Přejít k hlavnímu obsahu

Hvězdný kanonýr David Pastrňák: Na ledě je nepřekonatelný, v soukromém životě si s ním osud bolestivě pohrál

Bez nadsázky patří David Pastrňák (27) k nejlepším hokejistům současnosti. V NHL válí a v dresu Bostonu Bruins je k nezastavení. Sympaťák každým coulem, který se neustále usmívá na své okolí a je mezi spoluhráči velmi oblíbený, si však prošel bolestivou ztrátou. Pár dní po narození mu zemřel malý synek a s partnerkou prožili velmi těžké chvíle. Naštěstí vše ustáli a dnes jsou rodiči krásné holčičky.

Havířovský rodák má talent od boha a v nejlepší hokejové soutěží řádí jako černá ruka. Hrát s Davidem v týmu je radost, nejen po profesionální stránce, ale je také skvělý jako člověk. Upřímný kamarád a vtipálek. Všechny proto velmi zasáhla tragická událost, kterou si ‚‚Pasta” společně s partnerkou museli prožít.

Rodina je na prvním místě

Téměř před třemi lety se z Davida stal tatínek vytouženého chlapečka Vigga. Kvůli blížícímu se termínu porodu neodjel tehdy ani na mistrovství světa v hokeji a chtěl být s nastávající maminkou Rebeccou. ‚‚Hlavně ať všechno proběhne v pořádku a malý je zdravý. To je to nejdůležitější. Nic jiného si nepřeji. Doufám, že všechno bude v pořádku," uvedl hvězdný kanonýr pro média, když vysvětloval svou neúčast v Lotyšsku. Rodina vždy byla a je pro Pastrňáka na prvním místě.

Osud přichystal Davidovi těžkou zkoušku

V půlce června 2021 vykoukl Viggo na svět a David nemohl být šťastnější. První potomek a ještě chlapec. Bohužel radost netrvala dlouho a miminko po šesti dnech zemřelo. ‚‚Máme nad námi anděla, který se na nás dívá. Jmenuje se Syn. Budeme tě navždy milovat," napsal David na sociální sítě k emotivnímu, černobílému snímku dětských nožiček. Těžko si představit, co museli s Rebeccou po ztrátě syna prožívat. Neskutečná směsice bolesti, pláče a nepochopení, která se sice zčásti zacelila, ale navždy bude v srdci.

Mohlo by se vám líbit

Šampión Jakub Voráček: Excelentní hokejista začal vztah se svou životní láskou dvojitou nevěrou, srdci nedokázal poručit

Na ledu byl neskutečným bojovníkem a totéž Jakub Voráček (34) předvedl, když se bláznivě zamiloval. Svou vysněnou partnerku Markétu potkal v době, kdy byli oba zadaní. Hokejista věděl, že ublíží mnoha lidem, srdci však nedokázal poručit. Začátek vztahu s krásnou zdravotní sestřičkou tak nese pachuť nevěry, ale boj o lásku se vyplatil. Jakub nemůže být šťastnější a přítelkyni by snesl modré z nebe.
svetzeny.cz

Partneři se semkli ve svém smutku

Následující týdny byly nejhorší v jejich životě a bylo velmi těžké celou smutnou událost ustát. Existuje spousta případu, kdy se páry po ztrátě dítěte rozjedou, protože spolu o své bolesti nedokážou mluvit. To naštěstí nebyl případ Davida a jeho švédské partnerky. Logicky se stáhli z veřejného života a všechny poprosili , ať respektuji jejich soukromí. Ztráta miminka je ještě vice semkla a společně vše zvládli. Úsměv na tváři krásné blondýnky byl pak pro Davida tím nejhezčím za poslední dobu.

Kanonýr se stal tatínkem holčičky

Na ledě pak Pasta předváděl svá kouzla a byl nedostižný. Získal ocenění Zlatá hokejka a jeho hvězda dál zářila. Stejně jako Rebecca, jež pod srdcem nosila holčičku. Ta přišla na svět v červnu 2023, necelé dva roky od svého bratříčka, jenž na ni dohlíží z nebe. Malý uzlíček lásky dostal jméno Freya Ivy a rodičům dělá jen samou radost. Zanedlouho už bude mít rodinka také společné příjmení. V dubnu měla Rebecca parádní rozlučku se svobodou, ale jestli se z ní stane paní Pastrňáková v zahraničí, nebo v Davidově rodné zemi, zatím stále není jasné. 

David a jeho snoubenka Rebecca stojí při sobě v dobrém i zlém
Zdroj článku