čím to může být?

Jak být přirozeně přitažlivý

Přitažliví lidé si nepotřebují dokazovat svou vlastní hodnotu hledáním pochopení u ostatních. Mají dostatek sebevědomí k tomu, aby si byli jisti svou vlastní hodnotou a důvěrou sami v sebe. I vy se můžete k tomuto zdravému přístupu dopracovat pomocí některých zvyků. Osvojte si je i vy a těšte se na své nové neodolatelné já.

Mohlo by se vám líbit

Objevte 12 snadných kroků, jak si můžete výrazně zvýšit sebevědomí

Větší sebevědomí je cestou ke šťastnějšímu a úspěšnějšímu životu. K vyššímu sebevědomí vám pomůže 12 klíčových kroků, které jej posílí a naučí vás více věřit sami sobě. Objevte způsob, jak se stát silnější verzí sebe samých. Nenechte si ujít tuto příležitost, jak si výrazně zkrášlit vaši životní cestu.
svetzeny.cz

1. Chovejte se k druhým s úctou

Oblíbení lidé nerozlišují, jestli právě mluví se šéfem, důležitým klientem nebo prodavačkou ve večerce. Pokaždé se k druhým chovají slušně, uctivě a s respektem. Nemají důvod povyšovat se nad ostatními, práce druhých si váží a rádi poděkují.

2. Umění naslouchat zvyšuje přitažlivost

Přitažliví lidé neusilují za každou cenu vést s ostatními tzv. „small talks“. Vědí, že pomocí této techniky žádné skutečné pouto s druhými nenavážou. Nepoužívejte tedy ani vy zažité fráze o počasí, pomocí kterých se o druhých nic nedozvíte. Zkuste raději navázat běžný hovor a nacházejte v obyčejných konverzacích hlubší spojení. Pouze upřímný zájem o druhé vám pomůže klást správné otázky a dozvědět se, co je pro ně důležité.

3. Zajímejte se o ostatní

Přitažliví lidé mají skutečný zájem o lidi kolem sebe, nezabývají se přemýšlením o sobě samých a nezkoumají, jak moc jsou oblíbení. Odložte i vy svůj smartphone, plně se soustřeďte a naslouchejte tomu, co vám druzí říkají. Pokud vám někdo poví něco o sobě, navazujte otevřenou otázkou a jděte do hloubky. Věnujte jim svůj čas. Zkrátka, čím více budete pozornost zaměřovat na ostatní, tím neodolatelnější budete.

Mohlo by se vám líbit

5 důvodů, proč si vás muž neváží. Týkají se i vás?

Partnerské vztahy jsou poměrně složité a orientovat se v nich a vybudovat s někým dlouhodobý vztah je práce na celý život. Je důležité mít s partnerem pouto, vzájemně si věřit a společně projít životem v dobrých i těch špatných dobách. Děláte všechno ve vztahu dobře, jste ochotni ke kompromisu, ale máte pocit, že si vás partner stále neváží? Proč to tak je?
svetzeny.cz

4. Nesnažte se zalíbit za každou cenu

Neodolatelní lidé nepotřebují dokazovat ostatním, jak jsou zábavní, chytří a úspěšní. Vůbec necítí potřebu vychloubat se historkami o sobě samých. Nechávají věci volně plynout. Řiďte se i vy tímto pravidlem. Když se přestanete snažit za každou cenu přimět ostatní, aby vás měli rádi, začnou se o vás víc zajímat.

5. Být sám sebou je klíč k přitažlivosti

Neodolatelní lidé jsou, jací jsou a nesnaží se měnit. Jsou čitelní, protože vědí, že nikdo nemá rád faleš. Lidé všeobecně tíhnou k upřímným jedincům, mohou jim důvěřovat a ví, že je nezklamou. Pokud si budete hrát na někoho jiného, lidé se budou cítit zmateně a nevědět, co jste zač. 

6. Respektujte názory ostatních

Neodolatelní lidé se nebojí vyjádřit své názory, ale jasně zdůrazňují, že se jedná o jejich vlastní názor. Rádi si vyslechnout názor ostatních, ačkoli s ním třeba nesouhlasí. Vědí, že názor není fakt a každý může mít na věci jiný pohled.

7. Buďte k ostatním štědří

Buďte pozorní k druhým a nabízejte jim pomoc, pokud potřebují. Příště zase rádi vypomůžou vám. Pokud se s nimi občas podělíte o čokoládu, ovoce nebo jim přinesete malou pozornost, uděláte radost nejen druhým, ale i sobě.

Mohlo by se vám líbit

Jak vysoká je vaše emoční inteligence? Otestujte se pomocí několika jednoduchých otázek

Inteligence je jeden ze základních faktorů, kterým lze v dnešním světě, a nejen v něm, prorazit. Avšak existuje ještě jedna varianta inteligence, která má klíčový vliv na to, jak úspěšně čelit výzvám každodenního života. Pomocí ní také můžeme dosáhnout skutečného úspěchu. Jde o emoční inteligenci, v angličtině emotional quotient, která hraje v našich životech zásadní roli. Zjistěte, jak vysoká je ta vaše pomocí jednoduchého testu.
svetzeny.cz

8. Dodržujte sliby

Neodolatelní lidé umí dodržet slovo, nikdy nepomlouvají ostatní a za každých okolností se snaží dělat to, co je správné, i když to vyžaduje značné úsilí. Pokud tedy chcete, aby vás lidí měli rádi, chovejte se za každou cenu charakterně. 

9. Úsměv je základem přitažlivosti

Pokud se budete usmívat, ostatní se ve vaší společnosti budou cítit dobře. Nevědomě budou napodobovat řeč vašeho těla, začnou se usmívat také a budete si tak navzájem předávat příjemné pocity.

10. Starejte se o sebe a mějte zdravé sebevědomí

Neodolatelní lidé jsou spokojeni sami se sebou. Pokud si dáte záležet na tom, jak vypadáte, budete se věnovat koníčkům, které vás baví nebo třeba pravidelně cvičit, budete se cítit dobře a spokojenost budete vyzařovat do širého okolí. Buďte optimističtí a vášniví, dělejte všechno s radostí. Ano, i neodolatelní lidé mají problémy, ale vidí je jako dočasné překážky a věří, že zítřek bude lepší než dnešek.

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku