Přejít k hlavnímu obsahu

5 důvodů, proč si vás muž neváží. Týkají se i vás?

Info ikona
rozchod

Partnerské vztahy jsou poměrně složité a orientovat se v nich a vybudovat s někým dlouhodobý vztah je práce na celý život. Je důležité mít s partnerem pouto, vzájemně si věřit a společně projít životem v dobrých i těch špatných dobách. Děláte všechno ve vztahu dobře, jste ochotni ke kompromisu, ale máte pocit, že si vás partner stále neváží? Proč to tak je?

Proč si vás muž neváží?

Když se vytratí ze vztahu respekt a úcta, je to špatné. Lidé často na problém nahlíží jen z jednoho úhlu, protože mají pocit, že oni přece nic nedělají, jejich chování se nezměnilo. Možná jste si toho jen nevšimli. Vše se dělo postupně, nenápadně. A partner najednou není takový, jako předtím. Neváží si vás. Jaké jsou pro to důvody? Chyba může být na obou stranách.

1. Miluje mě, takže mi neublíží

To si myslíme na začátku snad všichni. Když vás někdo miluje a je schopný pro vás vymyslet a udělat cokoliv, přece by vám nikdy v životě neublížit. To je nesmysl! Jenže to není tak úplně pravda a tahle naivní představa už ublížila mnoha ženám, ale i mužům. To, že někoho milujete nemusí nutně znamenat, že to má stejně nebo že vás miluje se stejnou razancí. Navíc i city a láska se mění. Ublížit vám může totiž i ten, do koho to nikdy v životě neřeknete. A to pak bolí často krát víc, než u jiných lidí.

2. Ne, on mi určitě nechce ublížit

Je fajn věřit v dobro druhých lidí, ale mějte oči na stopkách. Ne každý totiž vidí svět stejným pohledem jako vy. Druzí mohou myslet na sebe a neváhají vám ublížit nebo vás podceňovat jen proto, že oni sami mají nějaký problém. Nedávejte druhým možnost vám ublížit.

Toto je moment, kdy žena definitivně ztratí zájem o svého partnera

Ženy bývají obvykle velmi trpělivé a mnohdy tolerují mnoho výmluv, omluv a příběhů, kterými se muži snaží zakrýt své chyby. Když se ženy zamilují, může se stát, že si svého partnera idealizují. Jakmile mají někoho, na koho se upnou a představují si s ním budoucnost, jejich trpělivost je opravdu svatá. Ale věřte tomu, že i v těchto případech může přijít moment, kdy ženám trpělivost dojde.
svetzeny.cz

3. Chci, ať mě druzí chválí

Je fajn, když vás druzí pochválí za něco, co se okolo vás děje, co děláte dobře nebo s vámi slaví váš úspěch. Ovšem máte-li už od dětství potřebu uznání a chvály od druhých, abyste si sami řekli jsem dobrý/á, je důležité se nad tím zamyslet. Musí vám druzí říct, že udělali chybu a ublížili vám, abyste si i vy sami řekli, ano, tohle mi ublížilo? Potřebujete uznání druhých, abyste se sami cítili dobře?

4. Nerespektujete své hranice

Když vidíte problém ve vztahu, ptáte se partnera, co se děje? Co se mu nelíbí a kde vidí problém? A co to takhle obrátit a zeptat se sebe. Co se vám nezdá, co se podle vás děje. Možná straníte svým vlastním snům a potřebám, protože partnera milujete až moc nebo se snažíte za každou cenu mu vyhovět a co vy a vaše potřeby, to už neřešíte.

5. Ihned odpouštíte

Něčím se vás partner dotkl, něco vás zranilo, ale ani nemusí dojít k hádce natož k nějaké konfrontaci. Jednoduše nad tím mávnete rukou a v duchu si řeknete, třeba nechtěl, měl špatný den v práci, chová se přezíravě, protože je prostě takový a kdoví, co všechno. Snadno mu odpustíte a on ani nemusí vědět, že nějaký problém nebo něco bylo špatně. Takže své chování nezmění a vy se točíte v kruhu.

Zdroj článku