Přejít k hlavnímu obsahu

Vendula Pizingerová exkluzivně pro Svět Ženy: „Tuhle práci nemůžete brát jako zaměstnání, musíte to dělat srdcem.”

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Vendulou Pizingerovou, zakladatelkou a prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje. Prozradila nám, jaké projekty a obzorová rozšíření Kapku naděje čekají, co si přeje nejvíc na světě, ale i to, jak a s kým bude trávit letošní Vánoce.

Blíží se Vánoční svátky a nadace Kapka naděje se rozhodla udělat dětem, které Vánoce prožijí v nemocničním prostředí, radost. Vznikl proto projekt jménem Strom přání, kam děti píšou svá přání k Vánocům. Lidé, kteří chtějí udělat krásnou věc a dětem přání splnit, mohou buď dárek přímo koupit a darovat jej do Kapky naděje, a nebo mohou věnovat nadaci peníze na to, aby se za ně dárek pořídil. Tyto stromy v rámci spolupráce rozsvítila Vendula Pizingerová v salonech Tawan, které poskytují thajské masáže. Zapojit se a udělat dobrý skutek pro nemocné děti tak může každý.

Natálie Bagárová exkluzivně pro Svět Ženy: „Důležité je nechat si pomoct i od odborníků. A hlavně jít přes všechny strachy a úzkosti”.

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Natálií Bagárovou – zpěvačkou, influencerkou a mladší sestrou zpěvačky Moniky Bagárové. Prozradila nám, jak se jí momentálně daří, jak zvládá nepříjemné psychické stavy, kdy plánuje svatbu a rozpovídala se také o velkých pracovních projektech, které ji naplňují. Kromě klipu pro Škoda Auto chystá také svou vlastní značku a další projekty.
svetzeny.cz

Jak se těšíte na Vánoce? Jak je oslavujete, dodržujete nějaké tradice? Budete Vánoce trávit všichni společně s rodinou?

Když máte malé děti, tak máte vždycky Vánoce rádi. Co se týče tradic, tak máme absolutní klasiku - každoročně lijeme olovo. Ale loni jsme na to zapomněli, takže mám tu sadu na lití olova doma a použiju ji letos. Vánoce plánujeme strávit s rodinou všichni společně.

Jak si rozumí Kuba, který už je velký chlap, s malým Josífkem?

Mají se rádi. Navzájem se tak “šponujou”, ale mají se fakt rádi. Já bych chtěla, aby ten vztah měli vždycky hezký. 

Je známo, že organizace Kapka naděje pomáhá stovkám dětí již po mnoho let. Napadlo vás na začátku, že z této nadace bude tak velký projekt, který vás bude provázet celý život?

Ne, vůbec ne. Když se ohlédnu na to, co jsme za těch 23 let, vlastně teď to bude 24, všechno udělali a dokázali, tak mi to přijde neskutečné. Je to taky hlavně díky lidem, které mám kolem sebe. Díky lidem, kteří se mnou dělají Kapku naděje. Tuhle práci nemůžete brát jako zaměstnání, musíte to dělat srdcem. Takže jsem ráda, že mám kolem sebe dobré lidi. Věřím tomu, že když jsme se teď i více zaměřili na dětskou psychiku a dětskou psychiatrii a veškeré problémy spojené s tím, tak že to zase trošičku více otevře ten obzor pro Kapku naděje. Uvidíme, kde budeme třeba za 10 let.

Každoročně pořádáte na Vánoce akci Strom přání pro děti. Kdybyste mohla mít jedno jediné přání, a mohlo by to být cokoliv na světě, co by to bylo?

Aby se lidi okolo mě a rodina měli rádi.

 

Další olympijské hry už si vzít nenechám, říká česká sprinterka Nikola Bendová

Třiadvacetiletá česká sprinterka Nikola Bendová získala na letošním Mistrovství ČR zlatou medaili v běhu na 100 i 200 metrů. Talentovaná atletka, kterou lze na dráze poznat i díky jejímu výraznému líčení, se navíc na přední příčky vrátila po nepříjemném zranění, které ji v roce 2021 připravilo o Olympijské hry v Tokiu. V rozhovoru prozradila, co ji motivuje k závodění, jak probíhá její příprava na závod i to, jakou roli hraje v jejím životě móda a make-up.
svetzeny.cz

Kapka naděje a strom přání pro děti

Je to už téměř 24 let od chvíle, kdy se Vendula Pizingerová rozhodla založit nadační fond Kapka naděje. Zaměřuje se na pomoc onkologicky nemocným dětem, ale nově se také věnuje dětské psychiatrii. Díky svému odhodlání, spolupráci s odborníky, lékaři a hlavně lidmi, kteří nadaci pomáhají, každoročně zvyšuje šanci na záchranu života dětských pacientů.

Podívejte se, jak probíhalo letošní rozsvícení Stromu přání pro děti
Zdroj článku