Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Venduly a Karla Svobodových: Dcerku jim sebrala nemoc, syna skladatel nestihl vychovat

Dělil je velký věkový rozdíl, ale přesto mezi nimi vznikla velká láska. Geniální umělec Karel Svoboda (†68) se až po uši zamiloval do krásné blondýnky Venduly (52) a dovedl si ji až před oltář. Společně se pak radovali z roztomilé dcerky, která však jako maličká vážně onemocněla a nakonec zemřela. Podruhé se manželům narodil syn Jakub a vypadalo to, že štěstí je zpět v domě. Bohužel pro skladatele, nebylo…

Seznámení nezapomenutelného umělce a tehdy jednadvacetileté asistentky ze Strany podnikatelů bylo úsměvné. Za vše mohla Vendulina nešikovnost, když Karla polila kávou... Tomu se namísto naštvané reakce pohledná blondýnka zalíbila a vztah rychle nabral na obrátkách. 

Velká láska je vystřelila ke hvězdám

Skladatel byl v tu dobu půl roku vdovcem a doma měl dvě děti. Rozhodně jim nechtěl přivést novou maminku, ale s Vendulou chtěl začít žít. Dům v Jevanech se tak stal společným hnízdečkem lásky. Začátek ale nebyl pro mladou slečnu jednoduchý. "Vůbec se mi to tu nelíbilo. Karlova dcera, o rok starší než já, mi to zpočátku vůbec neusnadňovala. A na zdi visel obrovitý obraz Karlovy ženy,“ svěřila Vendula před lety médiím s tím, že časem si na vše zvykla a s radostí se pak stala novou paní Svobodovou. 

Malá dcerka onemocněla zákeřnou nemocí

Rok po svatbě se narodila Klárka, která byla tatínkovou holčičkou. Rodina byla kompletní a štěstí bylo až hmatatelné. Bohužel osud měl s jejich dcerkou jiné plány. Dvouletá Klárka onemocněla leukémií. V tu chvíli se rodičům zhroutil svět, ale rozhodli se bojovat ze všech sil. Naději jim dávala transplantace kostní dřeně a také holčička, jež byla podle otce velká hrdinka. Po chemoterapiích jí začaly vypadávat vlásky, ale ona to nebrala jako žádnou tragédii. „Měla tak veliké oči, že jí to i slušelo. Ono je to hrozné, ale těm dětem, které jsou v nemocnici mezi ostatními, to všechno přijde normální. Ráno se potkají a říkají si: „Kolik máš dneska krvinek?“ Berou to jako hru...,“ prozradila Vendula, jak moc silné jsou děti, které se perou s takovou nemocí. 

Mohlo by se vám líbit

Vendula Pizingerová exkluzivně pro Svět Ženy: „Tuhle práci nemůžete brát jako zaměstnání, musíte to dělat srdcem.”

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Vendulou Pizingerovou, zakladatelkou a prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje. Prozradila nám, jaké projekty a obzorová rozšíření Kapku naděje čekají, co si přeje nejvíc na světě, ale i to, jak a s kým bude trávit letošní Vánoce.
svetzeny.cz

Vendula s Karlem přišli o milovanou holčičku

Bohužel Klárka po více než dvou letech svůj boj prohrála. "Odvezli ji na ARO. Měla slabý pulz a přestávala sama dýchat. Mami, já tam nechci jít sama. Mami. To bylo naposledy, co jsem od ní to mami slyšela,” popsala Vendula poslední slova své holčičky, která vhání slzy do očí nejednomu rodiči.

Partnery Klárčina smrt samozřejmě zdrtila a postupně se začali odcizovat. Vendula potřebovala ze sebe vše dostat a po mnoha vypitých lahvích alkoholu se vrhla do práce, která jí alespoň na chvíli pomohla zapomenout. Založila Nadační fond Kapka naděje, jenž funguje dodnes a pomohl už mnoha dětským pacientům. Naopak Karel v sobě vše dusil, odcházel z domova a holdoval večírkům. Došlo to tak daleko, že byla podána žádost o rozvod

Karel obrátil zbraň proti sobě

Manželé si nakonec vše vyříkali a pokusili se znovu nalézt společnou cestu. Vendule se podařilo znovu otěhotnět a narodil se syn Jakub, z něhož je dnes plnoletý mladý muž. Bohužel Karel se už nikdy nedokázal vyrovnat s odchodem milované holčičky. K depresím se přidávaly další a další problémy, až to vše vyústilo v obrovskou tragédii. Na konci ledna 2007 se skladatel zastřelil na zahradě domu v Jevanech. Jak Vendula svěřila, viděla, že se s manželem něco děje, a jak jí chřadne před očima. "Bála jsem se toho. Ale pořád jsem věřila, že to přece neudělá manželce a malému synovi,” popsala blondýnka webu iDnes.cz. Co se geniálnímu umělci honilo hlavou, že dobrovolně odešel ze světa a nechal samotnou milovanou ženou a ani ne dvouletého chlapečka, se už nikdy nedozvíme.

Manželé si prošli smutným obdobím, ze kterého se skladatel nevzpamatoval
Zdroj článku