Přejít k hlavnímu obsahu

Nezapomenutelný Jiří Hrzán: Život talentovaného herce předčasně ukončila tragická nehoda

Lehce rebelující kudrnáč byl velkým talentem své doby. Jiří Hrzán (†41) bavil své kolegy kaskadérskými kousky a mnoho z nich mělo o kamaráda oprávněný strach, když poskakoval kdesi ve vzduchu. Věčně mladý herec s dětskou duší rád riskoval a bohužel doplatil na své dvě velké záliby - ženy a lezení po výškách. Když šplhal za jednou z mnoha svých lásek, spadl z balkonu.

Jiří miloval život a byl vždy pozitivně naladěn a sršela z něho neutuchající energie. Kolegové na něho nedali dopustit a byl mezi nimi velmi oblíbený. Několikrát jim však způsobil infarktové situace, když se procházel po římskách, lezl po okapu nebo dělal stojku na vyšehradských hradbách.

Jiří lámal srdce na potkání

Pro strach měl Hrzán uděláno a akrobatický talent v sobě nezapřel. Malý vzrůstem, ale velký srdcem, do kterého se vešlo mnoho žen. „Raději zemřu mladý. Život je skvělý. Chci si užívat plnými doušky všeho, co nabízí, dokud ještě můžu,“ říkával Jiří s oblibou. Nespočtu dam zlomil srdce, když vzplanul vášní a rychle se zase odmiloval. Jeho první manželkou se stala Věra, zdravotní sestřička, která zpívala v Armádním uměleckém souboru a zde se také s Hrzánem potkala. Láska to byla veliká a do manželství se narodila dcera Barbora, která je po vzoru tatínka také herečkou. 

Ženatého Hrzána odloudila manekýna

Do vztahu však začala pomalu pronikat Jiřího další vášeň. ‚‚Že byl Jirka na ženský, jsem tehdy neviděla,” přiznala Věra webu Reflex.cz s tím, že měla spoustu starostí o chod domácnosti a malou Barunku. Zlom nastal, když se rodina nastěhovala do Prahy, kde Hrzán účinkoval v Činoherním klubu. Velký svět hlavního města a různá lákadla na sebe nenechala dlouho čekat. Jednoho dne si Věra dělala z Jiřího legraci, když našla v knize vystřiženou fotku manekýny z časopisy Mladý svět. ‚‚Smála jsem a říkám: Jirko, máš tady nějakou kočku. A on na to: jo, Věro, s tou chodím. A u rozvodu pronesl větu: Věru mám strašně rád, ale zamiloval jsem se,” prozradila hercova první manželka s tím, že jí vlastně nikdy nelhal. Řekl bolestivou pravdu a odešel.

Talentovaný herec miloval všechny ženy

Onou manekýnkou byla krásná Olga, která se stala druhou paní Hrzánovou a přivedla na svět dceru Terezu. Ani ta však nedokázala zbavit Jiřího jeho velké neřesti. Byl ji prý neustále nevěrný, ale po všech eskapádách dokola a dokola prosil o návrat. S prosíkem ale nestál u dveří, Olgu navštěvoval lezením přes balkon nebo se spouštěl ze střechy. Nedokázal překousnout, že by také mohla mít nějaké amanty, a i když se rozvedli, dělal jí žárlivé scény. Na seznamu velkého milovníka byly také známé ženy, ale žádnou další si už neodvedl před oltář.

Mohlo by se vám líbit

Legendární herečka Daniela Kolářová: Rozvedla se kvůli Stropnickému, nakonec si ale znovu vzala svého osudového muže

Na svém kontě má Daniela Kolářová (76) nespočet skvělých filmů a jejímu kouzlu podlehlo platonicky mnoho pánů. S hereckým kolegou Martinem Stropnickým (66) prožila bláznivou a intenzivní lásku. Osudovým mužem však byl úplně někdo jiný a herečka svému vyvolenému řekla před oltářem dokonce dvakrát ‚‚ano”.
svetzeny.cz

Láska k maskérce a výškám stála Jiřího život

Mimo milovaného Činoherního klubu se začal více a více objevovat i ve filmech. Najednou ale dostal stopku a měl zakázáno vystupovat v Praze. To ho samozřejmě zlomilo, nehledě na to, že se v Činoheráku opět zamiloval až po uši. Další láskou na seznamu byla maskérka Janina. Ta byla v tu dobu zadaná, což ale Hrzánovi rozhodně nevadilo. Do klubu chodil popíjet s kolegy a občas si přisedl i objekt jeho zájmu. Jeden takový večer popíjel více, než bylo záhodno a s přáteli se loučil se slovy: ‚‚Jdu za svou láskou.” To byla poslední slova, která v Činoheráku od Jiřího zazněla.

Shodil Hrzána někdo z balkonu dolů?

Druhý den ráno našli smrtelně zraněného herce v ulici, kde bydlela Janina. Podle informací spadl z balkonu, když se snažil vyšplhat za svou milou. Smrt komika akrobata ale vyvolává i dnes v jeho první ženě spoustu otazníků a nepřímo naznačuje, že možná Jiří nespadl sám od sebe. ‚‚Jeho lékař, Jarda Běhounek byl můj známý, a tak mi ukazoval, že Jirka má i potlučený klouby na rukou, není vyloučeno, že mu z toho balkonu někdo pomohl," uvedla Věra, jež na Hrzána myslí jen v dobrém a věří, že by byl hrdý především na svého vnuka Antonína, jenž je svému dědečkovi neskutečně podobný. 

Jiří Hrzán byl ve svých rolích vždy jedinečný a nezapomenutelný
Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček