Přejít k hlavnímu obsahu

Menší nos či štíhlejší obličej můžete mít i bez plastiky: Naučte se kouzla s make-upem

Info ikona
Makeup

V médiích neustále vídáte celebrity, které mají zdálivě perfektně tvarovaný obličej a malý nosík. Přestože si mnohdy pomohly plastickou operací, zůstává jejich vzhled pro mnoho lidí inspirativní a vzorem. Ne každý má však finanční prostředky na nákladnou plastickou operaci nosu – rhinoplasitku, nebo se zkrátka operace bojí či ji nemůže z jiného důvodu podstoupit. Pro takové existuje naštěstí řešení, kdy lze pomocí make-upu docílit instantního zmenšení nosu nebo i zeštíhlení obličeje!

Nos jako knoflíček

Pro konturování nosu budete potřebovat produkt, který je o jeden nebo dva odstíny tmavší než tón vaší pleti. Můžete použít tmavé oční stíny, ale ideální volbou je konturovací paletka. Stejně tak můžete použít například podkladovou bázi, kterou jste omylem koupili v tmavším odstínu, než je vaše pleť. Při konturování se vyhněte třpytivému bronzeru.

  • V první řadě naneste podkladovou bázi pod make-up. Podklad by měl být matný, jelikož má nos tendenci se během dne mastit. Make-up poté ještě zafixujte fixačním pudrem, abyste odstranili jakýkoliv lesk.
  • Poté naneste dvě čáry o jeden až dva odstíny tmavší, než je vaše pleť. Čáry veďte od přední části obočí až ke špičce nosu, abyste získali hladkou rovnou čáru. Čím blíže čáry uděláte, tím užší váš nos bude vypadat. Těsně před špičkou nosu čáru přerušte a poté udělejte čáru do tvaru písmene U nebo V na špičce nosu. Až budete s linkami hotovi, vezměte si korektor a zvýrazněte kořen nosu. Aplikujte tenkou světlou linku od horní části nosu až k jeho špičce. Pak přichází nejdůležitější část korekce. Začněte pomalu a pečlivě linky roztírat do ztracena, aby na nose nezůstaly žádné ostré linky. Můžete k tomu použít houbičku na make-up nebo štětec. Aby se váš nos opticky zmenšil, nezapomeňte roztírat linky i směrem ke středu nosu. Pokud se vám zdá váš nos stále široký, zkuste zvolit ještě světlejší tón korektoru na linku uprostřed nosu. Výsledek poté zapudrujte fixačním pudrem.

Bezchybný první dojem? Záleží na čase schůzky, barvě oblečení, i na tom, co říkáte

svetzeny.cz

Štíhlejší obličej

Pro konturování obličeje budete potřebovat ideálně konturovací paletku, použít můžete ale i tmavší oční stíny a světlý make-up.

  • Jako první naneste na obličej podkladovou bázi pod make-up. Poté se zbavte kruhů pod očima tím, že pod oči nanesete obrácené trojúhelníky o jeden až dva světlejšího korektoru a rovnoměrně ho rozetřete houbičkou na make-up. Lehce zvýrazněte své obočí, jelikož zlepšuje symetrii vašeho obličeje. Poté vezměte konturovací paletku a naneste o jeden až dva tmavší odstíny linii těsně pod vaší čelist. Začněte od brady až k ušním lalůčkům a linku poté pečlivě rozmazávejte do ztracena.
  • Poté naneste stejnou konturovací barvu na vaše lícní kosti podél části, která se zdá být dutá, abyste vytvořili iluzi štíhlého obličeje. Široké čelo pak zamaskujte tmavým odstínem konturovací barvy, kterou nanesete kolem linie vlasů do trojúhelníkového tvaru a rozetřete ji směrem dovnitř. Nakonec naneste na obličej trochu třpytivého rozjasňovače mezi obočí, na kořen nosu a těsně nad rty, abyste dosáhli co nejlepšího efektu zeštíhlení. Skvělý způsob, jak zeštíhlit obličej, je i správné nanesení očních linek na tzv. kočičí oči. Musíte se jen ujistit, že linka ve vnějším koutku oka jde směrem nahoru!

Zlozvyky, kvůli kterým pleť stárne rychleji: Pozor dejte na mnutí očí nebo spaní na břiše. Čemu se vyvarovat, pokud chcete vypadat mladě?

svetzeny.cz

Zdroj: YouTube